WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Lifting brwi

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Lifting brwi to chirurgiczna metoda uniesienia brwi, które z wiekiem mają tendencję do opadania, co nadaje twarzy smutny wygląd i nasila wrażenie opadania powiek.

Z wiekiem brwi zaczynają opadać – jeśli nie jest to bardzo nasilony problem, wystarczą metody małoinwazyjne, takie jak botox czy nici liftingujące. Jeśli jednak brwi mocno opadają, zniekształcając wyraz twarzy i nadając jej smutny wygląd, konieczne jest przeprowadzenie operacji z użyciem skalpela. 

Na problem opadających brwi narzekają najczęściej kobiety po 40-45. roku życia. Nadają one twarzy smutny, i jeszcze starszy wygląd. Czasami wystarczy nawet niewielkie ich uniesienie, by oko się otworzyło, a twarz zaczęła wyglądać na kilka lat młodszą. Dlaczego? Ponieważ lifting nie tylko podnosi łuki brwiowe, ale także koryguje pionowe i poziome linie, które powstają w wyniku marszczenia brwi.

Wskazania

Wskazaniami do liftingu brwi są opadające (w wyniku starzenia się) brwi, a także ich asymetria oraz zmiany w obszarze kości i tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg?

Wyróżniamy 5 głównych metod chirurgicznego liftingu brwi: technikę endoskopową oraz jej wariant ze szwami podtrzymującymi, technikę kości czołowej, lifting podskórny oraz skroniowy lifting brwi. Opcja endoskopowa najczęściej stosowana jest w przypadku osób, które rzeczywiście potrzebują jedynie lekkiego podniesienia brwi. W przypadku tej techniki, ale z zastosowaniem szwów podtrzymujących, mięśnie i tkanki są podszywane, przymocowywane lub zwieszane przy użyciu specjalnego materiału bądź haczyków chirurgicznych. Pełna technika kości skroniowej, jak podpowiada nazwa, polega na wykonaniu przez chirurga długiego nacięcia obejmującego odcinek do jednego końca czaszki do drugiego, zaś podczas liftingu podskórnego cięcie wykonuje się na przedniej linii włosów. Natomiast skroniowy lifting brwi, poprzez cięcia na skroniach, pozwala na uzyskanie efektu kociego oka oraz podniesienie policzków. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, dokonuje się cięcia w wybranym miejscu, napina skórę czoła, modyfikuje czynność mięśni i unosi brwi.

Ile trwa zabieg?

Chirurgiczne podniesienie brwi trwa ok. 2 godzin i najczęściej odbywa się w znieczuleniu ogólnym (narkoza).

Efekty zabiegu

W przypadku liftingu chirurgicznego miną ok. dwa tygodnie, zanim zejdzie obrzęk i zasinienie powiek. Ostateczny efekt widoczny jest po ok. 3 miesiącach.

Zalecenia po zabiegu

W przypadku liftingu ze skalpelem zdjęcie pierwszych szwów następuje w 6-7. dobie, kolejnych w dobie 8-10. Opatrunki są zmieniane przy okazji zdjęcia szwów. Ze względu na to, że operacja niesie za sobą ryzyko powikłań w postaci krwiaka czy infekcji, należy dokładnie wypełniać polecenia lekarza i nie skracać na siłę okresu rekonwalescencji, a co za tym idzie unikać przez wyznaczony czas aktywności fizycznej, opalania czy picia alkoholu.

Przeciwwskazania

W przypadku liftingu chirurgicznego są to: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane ciśnienie, cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża i karmienie piersią. Jeśli chodzi o nici pod uwagę należy wziąć ciążę i okres laktacji, zmiany zapalne w obrębie skóry, skłonność do występowania blizn przerostowych, stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych.

Średnia cena

Operacyjny lifting brwi to koszt ok. 10 tysięcy.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.