WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

cellulit

Najlepsze zabiegi na zaawansowany cellulit


Uważa się, że problem cellulitu dotyka 95% kobiet! Coraz częściej dotyka młode, nawet nastoletnie dziewczyny, będąc powodem ich dużych kompleksów. Nic więc dziwnego, że zabiegi antycellulitowe w okresie wiosennym biją rekordy popularności. Jakie z nich są najbardziej skuteczne?

Cellulit jest objawem zwiększenia objętości komórek tłuszczowych i nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Skłonność do niego może być uwarunkowana genetycznie, wpływ mają też hormony (nadmiar estrogenów), ale zdecydowanie cellulitowi sprzyja niezdrowy styl życia – brak ruchu, źle zbilansowana „śmieciowa” dieta, niedostateczne nawodnienie tkanek. Skóra ulega wtedy deformacji i pojawiają się na niej charakterystyczne nierówności – zwykle tam, gdzie tłuszczu jest najwięcej, a więc u kobiet na biodrach, udach, pośladkach, brzuchu, ramionach. Wyróżnia się 4 stopnie cellulitu:

Stopień I: cellulit jest słabo widoczny (na leżąco w ogóle), niewielkie nierówności pojawiają się dopiero po ściśnięciu skóry dłonią. Cellulit nasila się zwłaszcza przed miesiączką, gdy organizm zatrzymuje wodę.
Stopień II: skóra jest jeszcze dosyć gładka, ale po ściśnięciu pojawiają się na niej grudki. Tkanka może już być lekko stwardniała, co będzie odczuwane np. podczas intensywnego masażu (w tym miejscu będzie bardziej bolesny).
Stopień III: nawet bez uciskania na skórze widać pofałdowanie, grudki i nierówności – zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Podczas dotykania dłonią skóry można wyczuć bolesne guzki.
Stopień IV: ciało jest pofałdowane w każdej pozycji. Duże grudki są widoczne gołym okiem, pojawia się ból nawet przy delikatnym uciskaniu. Często same pacjentki mówią wtedy o kalafiarowatej skórze.

Jak pozbyć się skutecznie cellulitu? Przede wszystkim pamiętaj, że ważne jest kompleksowe podejście – najlepsze efekty, zwłaszcza w przypadku zaawansowanego cellulitu, da połączenie zabiegów z ćwiczeniami i lekką dietą. Bardzo ważne jest też picie dużych ilości wody (co najmniej 2 litry dziennie). Zabiegi trzeba powtarzać – niektóre nawet 10-16 razy, ale w większości przypadków można to robić często, nawet 2-3 razy w tygodniu, co skraca całą serię do ok. miesiąca.

Masaż próżniowy

Zabiegi z zastosowaniem masażu próżniowego są uznawane za niezwykle skuteczne metody walki z cellulitem – stały się już niemal zabiegiem kultowym! Głowice masujące są wyposażone w specjalne rolki, które pod ciśnieniem stymulują głęboko tkankę skórną, pobudzając w niej wiele korzystnych procesów – lipolizę (czyli rozpad komórek tłuszczowych), produkcję kolagenu i elastyny (co powoduje ujędrnienie i zagęszczenie skóry – dzięki temu cellulit jest mniej widoczny), zwiększoną syntezę kwasu hialuronowego (lepsze nawilżenie skóry), drenaż (szybka likwidacja obrzęków), detoksykację, regenerację. Co ważne, zabiegi są nieinwazyjne i można je bezpiecznie wykonywać także profilaktycznie, przez cały rok.

endermologia

Body wrapping i bandaże

Te metody są z powodzeniem stosowane przez wiele lat, zapewniając widoczną redukcję cellulitu w każdym stopniu zaawansowania. Zwykle aplikację i okluzję składników aktywnych (takich jak algi, kofeina, cynamon, żeń-szeń, kasztanowiec, papryczka, specjalne koncentraty lipolityczne) łączy się z intensywnym masażem antycellulitowym. Kurację trzeba powtórzyć min. 10 razy, nawet 2-3 razy w tygodniu. Na rynku jest wiele zabiegów tego typu – warto wybrać gabinet, który się w nich specjalizuje. Można też połączyć body wrapping z zabiegami hi-tech. Body wrapping oferuje większość marek kosmetycznych mających w ofercie zabiegi na ciało (np. Thalgo – zabiegi na bazie mikronizowanych alg), z zabiegów bandażowania słynie marka Arosha, a włoska marka Lovely Cosmetics zamiast owijania ciała folią proponuje specjalny worek próżniowy, co nie wymaga korzystania potem z prysznica.

Zobacz też, jak wykonać bandażowanie w domu (z użyciem bandaży Collistar).

Fala uderzeniowa

Fala akustyczna dosłownie rozbija twardy cellulit! Rozprzestrzenia się ona w tkance tłuszczowej i wprawia ją w „drgania” (co możesz odczuwać jako lekkie uderzanie) – prowadzi to do zwiększenia przepuszczalności błon i „opróżniania” komórek tłuszczowych (efekt wysmuklenia i modelowania ciała), a także rozluźnienia zbitej tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za zaawansowany, zwłókniały cellulit. Fale akustyczne mają też działanie drenujące, zwiększają elastyczność i napięcie skóry. Często są stosowane jako metoda zwiększająca efektywność i trwałość innych zabiegów na ciało w terapiach łączonych.

Karboksyterapia

Zabieg polega na podskórnym podaniu CO2. Dwutlenek węgla jest naturalnym gazem, produkowanym przez nas podczas oddychania i spalania tkankowego, a wydalanym przez płuca. Podanie go śródskórnie bądź podskórnie, za pomocą iniekcji, wywołuje w skórze wiele korzystnych reakcji biochemicznych – przyspiesza przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, poprawia mikrokrążenie i stymuluje komórki do odnowy, wytwarza kontrolowany stan zapalny, co prowadzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, a tym samym przebudowy i odmłodzenia skóry. Dwutlenek węgla wprowadzony do tkanki tłuszczowej częściowo zmienia się w kwas węglowy, który prowadzi do miejscowego rozpadu komórek tłuszczowych – efektem jest redukcja tłuszczyku i nawet opornego celulitu. Zabieg można powtarzać nawet kilka razy w tygodniu.

karboksyterapia

Mezoterapia na ciało

W zabiegu tym stosuje się specjalne koktajle do mezoterapii na bazie składników lipolitycznych, które pobudzają proces rozpadu komórek tłuszczowych, a także substancji biostymulujących, których celem jest przebudowa, zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Ponadto preparaty te pobudzają mikrokrążenie i działają drenująco, co wspomaga proces pozbywania się złogów tłuszczowych i zwłókniałego cellulitu. Szybko zobaczysz efekty – zwykle już po 3-5 zabiegach! Preparaty te świetnie sprawdzają się na takich okolicach, jak ramiona, uda czy brzuch.

Ultradźwięki

Ultradźwięki to fale dźwiękowe powyżej progu słyszalności o częstotliwości powyżej 20 000 kHz. Powodują drgania w tkance tłuszczowej, powodując rozbijanie komórek tłuszczowych, także tych przerośniętych, typowych dla skórki pomarańczowej. Rozszerzają też naczynia krwionośne i pobudzają mikrokrążenie, pozwalają na lepsze dotlenienie i odżywienie komórek raz pozbycie się toksyn. Ultradźwięki ułatwiają też przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry, dlatego czasami zabiegi łączy się z aplikacją na skórę aktywnych substancji o działaniu przeciwcellulitowym i lipolitycznym. Aby zobaczyć efekty, trzeba wykonać serię kilku-kilkunastu zabiegów.

Drenaże limfatyczne

Można powiedzieć, że to w zasadzie podstawowy zabieg w walce z cellulitem, zwłaszcza o charakterze tzw. wodnym, obrzękowym, związanym z nasiloną tendencją do gromadzenia nadmiaru wody. Drenaże mogą być wykonywane manualnie przez masażystę (mogą być od razu połączone z masażem antycellulitowym) albo specjalnymi aparatami uciskowymi, tzw. nogawkami czy kombinezonami do drenażu. Zabieg najlepiej stosować jako metodę uzupełniającą do innych metod i technologii. Jeśli masz skłonność do obrzęków i problemów krążeniowych, zabieg ten będzie również doskonałą profilaktyką przeciwko żylakom.

drenaż limfatyczny

Lipoliza laserowa

Zabieg ten jest stosowany przede wszystkim do redukcji nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej – energia lasera prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i upłynnienia jej zawartości, która następnie, w ciągu kolejnych 1-3 miesiącach, jest usuwana przez organizm w naturalnych procesach metabolicznych. Technologia laserowa daje jednak także dodatkową korzyść w postaci niszczenia zbitych struktur włóknistych odpowiedzialnych za zaawansowany cellulit. Zabiegi laserowe stymulują też produkcję kolagenu i elastyny przez fibroblasty, co prowadzi do ujędrnienia, zagęszczenia i tym samym dodatkowego wygładzenia skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry igiełkami emitującymi fale radiowe, które przegrzewając tkanki prowadzą do ich przebudowy i regeneracji. Podwyższona temperatura poprawia też krążenie krwi, zwiększa metabolizm w tkankach oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny prowadząc do ujędrnienia i zagęszczenia skóry. Efektem jest widoczne zmniejszenie cellulitu i poprawa jakości skóry. Należy wykonać 2-3 zabiegi w odstępach comiesięcznych, a pełen efekt rozwinie się do 3 miesięcy po zakończonej serii.

Polecamy!

Dodaj komentarz