WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Kriolipoliza – wymrażanie tłuszczyku z Clatuu Alpha

Kriolipoliza to rodzaj lipolizy, jedna z najbardziej skutecznych metod redukcji „nadprogramowego” tłuszczyku – opornego na dietę i ćwiczenia. Clatuu Alpha – nowość w gabinetach! – pozwala skutecznie, komfortowo i bezpiecznie wymodelować sylwetkę, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.  

Na czym polega kriolipoliza?

Clatuu AlphaKomórki tłuszczowe nie są odporne na działanie zimna – giną już przy temperaturze -5 stopni C (w Clatuu Alpha zastosowano optymalną dla tego procesu temperaturę -9 stopni C). Zimno nie ma wpływu na otaczające tkanki, takie jak mięśnie, nerwy czy naczynia krwionośne, dzięki czemu można je bezpiecznie wykorzystać w zabiegach trwałej redukcji tkanki tłuszczowej.

 • Chłodzący aplikator zasysa skórę i krystalizuje tkankę tłuszczową.
 • Skrystalizowane komórki tłuszczowe (adipocyty) giną i są naturalnie usuwane z organizmu w procesach metabolicznych.
 • Ilość pozostałego na danym obszarze tłuszczu jest niewielka, a jego gęstość mniejsza, dzięki czemu uzyskujemy trwały efekt wysmuklenia w danym obszarze (nie mówimy tutaj jednak o odchudzaniu, ale modelowaniu sylwetki!).

Co dokładnie oznacza śmierć komórek tłuszczowych? Wskutek działania zimna dochodzi do zniszczenia błon komórkowych adipocytów  i krystalizacji zawartych w nich trójglicerydów, które zostają uwolnione do przestrzeni międzykomórkowych. Podczas wysiłku fizycznego zostaną one spalone w naturalny sposób, zamieniając się w energię, bądź usunięte przez układ limfatyczny.

Proces ten – trwający zwykle ok. miesiąca – przyspiesza picie dużych ilości wody. Możliwe jest także wykonanie specjalnych masaży polepszających ukrwienie i wzmacniających efekt leczenia. Metoda jest bezbolesna, bezpieczna i komfortowa dla pacjenta. W czasie zabiegu może być odczuwane ściąganie i lekkie szczypanie w miejscu zasysania tkanki tłuszczowej. Następnie zassany tłuszcz jest poddawany kontrolowanemu wychładzaniu. Po zabiegu od razu można wrócić do zwykłych zajęć.

Ile zabiegów trzeba powtórzyć?

Często już jeden zabieg daje zadowalający efekt. Po 4 tygodniach można ocenić uzyskane efektu i ewentualnie wtedy lekarz zakwalifikuje cię do kolejnego zabiegu. Pamiętaj, że usunięcie komórek tłuszczowych z danego obszaru jest trwałe. Jeśli przybierzesz na wadze, tłuszczyk odłoży się jednak w innych miejscach.

Co wyróżnia Clatuu Alpha?

 • Przede wszystkim to pierwszy na świecie panel chłodzący 360 stopni – co zapewnia bardziej efektywne wymrażanie tkanki tłuszczowej niż znane z innych urządzeń panele dwustronne (wg badań wydajność większa o 18,1%!).
 • Szeroka gama chłodzących aplikatorów zaprojektowanych tak, aby zapewnić perfekcyjne dopasowanie do różnych kształtów ciała (kształt aplikatorów uwzględnia krzywizny ciała na różnych – mniejszych i większych – obszarach). Umożliwia to tworzenie różnorodnych, spersonalizowanych planów leczenia redukujących tkankę tłuszczową.
 • Aplikatory można łatwo wymieniać w trakcie zabiegu i operować nimi pod różnym kątem – dla optymalnych efektów, ale też komfortu pracy osoby wykonującej zabieg.
 • Clatuu Alpha automatycznie dobiera właściwe parametry dla poszczególnych aplikatorów, dzięki czemu niepożądana tkanka tłuszczowa jest efektywnie i bezpiecznie usuwana.
 • Specjalnie zaprojektowany układ chłodzenia osiąga docelową temperaturę szybciej niż wcześniejsze modele, skracając czas zabiegu i maksymalizując wydajność pracy.
 • Zwiększona o 20% siła zasysania, ale także możliwość dostosowania poziomów chłodzenia oraz zasysania dla potrzeb konkretnego przypadku. Każdy aplikator chłodzący oddziałuje na podskórną warstwę tłuszczową pacjenta bez uszkadzania otaczających ją tkanek i obszarów unerwionych.

Clatuu Alpha aplikatoryWskazania do kriolipolizy

Clatuu Alpha może być stosowany na dowolny problematyczny obszar ciała od kolan aż po szyję:

 • „bułeczki” nad kolanami,
 • uda,
 • tzw. boczki,
 • brzuch,
 • fałdki pod pachami,
 • fałdki na linii biustu,
 • ramiona,
 • podwójny podbródek.

Efekty zabiegów Clatuu Alpha:

Clatuu kriolipoliza

Clatuu kriolipoliza

Clatuu kriolipoliza

Clatuu kriolipolizaWięcej o Clatuu Alpha na:
www.dermatologia.bogdani.pllogo Bogdani

Dodaj komentarz