Masaż antycellulitowy ciała
Masaż jest skutecznym sposobem na zmniejszenie cellulitu. Usprawniając pracę układu limfatycznego pomaga rozbić zniekształcone, zbite komórki tłuszczowe, widoczne pod skórą jako charakterystyczne nierówności i grudki, a następnie usunąć je wraz z toksynami z organizmu. Pobudza też mikrokrążenie, dotlenia tkanki, ujędrnia i uelastycznia skórę. Jak możesz go wykonać samodzielnie w domu?
Masaż antycellulitowy możesz wykonać manualnie, za pomocą dłoni, choć w domu zdecydowanie łatwiej i szybciej będzie ci to robić z wykorzystaniem specjalnego masażera z wypustkami, szczotki bądź rękawicy z juty. Nie polecamy natomiast dostępnych na rynku baniek chińskich do domowej pielęgnacji – ich nieumiejętne użycie może prowadzić do uszkodzenia lub rozciągnięcia skóry oraz wystąpienia siniaków lub wybroczyn.
Jak wykonać masaż antycellulitowy?
Masażer z wypustkami – szeroko dostępne są masażery manualne (niektóre przypominają szczotkę, inne rolkę z kulkami), ale coraz większą popularność zdobywają również urządzenia elektroniczne, wzbogacane często o dodatkowe funkcje, np. system próżniowy (zasysanie skóry). Najczęściej masaż wykonuje się ruchami kolistymi bądź roluje się skórę od dołu ku górze. Trzymaj się dokładnie instrukcji producenta!
Masaż dłońmi – nałóż na dłonie balsam antycellulitowy i wmasuj go w skórę posuwistymi, zdecydowanymi ruchami, zawsze od dołu w kierunku serca. Możesz też podszczypywać skórę, ugniatać bądź masować pięścią, aby zintensyfikować skuteczność masażu.
Szczotkowanie ciała – bardzo dobrą metodą jest też szczotkowanie ciała na sucho (bez użycia wody i kosmetyków). Najlepiej stosować szczotkę wykonaną z naturalnego włosia, na długim uchwycie. Wykonuj nią długie, posuwiste ruchy, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy (od dołu do serca). Brzuch masuj ruchami okrężnymi. Po masażu nałóż na skórę balsam łagodząco-nawilżający.
Masaż rękawicą – najlepiej wybrać rękawicę wykonaną z naturalnego materiału (juty). Ma ona dosyć szorstką powierzchnię, dzięki czemu od razu robisz delikatny peeling skóry, oczyszczasz pory i detoksykujesz skórę. Jeśli stosujesz ją na sucho, zrób to przed kąpielą lub prysznicem, a jeśli na mokro – zwilż ją i zaaplikuj na nią od razu żel do mycia. Masuj skórę okrężnymi ruchami. Po kąpieli nałóż balsam do ciała.
Masaż ciała najlepiej robić codziennie – rano lub wieczorem, na obszarach objętych cellulitem i zbitą tkanką tłuszczową, takich jak pośladki, uda, brzuch lub ramiona. Powinien trwać ok. 5-10 minut. Już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania zobaczysz pozytywne efekty – skóra stanie się bardziej gładka i jędrna, cellulit mniej widoczny, poczujesz luz w ubraniach związany z działaniem drenującym masażu i pozbyciem się nadmiaru wody z organizmu.