WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Podskórny biustonosz (nici)

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Podskórny biustonosz to zabieg wykonywany z użyciem nici liftingujących Aptos, który pozwala podciągnąć opadający biust bez konieczności wykonywania rozległych cięć i blizn.

Twój biust wymaga korekcji? Chciałabyś, żeby był nie tyle większy, co podniesiony i bardziej jędrny? w takim razie być może najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie lifting piersi za pomocą nici, a dokładnie podskórny biustonosz Aptos.

Chirurgia plastyczna, nadążając za wymaganiami stawianymi przez kobiety, wprowadziła małoinwazyjne zabiegi podnoszące piersi oraz odmładzające i podnoszące okolicę dekoltu. Marka Aptos wprowadziła na rynek dwie innowacyjne metody liftingu opadających piersi z zastosowaniem nici. Możesz zdecydować się na trwały „podskórny biustonosz” z wykorzystaniem stałych nici wykonanych z polipropylenu (bezpiecznego dla organizmu materiału, znanego w chirurgii od ponad 50 lat) lub uzyskać efekt czasowy (2-3 lata) – z zastosowaniem wchłanialnych nici Aptos Excellence Body. Zobacz, na czym polegają te zabiegi i jakich efektów możesz się spodziewać.

Wskazania

Zabieg zwany „podskórnym biustonoszem” pozwala na odzyskanie ładnego kształtu piersi, np. po przebytej ciąży i karmieniu. Jego celem nie jest zmiana objętości piersi, ale ich uniesienie i zabezpieczenie przed późniejszym opadaniem. Można go wykonać u kobiet z rozmiarami do niedużego C.

Na czym polega zabieg?

Nici wprowadzane są za pomocą specjalistycznej, dostosowanej do danego zabiegu igły prowadzącej lub kaniuli. Pierś „podwiesza się” do głównej nici przeplecionej wokół obojczyka, do której podwiązuje się okrężnie prowadzone nici modelujące pierś. Tworząc siatkową konstrukcję, chirurg uzyskuje trwałe podniesienie piersi. Ślady pooperacyjne to jedynie 4 niewielkie punktowe blizenki pomiędzy obojczykiem a brodawką. Nici są oczywiście niewyczuwalne. Uwaga: jeżeli istnieje taka konieczność, można pierś powiększyć implantem lub przeszczepem tkanki tłuszczowej i podnieść na niciach.

Ile trwa zabieg?

Wykonanie podskórnego biustonosza trwa średnio 3 godziny. Jeśli chodzi o znieczulenie, to ogólne stosuje się w przypadku użycia nici trwałych, a miejscowe nici wchłanialnych.

Efekty zabiegu

Ostateczny efekt jest trwały i nie wymaga powtarzania, a piersi wyglądają tak, jak w dobrze dobranym biustonoszu. Pierwsze efekty są zaś widoczne po 2-3 tygodniach od zabiegu, potem przez 3-4 miesiące zmiany te się nasilają.

Zalecenia po zabiegu

W miejscach nakłuć i prowadzenia nici może być widoczne zasinienie i lekki obrzęk, czasami występują też drobne naczynka i nierówności skóry, może też być odczuwalna bolesność, ciągnięcie i kłucie skóry. Czas gojenia wynosi zwykle 1 do 2 tygodni. Po zabiegu warto pamiętać o kilku zaleceniach: w ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu należy przykładać zimne kompresy w obszarze zabiegowym, przez kilka dni po zabiegu należy ograniczyć do minimum mimikę twarzy (np. śmianie się, jedzenie dużych kawałków wymagających szerokiego otwierania ust i przeżuwania), w tym czasie nie powinno się też spać na twarzy, podpierać twarzy dłońmi itp., przez 2- 3 dni po zabiegu nie należy spożywać bardzo zimnych oraz bardzo gorących posiłków, przez tydzień od zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz z solarium.

Przeciwwskazania

„Założenie” podskórnego biustonosza mogą uniemożliwić m.in. choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja, wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

Średnia cena

Średnia cena poskórnego biustonosza Aptos to 8-9 tysięcy złotych.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.