WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

D-Lab omega-3 kwas hialuronowy kolagen

Nutrikosmetyki, czyli suplementy na urodę

Nutrikosmetyki to grupa „kosmetyków” stosowanych doustnie. To nic innego jak suplementy zawierające takie składniki spożywcze, które wpływają pozytywnie na stan skóry, włosów czy paznokci. Stosowane regularnie spowalniają starzenie się skóry, wzmacniają barierę hydro-lipidową, zmniejszają podrażnienia, hamują wypadanie włosów, a nawet wygładzają zmarszczki! Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

W nutrikosmetykach stosuje się substancje aktywnie czynne – oczywiście, te najcenniejsze będą pochodzenia roślinnego. To przede wszystkim:

  • Przeciwutleniacze/antyoksydanty – pomagają chronić organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, które są jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry. W momencie stresu oksydacyjnego, a więc braku równowagi między ilością przeciwutleniaczy endogennych i dostarczanych z zewnątrz a ilością reaktywnych form tlenu (ROS), dochodzi do wielu niekorzystnych reakcji w skórze – utleniania białek, lipidów i mutacji w DNA. Do szczególnie cennych substancji przeciwutleniających, dostarczanych w formie nutrikosmetyków, należą koenzym Q10, witamina C, witamina E, likopen, beta-karoten, a także roślinne polifenole i glutation.
  • Zdrowe kwasy tłuszczowe – bardzo ważnymi składnikami odżywczymi dla skóry są kwasy Omega-3 – zwykle mamy ich za mało w stosunku do Omega-6, a równowaga między nimi jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry i błon komórkowych. Wzmacniają szczelność bariery hydro-lipidowej, mają działanie przeciwzapalne (redukcja podrażnień), poprawiają elastyczność skóry. Szczególnie cenne są kwasy z olejów roślinnych, np. z nasion słonecznika, lnu, winogron czy dyni.
  • Probiotyki, prebiotyki i synbiotyki – pomagają utrzymać równowagę mikrobiomu skóry, dzięki czemu przeciwdziałają podrażnieniom i stanom zapalnym np. w przebiegu atopowego zapalenia skóry.
  • Kwas hialuronowy – ważny składnik naszej skóry, odpowiedzialny za jej nawilżenie i gładkość. Jego uzupełnienie poprawia jakość skóry, zapobiega odwodnieniu, wzmacnia barierę hydro-lipidową. zmniejsza zmarszczki. Działanie jest zależne od wielkości masy cząsteczkowej – Czysty Kwas hialuronowy D-LAB
  • Kolagen – główne białko podporowe skóry, decydujące o jej jędrności i gęstości w młodym wieku. Niestety, już od ok. 25. roku życia organizm zaczyna tracić kolagen i elastynę – warto je uzupełniać, aby jak najdłużej zachować skórę w dobrej kondycji!
  • Keratyna, krzem – składniki stosowane w preparatach hamujących wypadanie włosów. Stymulują mieszki włosowe i odrastanie zdrowych, gęstych i błyszczących włosów.
kwas hialuronowy D-LAB

Jak wybrać dobry nutrikosmetyk?

Pamiętaj, że nutrikosmetyki są suplementami, a więc środkami spożywczymi, które mają uzupełniać codzienną dietę poprzez dostarczanie składników odżywczych – w tym przypadku takich, które mają wpływ na skórę, paznokcie czy włosy. Zwykle mają one skoncentrowaną formułę, dzięki czemu wykazują skuteczność np. w poprawie jakości skóry, jeśli dostarczysz jej składników wspomagających jej funkcjonowanie i odmładzanie. Szukając dobrych produktów tego typu zwracaj uwagę na ich skład i formułę – bardzo ważna jest bowiem dobra przyswajalność zawartych w nich składników.

Marka D-LAB wykorzystuje w swoich nutrikosmetykach wyłącznie naturalne substancje – nienapromieniowane, GMO-free, bez nanocząsteczek , bez konserwantów i nietestowane na zwierzętach składniki roślinne z francuskiego Green-Tech. Ich dobór i stężenie są tak dobrane, aby zapewniać skuteczne efekty widoczne po 1-3 miesiącach regularnego stosowania. Co ważne, mają one bardzo dobrą przyswajalność – roślinna osłonka (zawierająca sproszkowane substancje roślinne) rozpuszcza się dokładnie tam, gdzie powinna, abyś mogła skorzystać z dobroczynnego działania jej zawartości, czyli w jelitach. Wiele suplementów dostępnych na rynku dosłownie „przelatuje” w całości przez nasz układ trawienny albo są one rozkładane przez kwasy żołądkowe. To dlatego często nie widzisz efektów ich stosowania! W tym przypadku możesz mieć pewność wysokiej bioprzyswajalności, co potwierdziły badania.

młoda kobieta
Jakość skóry w dużej mierze jest zależna od tego, czym ją karmisz.

Nutrikosmetyki D-LAB

Te popularne francuskie nutrikosmetyki podbiły już serca Polek, które doceniają nie tylko ich skuteczność, ale też design (co, jak w przypadku wszystkich kosmetyków, też jest ważne). One nie udają leków, jak wiele innych suplementów dostępnych na rynku, co może cię często wprowadzać w błąd. Ale na ich opakowaniach znajdziesz dokładne składy, stężenia, zalecane dawkowanie. Skuteczność niektórych produktów została poparta badaniami klinicznymi, co rzadkie w świecie suplementacji, niestety.

Co ważne, w swoim holistycznym podejściu do pielęgnacji urody D-LAB oferuje nie tylko jednoskładnikowe produkty i kompleksy (takie jak Czysty kolagen, Czysty Kwas hialuronowy, Omega-3, Skin Glowing Complex wspomagający walkę z przebarwieniami, Skin Detox dla skóry kapryśnej, czyli reagującej na zmiany cyklu hormonalnego czy Clear Skin Complex dla skóry z niedoskonałościami), ale też całe programy, składające się najczęściej z 3 starannie dobranych preparatów, które działają synergicznie zapewniając jeszcze lepsze i szybsze efekty, np. bestesellerowy Pure Nutrition Program o działaniu przeciwstarzeniowym („złote trio” w profilaktyce przeciwstarzeniowej: kwas hialuronowy, kolagen i Omega-3) . Hitem są też programy i produkty wzmacniające i zagęszczające włosy, np. Czysta keratyna, a także pomagające uzyskać lub utrzymać idealną wagę, np. Detoks wyszczuplający lub Flat-Belly Program.

Wszystkie produkty kupisz na: www.dlabpolska.pl

Dodaj komentarz