WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zabieg CoolTech w Anlaya Day Spa

CoolTech to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów pozwalających pozbyć się nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Polega na schłodzeniu tkanki tłuszczowej, w efekcie czego ulega ona rozpadowi i redukcji. Zabieg pozwala w bezbolesny sposób pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej z problematycznych okolic ciała: brzucha, ramion, ud czy pośladków oraz wyraźnie ujędrnić skórę. efekty widać już po pierwszym zabiegu!

Jak działa Cooltech?

Jest to nieinwazyjna metoda zamrażania komórek tłuszczowych w celu wywołania zjawiska apoptozy (czyli kontrolowanej śmierci komórek tłuszczowych). Zabieg polega na miejscowym przyłożeniu aplikatora chłodzącego, który po zassaniu fałdu tłuszczowego schładza tkankę do temperatury -8 stopni C i utrzymuje ją przez około 60 minut. Jest to optymalna temperatura i optymalny czas dla uzyskania efektu redukcji tkanki tłuszczowej – uszkodzone komórki tłuszczowe są eliminowane z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Dwie niezależne głowice, z których każda posiada własny, wydajny generator zimna, gwarantują osiągnięcie najlepszych wyników w najkrótszym możliwym czasie. Na koniec zabiegu wykonywany jest drenaż limfatyczny.

Cooltech, wymrażanie tłuszczuCo ważne, chłodzenie jest kontrolowane, a skóra dodatkowo chroniona specjalną matą – aby uniknąć ryzyka odmrożenia. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ uszkodzeniu ulegają jedynie komórki tłuszczowe, a nie tkanki wokół (lipidy obecne w adipocytach krystalizują się w temperaturze wyższej niż inne komórki zawierające wodę). Brak zagrożeń Cooltech dla zdrowia potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone w trakcie 2729 zabiegów wykonanych na grupie 528 pacjentów (76% kobiet i 24% mężczyzn).

Na jakie obszary można robić zabieg?

CoolTech to świetna metoda na wyszczuplenie i wymodelowanie wszystkich miejsc opornych na inne metody odchudzania, np. talii, nóg, pośladków, ramion, bioder, pleców czy okolic kolan.

W trakcie jednej sesji można wykonać zabieg maksymalnie na czterech różnych obszarach (cztery przyłożenia głowicy), np. brzuchu i udach. Można go powtarzać na tym samym obszarze ciała co 45 dni. Na różnych – co 15 dni. Ważne jest jednak, że na tym samym obszarze ciała można wykonać maksymalnie trzy zabiegi.

Efekty zabiegu

Pierwsze widoczne są od razu, ale najlepsze pojawiają się po 1-3 miesiącach od zabiegu. Związane to jest z trwałą utratą komórek tłuszczowych – organizm potrzebuje czasu, aby się ich pozbyć w procesach metabolicznych. Poddane działaniu kontrolowanego chłodzenia komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni. Warto jednak poczekać, bo rezultaty są spektakularne – to utrata nawet do 3-6 centymetrów w obwodach.

Cooltech obszary
Obszary ciała, jakie można poddawać zabiegowi Cooltech

Dodaj komentarz