WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Implanty twarzowe

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Implanty twarzowe pozwalają skorygować asymetrie i niedoskonałości twarzy. Można je stosować np. w celu uwypuklenia brody czy policzków.

Asymetryczny owal, zapadnięte policzki czy cofnięta broda to niektóre z problemów, jakie mogą rozwiązać implanty twarzowe. Co ważne, można dzięki nimi nie tylko poprawiać wygląd, ale także dokonywać rekonstrukcji, choćby po wypadkach. Operację wczepienia implantów można połączyć także z liftingiem twarzy.

Implanty twarzowe służą do rekonstruowania, powiększania lub nadawania odpowiednich proporcji twarzy. Zbudowane są one z kompatybilnych i dobrze tolerowanych przez ludzki organizm materiałów, a ich celem jest poprawa fizycznej struktury twarzy.

Wskazania

Chirurg plastyk za pomocą implantów może skorygować takie problemy, jak niesymetryczny owal/kontur twarzy, niedorozwój żuchwy, zapadnięte policzki, małą lub cofniętą brodę. Implanty sprawiają, że możliwe jest uzyskanie regularnych rysów twarzy, a co za tym idzie jej proporcjonalnego i symetrycznego wyglądu.

Na czym polega zabieg?

Przebieg implantacji, bez względu na rodzaj i wielkość i samego implantu, zawsze wygląda tak samo – chirurg wykonuje małe nacięcie, przez które wprowadza do organizmu implant. Cięcia wykonywane są w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne i z reguły znajdują się we wnętrzu jamy ustnej (na linii dziąseł), dolnej powiece czy bruździe podbródka. W przypadku jednoczesnego liftingu, implanty umieszczone są poprzez nacięcia wykonane właśnie z myślą o nim. Po zakończonym zabiegu chirurg zszywa nacięcie i zakłada opatrunek.

Ile trwa zabieg?

Implantacja trwa od 45 minut do kilku godzin, w zależności od tego, czy wprowadzany jest jeden implant, np. podbródka, czy zabieg połączony jest choćby z pełnym liftingiem lub inną procedurą rekonstrukcyjną. Również w zależności od tego lekarz dobiera rodzaj znieczulenia – może być to znieczulenie miejscowe, może sedacja, a może pełna narkoza.

Efekty zabiegu

Implant brody może zwiększyć rozmiar i projekcję brody, która nie jest proporcjonalna do czoła i środkowej części twarzy, zaś implant żuchwy zwiększy szerokość dolnej części twarzy i skoryguje niedorozwój żuchwy. Implanty powiększą natomiast kości policzkowe lub skorygują objętość zapadniętych policzków. Rezultat jest widoczny prawie natychmiast, jednak dla całkowitego efektu trzeba poczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu na twarzy pojawi się zaczerwienienie, zasinienie i obrzęk, który w przypadku niektórych miejsc, np. szczęki może utrzymywać się długo maskując efekt zabiegu. Okres rekonwalescencji trwa około 7 do 10 dni, w tym czasie miejsce zabiegu należy okładać zimnymi okładami. Przez okres do 7 dni nie należy wykonywać nagłych ruchów mimicznych, nie wolno się też pochylać. Przez kilka dni gryzienie i przeżuwanie może być utrudnione. Szwy zostaną usunięte po 5 dniach, po 10 dniach rozpuszczą się szwy zakładane w jamie ustnej i powiece.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: skazy naczyniowe i zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, choroby serca.

Średnia cena

Średnia cena wszczepienia implantu brody to 7 tysięcy zł, policzków ok. 8 tysięcy.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.