WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

drenaż limfatyczny

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Drenaż limfatyczny to jeden z podstawowych zabiegów na ciało, polecany szczególnie latem oraz osobom ze skłonnością do zatrzymywania wody i obrzęków, a także prowadzącym siedzący tryb życia. Może być wykonany poprzez masaż manualny lub z wykorzystaniem specjalnego kombinezonu albo urządzenia. Efekt następuje od razu!

Borykasz się z problemem, jakim jest cellulit? Jak raz na zawsze pożegnać pomarańczową skórkę, kiedy nawet najdroższe kremy i prowadzenie zdrowego trybu życia nie dają rady? To proste, kiedy mamy tyle zabiegów estetycznych do wyboru. Ale jaki wybrać, kiedy chcemy by był on nieinwazyjny, a zarazem skuteczny? Niezawodny może okazać się drenaż limfatyczny.

Wskazania

Wskazania Wskazaniami do zabiegu jest zespół ciężkich nóg, cellulit, obrzęki tłuszczowe. Oprócz tego, masaż limfatyczny świetnie sprawdzi się jako metoda zapobiegawcza żylakom i regeneracja po zabiegach liposukcji. Ponadto, to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry.

Na czym polega zabieg?

Drenaż limfatyczny to nic innego jak masaż, który ma na celu pobudzenie krążenia krwi i limfy. Wykonuje się go w celu usunięcia lub zredukowania cellulitu i obrzęków. Cały zabieg polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowanie określonych i specjalistycznych ruchów w taki sposób, by przepchnąć nagromadzoną limfę, a co za tym idzie – zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki. Za sprawą takiego drenażu znikają obrzęki, nawet te zastoinowe i zapalne. Ponadto, z organizmu zostają usunięte wszelkie toksyny, a krążenie limfy przebiega o wiele sprawniej niż dotychczas. To bardzo przyjemny zabieg, który bardzo pozytywnie wpływa na cały organizm. Ruchy podczas masażu odbywają się zgodnie z pewnymi ustalonymi zasadami, które współdziałają z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, a zarazem stanowczego tempa masażu, jednocześnie, pamiętając o tym, by unikać nadmiernego rozgrzania tkanek. Masaż wykonywany jest z umiarkowaną siłą ze względu na fakt, że większość naczyń limfatycznych, na które ma się wpływ podczas zabiegu, znajduje się tuż pod skórą. Masaż może być wykonywany ręcznie przez profesjonalnego masażystę lub za pomocą maszyny do sekwencyjnego masażu uciskowego. Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w specjalny strój, który napełniany jest powietrzem. Wypełniający się w ten sposób kombinezon udrożnia węzły limfatyczne, dzięki czemu przyczynia się do lepszego oczyszczenia organizmu. Taki zabieg można wykonać na całym ciele lub tylko na pewnej partii.

Ile trwa zabieg

Wszystko jest uzależnione od partii ciała, na której ma zostać przeprowadzony zabieg. Masaż limfatyczny twarzy trwa około pół godziny. Z reguły zaleca się ze skorzystania z 6-10 serii takich zabiegów.

Efekty zabiegu

Po drenażu limfatycznym skóra staje się bardziej odżywiona i elastyczna. Obrzęki stają się mniejsze lub zostają całkowicie usunięte, podobnie jak cellulit. Oprócz tego organizm zostaje oczyszczony z toksyn, a co za tym idzie – usprawnia się przepływ chłonki w układzie chłonnym.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby, cierpiące na nowotwory, zapalenia naczyń chłonnych, zakrzepicę żył głębokich, niewydolność serca, choroby skóry oraz czynną gruźlicę płuc. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także guzki nieznanego pochodzenia i podwyższona temperatura ciała.

Średnia cena

Średnia cena pojedynczego masażu limfatycznego wynosi ok. 60-70 zł.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.