WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

EM Slim – zabieg stymulacji mięśni

EM Slim to technologia do nieinwazyjnego kształtowania sylwetki – nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale przede wszystkim rozbudowuje masę mięśniową. Pole elektromagnetyczne o skupionym, lecz bezpiecznym natężeniu, przenika przez wszystkie warstwy skóry i tkanki tłuszczowej pobudzając mięśnie do intensywnej pracy (również mięśnie szkieletowe). Pobudzone neurony ruchowe doprowadzają do mimowolnych, supermaksymalnych skurczy – pojedyncza sesja to ekwiwalent nawet 20 000 brzuszków lub przysiadów! W efekcie następuje wzmocnienie mięśni oraz redukcja tkanki tłuszczowej w danej strefie zabiegowej.

Urządzenie znajduje zastosowanie w zabiegach poprawy sylwetki w obrębie brzucha, pośladków, jak i mniejszych obszarów, np. ramion. Wzmacniania mięśnie i wywołuje efekt pamięci mięśniowej u pacjenta poprzez oddziaływanie pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności – procesy te są o wiele głębsze niż w przypadku konwencjonalnych metod. W przeciwieństwie do dobrowolnych skurczy mięśni, supermaksymalne skurcze wywoływane przez EM Slim są niezależne od impulsów przekazywanych przez mózg i układ nerwowy. Zastosowanie określonej częstotliwości nie pozwala mięśniom na nadmierne rozluźnienie pomiędzy poszczególnymi skurczami – są one zmuszane do pozostania w określonym stanie przez dany czas. Gdy mięśnie zostają poddane dużej ilości takich intensywnych skurczy, tkanka mięśniowa reaguje na bodźce i zachodzą odpowiednie procesy przebudowy jej struktury.

EM Slim oferuje unikalne programy ćwiczeń w seriach w zależności od celu, jaki pacjent pragnie osiągnąć. Opracowane programy są efektem współpracy specjalistów z zakresu medycyny i aktywności fizycznej. Inteligentne programy opierają się na personalizacji względem danego pacjenta – płci, sylwetki, wskazanego obszaru zabiegu oraz intensywności i celu, czyli np. budowania mięśni lub spalania tkanki tłuszczowej. Dostępny jest również indywidualny program, który umożliwia zdefiniowanie własnych parametrów i założeń ćwiczeń, aby osiągnąć najlepszy możliwy efekt zabiegu.

Em SlimZ zabiegów pacjenci mogą korzystać z częstotliwością odpowiadającą konwencjonalnym treningom. Można poddawać się im 2-3 razy w tygodniu, a przerwa pomiędzy kolejnymi wynosi 1-2 dni. Wynika to z potrzeby regeneracji mięśni, dokładnie jak po treningu na siłowni. Aby osiągnąć optymalny efekt, zaleca się poddanie przynajmniej 4 zabiegom, pojedynczy zaś trwa zaledwie 30 minut. Co ważne, podobnie jak tradycyjne ćwiczenia, zabiegi EM Slim można wykonywać bez ograniczeń – pacjent decyduje, w którym momencie osiągnął wymarzony rezultat. Do tego zabieg ten rewelacyjnie uzupełnia się z pozostałymi metodami nieinwazyjnymi, np. endermologią, zabiegami kriolipolizy czy terapią falą akustyczną. Kandydatem do zabiegów EM Slim jest każdy, ponieważ lista wskazań obejmuje między innymi wzmocnienie i rozbudowę mięśni, redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnianie pośladków, modelowanie sylwetki, poprawę figury i wiele innych.

Dodaj komentarz