WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

termoablacja radiowa

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Termoablacja radiowa to nowa metoda leczenia żylaków z użyciem fali radiowej wprowadzanej do światła niewydolnej żyły.

Skłonność do powstawania żylaków warunkowana jest genetycznie i nie zawsze można im zapobiec. Jak sobie poradzić, jeśli już mamy z nimi problem, ale nie chcemy poddawać się operacji, gdyż zależy nam na szybkim powrocie do zdrowia? To proste – istnieje wiele skutecznych i nieinwazyjnych metod w leczeniu naczyń żylnych. Jedną z nich jest chociażby bardzo skuteczna termoablacja radiowa (Venefit).

Wskazania

Wskazaniami do zabiegu są wszelkie zmiany w naczyniach żylnych.

Na czym polega zabieg?

Wewnątrzżylna termo ablacja radiowa (Venefit) jest nowoczesną metodą leczenia naczyń żylnych. To nieinwazyjny zabieg. Leczenie pni żył powierzchniowych za pomocą tej metody polega na wprowadzeniu cewnika, którego końcówka emituje falę radiową, do światła niewydolnej żyły. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu i pod ciągłą kontrolą USG. Uwolnione ciepło powoduje zniszczenie i zamknięcie niewydolnej żyły. Wszelkie ślady znikną w ciągu kilku tygodni. Po zabiegu możliwy jest szybki powrót do normalnej aktywności. Podczas zabiegu odczuwany jest jedynie minimalny ból.

Ile trwa zabieg

Zabieg wykonywany jest w trybie chirurgii jednego dnia. Pacjent spędza w klinice kilka godzin. Sam zabieg trwa od 30 do 60 minut.

Efekty zabiegu

Większość pacjentów obserwuje widoczne zmiany już po upływie tygodnia, ewentualnie dwóch tygodni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent powraca najczęściej do normalnej i zwykłej aktywności w ciągu jednego dnia, przy minimalnych dolegliwościach bólowych. Z kolei typowy okres rekonwalescencji wynosi zaledwie parę dni.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są m. in. przebyta zakrzepica żył, mała sprawność ruchowa, miażdżyca tętnic kończyn dolnych, nieuregulowana cukrzyca, otyłość, ciąża, miesiączka, zaburzenia krzepnięcia.

Średnia cena

Ceny wahają się od 3 do 8 tysięcy w zależności od regionu, w którym przeprowadzany jest zabieg.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.