WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pytania

Nieinwazyjny lifting powiek

Mam 45 lat, zaczynają mi opadać lekko powieki i brwi. Jak w nieinwazyjny sposób można je lekko unieść?

Betty
12
Dr Bartosz Pawlikowski
3

Dziękujemy za wiadomość. W przypadku opadających powiek, lub brwi możemy zaproponować następujące zabiegi – blefaroplastykę (zabieg chirurgiczny, który najefektywniej pozbędzie się nadmiaru tkanek), laseroterapia laserem Discovery Pico – zabieg delikatnie ujędrniający skórę, oraz podanie kwasu hialuronowego. W zależności od Państwa potrzeb zabieg jest dobierany na konsultacji.

16
Ruczaj Clinic
1

Dzień dobry,
Pierwszym krokiem w nieinwazyjnym uniesieniu powiek jest najczęściej zabieg z użyciem toksyny botulinowej, czasem można wykonać również uniesienie brwi kwasem hialuronowym lub nićmi liftingującymi. Aby poprawić stan skóry w okolicy oczu, dobrym rozwiązaniem są również zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej np. radiofrekwencja mikroigłowa. Dobór zabiegu jest oczywiście sprawą indywidualną i powinien opierać się o wcześniejszą konsultację z lekarzem.
Pozdrawiamy serdecznie, Ruczaj Clinic.

dr Ewa Rybicka 13
Dr Ewa Rybicka
1

Najprostszą metodą uniesienia powiek jest prawidłowe zastosowanie toksyny botulinowej. Przynosi efekt czasowy, u wybranej grupy zwłaszcza młodych pacjentów.
Zawsze należy ocenić dokładnie okolicę oka pod kątem wolumetrycznym. Mam na myśli zwłaszcza skronie oraz czoło. U dużej grupy pacjentów korekta wolumetryczna w tej okolicy przynosi bardzo dobre i długotrwałe efekty estetyczne.