WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Zmniejszanie warg sromowych (labioredukcja)

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Ginekologia estetyczna oferuje szereg zabiegów umożliwiających poprawę wyglądu miejsc intymnych. Co ważne, tego typu procedury przestają być tematem tabu. Jedną z metod, na które najczęściej decydują się kobiety, jest labioredukcja, czyli chirurgiczny zabieg zmniejszenia warg sromowych. Wykonuje się go ze względów estetycznych jak i medycznych.

Wskazania

Zabieg polecany jest kobietom, które mają przerośnięte wargi sromowe. Pacjentki te nie odczuwają satysfakcji ze współżycia płciowego lub odczuwają dyskomfort podczas codziennej aktywności. Labioredukcję wykonuje się również u osób starszych, u których istnieje ryzyko wystąpienia raka sromu ze względu na wieloletnie podrażnianie i mechaniczne uszkadzanie miejsca intymnego.

Na czym polega zabieg?

Po wykluczeniu przeciwwskazań i przyjęciu przez pacjentkę wstępnej wizualizacji efektu zabiegu, lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe (rzadko ogólne). Następnie odcina nadmiar tkanki, przez co zostaje skorygowany wygląd warg sromowych. Lekarz może to wykonać na 2 sposoby: przez poziome lub ukośne cięcie, jednak druga metoda niesie za sobą większe ryzyko rozejścia się rany. Następnie chirurg zakłada w miejscu cięcia szwy rozpuszczalne.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 90 do 120 min.

Efekty zabiegu

Kształt warg sromowych zostaje skorygowany.

Zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji trwa od 6 do 8 tygodni. Przez ten czas zaleca się również rezygnację ze współżycia płciowego. Po każdym skorzystaniu z toalety należy delikatnie przemywać obszar zabiegowy środkiem dezynfekującym. Nie powinno się długo przebywać w pozycji siedzącej, najlepiej zamienić ją na pozycję półsiedzącą. Warto zaopatrzyć się również w nadmuchiwane koło na siedzenie, stosowane przez kobiety będące w połogu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: skłonność do tworzenia się bliznowców, nieuregulowane nadciśnienie, choroba nowotworowa, infekcje w obszarze zabiegowym, zaburzona krzepliwość krwi, cukrzyca, miesiączka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Zabieg kosztuje od 1 500 do 6 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.