WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pytania

NIEINWAZYJNY LIFTING / MODELOWANIE OWALU

Mam 46 lat i widzę, że pogarsza się jakość szyi. Jakie zabiegi będą najlepsze w moim wieku?

Ruda
16
Ruczaj Clinic

Zaleca się wprowadzanie zabiegów medycyny regeneracyjnej takich mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa: dermapen, laser frakcyjny czy radiofrekwencja mikroigłowa, które stymulują skórę do produkcji kolagenu i elastyny: likwidują bruzdy i zmarszczki oraz silnie ją zagęszczają. Zabiegi te pozwolą na utrzymanie skóry szyi w dobrej kondycji przez długi czas. Zabiegi medycyny regeneracyjnej najczęściej wykonujemy w serii 3-6 w ostępach 3-4 tygodniowych. Częstotliwość i konieczność powtórzeń wyjaśnia specjalista po doborze odpowiedniej terapii. Natomiast w przypadku gdy na szyi odbiły się już dość głębokie zmarszczki a skóra straciła swą jędrność i opada, zaleca się zastosowanie delikatnych preparatów kwasu hialuronowego, toksynę botulinową oraz lifting HIFU aby odbudować strukturę podporową i ujędrnić szyję. Taki zabieg kwasem hialuronowym daje efekt na około rok, toksynę botulinową musimy powtarzać co około 6 miesięcy, natomiast lifting HIFU wykonujemy jednokrotnie, czasem z powtórzeniem za około 3 miesiące w celu maksymalizacji liftingu skóry.
Pozdrawiamy serdecznie, Ruczaj Clinic, http://www.ruczajclinic.pl

dr Ewa Rybicka 13
Dr Ewa Rybicka

Szyja, jako często pomijany w pielęgnacji obszar, przypomina o sobie w piątej dekadzie życia. Wymaga intensywnej stymulacji i nie zapominania o niej w przyszłości.
Dobrym programem stymulacyjnym jest zastosowanie polinukleotydów w serii zabiegów mezoterapii (3-4 zabiegi co 2-3 tygodnie) a następnie stymulacji fala RF- może to radiofrekfencja przezskórna ( nieinwazyjna) Exillis – nalezy zastosować 4-6 zabiegów co 7-10 dni albo mikroigłowa, Scarlet RF, wówczas stosujemu 1 zabieg.