WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Plastyka pochwy (waginoplastyka)

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Plastyka pochwy, czyli waginoplastyka, przez niektórych nazywana jest także uelastycznieniem, bo polega na poprawieniu napięcia mięśni pochwy. Ze względu na to, że mnóstwo kobiet, które rodzą naturalnie, doznaje mniejszych lub większych urazów pochwy i ma nacinane krocze, jest to zabieg zyskujący na popularności. Dzięki waginoplastyce kobieta nawet po kilku porodach ma szansę na udane współżycie. Szczególnie ważne w tej kwestii jest to, by plastykę pochwy wykonywał ginekolog, bo to on ma wiedzę i odpowiednie przygotowanie do wykonywania takich zabiegów.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu może być obniżenie ścian pochwy i krocza, które jest jednym z objawów zaburzeń położenia narządu rodnego. Sytuacja taka bowiem może powodować odczuwanie różnego stopnia dyskomfortu w tej okolicy, jak również wpływać negatywnie na jakość doznań podczas współżycia. Mimo że obniżenie narządu rodnego jest częstsze u kobiet, które rodziły naturalnie, to jednak może się ono również pojawiać u nieródek wskutek wrodzonych predyspozycji. Ponadto z biegiem lat w sposób naturalny dochodzi do różnego stopnia zmniejszenia się napięcia mięśniowego oraz osłabienia tkanki łącznej krocza. Nieznacznego stopnia obniżenie ścian pochwy nie wymaga leczenia operacyjnego, a jedynie stosowania specjalnych ćwiczeń.

Na czym polega zabieg?

Plastyka pochwy i krocza polega na odtworzeniu prawidłowych stosunków anatomicznych w obrębie pochwy i krocza oraz korekcji towarzyszącego im defektu kosmetycznego. Należy jednak zaznaczyć, że wynik operacji może zostać zniweczony przez kolejną ciążę i poród, czy powrót do ciężkiej pracy fizycznej. Przewlekły kaszel lub zaparcia również mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność zabiegu. Lekarz nacina tylną ścianę pochwy, usuwa nadmiar tkanek, po czym nićmi rozpuszczalnymi zszywa mięśnie i śluzówkę pochwy.

Ile trwa zabieg

Plastyka pochwy trwa od 40 do 90 minut, wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym.

Efekty zabiegu

Efektem jest to, że tkanki pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne, a także zmniejsza się jej obwód. Pochwa powinna być ciaśniejsza, co polepsza doznania seksualne i poprawia komfort życia. Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje do dwóch lat.

Zalecenia po zabiegu

Pacjentka po zabiegu pozostaje przez co najmniej 24 godziny w klinice. Założone szwy są rozpuszczalne, a wizyta kontrolna ma miejsce około tygodnia od operacji. Do całkowitej aktywności ruchowej wraca się po kilku dniach, gdyż okres gojenia się ran i zejście obrzęku trwa średnio 7 dni. Współżycie płciowe można rozpocząć po 1-2 miesiącach. Pojawiający się ból można niwelować lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. Ponadto należy się codziennie podmywać – nie wolno pocierać narządów płciowych.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest potwierdzona lub w najbliższym czasie planowana ciąża, nowotwór, zaburzenia krzepnięcia krwi , zły stan zdrowia i świadczące o tym wyniki badań.

Średnia cena

Cena zabiegu to koszt około 3,5-4 tysięcy złotych.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.