WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

makijaż permanentny ust

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Makijaż permamentny ust jest alternatywą dla klasycznego makijażu. Nie rozmazuje się, a przy odpowiedniej pielęgnacji daje trwałe efekty. Zabiegowi może poddać się osoba w każdym wieku.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które chcą poprawić kształt i kolor swoich ust. Można go również wykonać w przypadku bielactwa, blizn pooperacyjnych i rozszczepu warg.

Na czym polega zabieg?

Po zaakceptowaniu przez pacjentkę wstępnej wizualizacji wielkości, koloru i kształtu ust, wykonuje się znieczulenie miejscowe. Przy pomocy jednorazowej igły wprowadza się odpowiedni pigment w warstwę kolczystą naskórka. W zależności od życzenia klientki można wykonać tylko obrys ust lub całe wypełnić kolorem.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 1,5 do ok. 2,5 h.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu występuje podrażnienie i lekki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. Kolor ust jest bardzo wyraźny, ale po tygodniu kolor blednie, do 50 % koloru wyjściowego. Po 2-3 tyg. wykonuje się korektę makijażu. Usta są proporcjonalne, a ich barwa poprawiona. W celu uzyskania trwałych efektów zabieg należy powtarzać co 1,5- 2 lat.

Zalecenia po zabiegu

Przez 3-4 dni skóra na ustach złuszcza się, przez co można odczuwać suchość i uczucie ściągnięcia. Nie wolno myć ust wodą z mydłem. Najlepiej przecierać je młynem micelarnym i po każdym posiłku dezynfekować usta. Warto smarować regularnie usta emulsją łagodząco-natłuszczającą. Nie wolno pocierać i drapać miejsca zabiegowego. Przez okres co najmniej 2 tyg. powinno się powstrzymać od korzystania z sauny, solarium i basenu. Po konsultacji z lekarzem, w celu uniknięcia infekcji, stosuje się tabletki Heviran. Dobrze jest stosować bezbarwne pomadki z filtrem ochronnym, gdy wychodzi się na zewnątrz.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: suche i popękane usta, łuszczyca, cukrzyca, opryszczka, stany zapalne i alergiczne okolicy ust, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, skłonność do powstawania bliznowców, choroba nowotworowa, infekcja górnych dróg oddechowych, świeża opalenizna, ostrzykiwanie ust botoxem lub kwasem hialuronowym mniej niż 2-3 tyg. przed zabiegiem, przyjmowanie sterydów, retinoidów i leków przeciwzakrzepowych, alergia na pigmenty stosowane podczas zabiegu, hemofilia, padaczka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu waha się od 600 do 1 200 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.