WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Korekta odstających uszu nićmi

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Otoplastyka, czyli chirurgiczna plastyka uszu, to nie jedyna metoda korekcji, jaką warto rozważyć chcąc wymodelować małżowiny uszne, a dokładnie zniwelować ich odstawanie. Konkurencyjne rozwiązanie oferuje nam nieustannie rozwijająca się medycyna estetyczna, a chodzi o wykorzystanie nici zamiast skalpela.

Jeszcze niedawno chcąc „przybliżyć” uszy do głowy nie mieliśmy wyboru – poprawa wyglądu miała swoją cenę w postaci blizn po operacji. Bo otoplastyka, przeprowadzana w znieczulenie ogólnym czy pełnej narkozie, zawsze pozostawiała po sobie mniej lub bardziej widoczne linie cięć. Alternatywą jest dziś szybki i mało inwazyjny (w porównaniu z interwencją chirurgiczną) zabieg z wykorzystaniem nici. Jak to wygląda? Jak długo utrzymuje się efekt? Czy „znika” jak kwas, czy utrzymuje się przez lata?

Wskazania

Odstające uszy, spełniające kryteria przeprowadzenia zabiegu.

Na czym polega zabieg?

Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym (ucha). Nici wprowadza się zwykle poprzez 3 punkty wkłucia i prowadzi je w taki sposób, aby „przyciągnąć” małżowinę uszną do głowy. Zabieg nie jest bolesny, a sam moment nakłucia bywa porównywany do przekłucia ucha i włożenia kolczyka. Co ważne, nie ma konieczności cięcia skóry skalpelem ani zakładania szwów, nie pozostają więc blizny.

Ile trwa zabieg?

To niezwykle wygodna procedura zarówno dla pacjenta, jak i lekarza, która trwa do godziny (czasami nawet jedynie kilkanaście minut).

 

Efekty zabiegu

Efekty plastyki uszu za pomocą nici utrzymują się średnio półtora roku – tyle czasu bowiem nici utrzymują się w skórze. Nie znaczy to jednak, że po tym czasie uszy znów będą odstawać jak przed zabiegiem. Nie stanie się tak, ponieważ podczas rozpuszczania się nici następują zmiany strukturalne w tkankach ucha, które „zapamiętują” nowe ustawienie. „Stoją” za tym materiały, z jakich wykonane są nici, czyi kwas polimlekowy orz kaprolakton o działaniu stymulującym tkanki.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z użyciem nici nie widać punktów ich wkłucia ani żadnych ran, a okres rehabilitacji jest skrócony do minimum i trwa średnio 2 dni (przy dwóch tygodniach po otoplastyce). Jeśli chodzi o bolesność, to może się ona utrzymywać ok. 3 dni, a przez 2 tygodnie po zabiegu należy nosić opaskę, dzięki której uszy „przyzwyczają się” do nowego kształtu i ułożenia. Ponadto przez dobę od zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez 2 tygodnie alkoholu. Powinno się również ograniczyć mimikę twarzy, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.

Przeciwwskazania

W przypadki implantacji nici są to głównie: ciąża i okres laktacji, zmiany zapalne w obrębie skóry, skłonność do występowania blizn przerostowych, stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych.

Średnia cena

Korekta uszu za pomocą nici to wydatek rzędu 1300-1500 złotych w zależności od miasta oraz wybranej kliniki.

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.