WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

karboksyterapia na cellulit

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Karboksyterapia na cellulit polega na śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla w obszary objęte skórką pomarańczową. To wywołuje w skórze wiele pozytywnych zmian, m.in. nasila naturalny proces lipolizy i usuwanie złogów tłuszczowych. Zabieg trzeba powtórzyć kilka-kilkanaście razy, ale efekty są doskonałe!

Cellulitowi lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak czasem nawet jeśli stosujemy się do wszystkich rad z serii „zdrowego trybu życia”, nie zawsze udaje się nam uniknąć problemu. Co zatem robić, gdy cellulit się już pojawi? Można stosować kremy, ale to może nie przynieść oczekiwanych efektów. Obecnie jedną z najlepszych metod w walce z pomarańczową skórką jest karboksyterapia.

Lipodystrofia – bo tak właśnie profesjonalnie brzmi nazwa cellulitu to nic innego, jak niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, która występuje jednocześnie z obrzękowo-włóknistymi zwyrodnieniami w tkance podskórnej. W rezultacie powierzchnia skóry, która została objęta cellulitem sprawia wrażenie pofałdowanej i nierównej. Najczęściej ten problem dotyczy partii ciała takich jak uda, pośladki, biodra, brzuch oraz ramiona. Głównym czynnikiem, który odpowiada za powstawanie i pojawianie się cellulitu jest nadmiar żeńskiego hormonu – estrogenu, dlatego też problem ten dotyczy głównie kobiet, szczególnie tych w ciąży. Drugą przyczyną jest niewłaściwe mikrokrążenie krwi. Oprócz tego oczywiście wpływ mają na to nasze niezdrowe nawyki – niewłaściwa dieta oraz siedzący tryb życia.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu są problemy skórne, takie jak cellulit, rozstępy, zwiotczenia skóry, blizny, łysienie czy łuszczyca. Ponadto, metoda ta stosowana jest także w walce z zaburzeniami krążenia obwodowego, owrzodzeniami czy opóźnionym gojeniem się ran.

Na czym polega zabieg?

Karboksyterapię charakteryzuje przede wszystkim udowodnione klinicznie działanie w redukcji cellulitu na poziomie nawet 89%. A na czym tak właściwie polega zabieg? Na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla pod skórę. Zabieg ten po wielu latach wraca do łask, a wszystko za sprawą swojej niezawodności, przy jednocześnie atrakcyjnej cenie. Ponadto, metoda ta jest całkowicie bezpieczna i zupełnie inna niż botoks czy wszelkiego rodzaju wypełniacze. W przeciwieństwie do nich, karboksyterapia nie blokuje żadnych mięśni. I mimo, że zabieg polega na iniekcji, to nie wstrzykuje się żadnych sztucznych związków ani substancji aktywnych, a jedynie czysty dwutlenek węgla, który naturalnie występuje w naszym organizmie i odpowiada za regulację naszych naczyń krwionośnych.

Ile trwa zabieg

Cykl zabiegowy trwa obejmuje zazwyczaj od 8 do 12 zabiegów, które najczęściej są wykonywane raz lub dwa razy w tygodniu. Jeden zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Efekty zabiegu

Karboksyterapia momentalnie wygładza i napina skórę, choć tuż po zabiegu możemy mieć zupełne inne wrażenie – skóra może być nieco spuchnięta i nierówna nawet przez kilka godzin.

Zalecenia po zabiegu

Karboksyterapia nie wyłącza z codziennej aktywności, po zakończeniu swobodnie można wrócić do pracy czy też innych zajęć. Zaleca się jednak, aby przez 24 godziny po zabiegu nie korzystać z basenu, sauny ani solarium.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ostre niewydolności serca, niedawne zawały serca lub dławica piersiowa, niewydolność nerek, niedawno przebyty udar mózgu, chroniczne choroby płuc, epilepsja, niedawne zapalenia żył, zator płucny, ciąża, niekontrolowana cukrzyca, nowotwór, choroby tkanki łącznej czy wirusowa infekcja skóry.

Średnia cena

Cena za jeden zabieg wynosi około 100-250 zł, w zależności od tego, na jakim obszarze ciała wykonywany jest zabieg.

Autor: Martyna Szkaradek

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.