WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

hydradermabrazja

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Hydradermabrazja to zabieg tzw. wodnej mikrodermabrazji, czyli zabiegu złuszczającego, w którym wykorzystuje się kropelki wody pod ciśnieniem. Dodatkowo pozwalają one wtłoczyć w skórę pielęgnacyjne składniki aktywne dobrane do potrzeb skóry.

Hydradermabrazja to bezbolesny zabieg złuszczania martwego naskórka w środowisku wodnym, trwający krótko i nie pozostawiający po sobie śladów. Łączy złuszczanie z aplikacją substancji aktywnych, które poprawiają stan skóry i szybko ją odmładzają. Zabieg można też znaleźć pod nazwą „wodna mikrodermabrazja” . Hydrafacial to nazwa urządzenia do tego zabiegu. 

Wskazania

Słabo nawilżona skóra, potrzeba oczyszczenia skóry i złuszczenia naskórka. Zabieg służy wygładzeniu oraz odżywieniu twarzy. Redukuje też zmarszczki, uelastycznia skórę, leczy trądzik.

Na czym polega zabieg?

Podczas konsultacji kosmetycznej, oceniany jest stan skóry oraz rodzaj substancji aktywnych, potrzebnych do zastosowania podczas zabiegu. Hydradermabrazja odbywa się wieloetapowo.

  1. Oczyszczenie skóry przy użyciu specjalnego preparatu otwierającego pory.
  2. Jednocześnie z eksfoliacją przy użyciu specjalnych końcówek złuszczających na skórę są nakładane substancje aktywne, zawierające przeciwutleniacze, składniki oczyszczające, przeciwzapalne oraz nawilżające (w zależności od wskazań). Dzięki działaniu próżniowemu produkty eksfoliacji są dokładnie usuwane, a pory dogłębnie oczyszczane, w skórze zachodzi też drenaż limfatyczny.
  3. Zabieg zakończony jest nałożeniem kompleksu głęboko nawilżającego składającego się z kwasu hialuronowego, Witamin A i E oraz wyciągu z białej herbaty, który mocno nawilża, łagodzi skórę i działa antyoksydacyjnie.

Ile trwa zabieg?

Zazwyczaj od 30 minut do godziny.

Efekty zabiegu

Wygładzona, jasna, głęboko nawilżona oraz rozświetlona skóra. Efekt widoczny zaraz po zabiegu i utrzymuje się do kilkunastu dni, dlatego hydrodermabrazję warto wykonywać w serii 6 zabiegów co 10 dni.

Zalecenia po zabiegu

Tak jak w przypadku innych zabiegów złuszczających, nie powinno się przebywać na słońcu, a skórę odpowiednio chronić kremem z filtrem przeciwsłonecznym.

Przeciwwskazania

Ciąża, nowotwór, infekcje, skłonność do bliznowca, przebarwień oraz ranki i znamiona to powody, przez które lepiej nie poddawać się zabiegowi.

Średnia cena

Od 300 złotych do 600 złotych, w zależności od powierzchni.

Autor: Anna Kaczorowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.