WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

Pytania

zabiegi laserowe

Dzień dobry. czy zabiegi laserowe bardzo bolą i czy są inwazyjne. Mam 46 lat i chciałabym ogólnie odświeżyć rysy twarzy. Czy laser to dobry pomysł? Jaki jest średni koszt takiego zabiegu?

Katarzyna
dr Ewa Rybicka 13
Dr Ewa Rybicka

Istota działania zabiegów laserowych jest dostarczenie energii do wybranego „celu” w skórze. Może to być hemoglobina, składnik krwi, w naczyniach krwionośnych gdy leczymy rumień czy teleangiektazje na nosie. Może to być melanina, barwnik skóry, gdy leczymy przebarwienia itd. Przy zabiegach resurfacingu laserowego najcześciej używamy laserów frakcyjnych, za pomocą których wprowadzamy światło lasera w sposób kontrolowany uszkadzajac skórę co np 1 mm. Każdy punkt wniknięcia tej energii wgłąb skóry jest otoczony zdrową tkanką, co znacznie przyspiesza gojenie. Czas gojenia zależy od rodzaju lasera i ilości energii deponowanej w skórze. A te dobieram w zależności od stopnia uszkodzenia ( blizny, fotostarzenie).
Od dłuższego czasu moim ulubionym laserem, który polecam w resurfacingu, leczeniu przebarwień, rozszerzonych porów, jest laser tulowy, Lavieen.
Czy zabieg laserwy boli? Tak, dlatego jest wykonywany w znieczuleniu kremem. Dodatkowo w mojej klinice używam coolera, znacznie poprawiając komfort pacjenta podczas zabiegu. Zabieg z reguły jest zabiegiem szybkim ( np laserem tulowym na twarzy trwa tylko 10 min). Czas gojenia w przypadku lasera tulowego jest bardzo krótki, po ok 24 godzinach mozna wrócić do funkcjonowania.
Koszt zabiegu – 1600 zl.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

16
Ruczaj Clinic
1

Dzień dobry, przed zabiegiem tzw. resurfacingu laserowego (odmładzania twarzy) stosuje się znieczulenie w kremie co znacznie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych. Odczucia pozabiegowe to z reguły pieczenie skóry, porównywalne do tego jakie odczuwamy podczas oparzenia się na słońcu. Pieczenie z reguły ustępuje na następny dzień od zabiegu, a skóra może być tkliwa i czerwona przez około 3 dni. Zabieg ten to świetne rozwiązanie w terapiach anti-aging – w trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania zmarszczek oraz powoduje silne odmłodzenia skóry. W naszej klinice Ruczaj Clinic w Krakowie zabieg przeprowadza specjalista dermatologii i wenerologii, lekarz medycyny estetycznej dr n. med. Dominik Ludew i jego koszt to 1500 zł, przy 3 zabiegach 4. zabieg gratis.