WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

mikropigmentacja włosów

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Mikropigmentacja włosów to zabieg, dzięki któremu w trwały sposób możemy poprawić wygląd naszej fryzury. Oprócz walorów estetycznych, celem zabiegu jest poprawa naszego samopoczucia.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które cierpią z powodu łysienia plackowatego, chcą zagęścić włosy lub zakamuflować blizny. Można wykonać go także u pacjentów po chemio- i radioterapii.

Na czym polega zabieg?

Przed mikropigmentacją wykonuje się znieczulenie obszaru poddanego zabiegowi. Następnie, za pomocą specjalnej igły, wprowadza się pigment w głębsze warstwy naskórka.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności wielkości „odtwarzanego” obszaru, trwa od 1 do ok 6 h.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu obszar zabiegowy może być zaczerwieniony i występuje lekki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. Pigment w miejscu aplikowanym jest ciemny, ale po 2-4 tyg. blednie, do 50 % koloru wyjściowego. Efekty są bardzo naturalne i nie można odróżnić miejsca pigmentowanego od mieszków włosów. Klient zyskuje „pełną” fryzurę i wygląda młodziej. W celu pokrycia całej głowy niezbędne jest wykonanie 1-3 sesji. Zabieg należy powtarzać co 2 lata.

Zalecenia po zabiegu

Przez okres 3-5 dni należy powstrzymać się od wszelkiej aktywności fizycznej powodującej nadmierne rozgrzanie organizmu. Nie powinno się w tym czasie golić głowy, korzystać z sauny, basenu i solarium. Przez kilka dni można myć głowę wyłącznie wodą. Przed wyjściem na zewnątrz należy zabezpieczać skórę filtrem ochronnym. Warto nawilżać skórę głowy odpowiednimi kosmetykami.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania mikropigmentacji włosów są: choroby skóry, przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym, stany zapalne i alergiczne skóry, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, nowotworowy skóry, poparzenie słoneczne, zażywanie retinoidów, sterydów i leków rozrzedzających krew, nieleczona cukrzyca, półpasiec, alergia na barwniki, miesiączka, gorączka, padaczka, HIV, HBV, HCV, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu, w zależności od wielkości obszaru poddanego mikropigmentacji, waha się od 250 do 3 600 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Pytania

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.