WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

makijaż permanentny korekcyjny (medyczny)

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Makijaż korekcyjny jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Pozwala przywrócić skórze zdrowy wygląd. Wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Wskazania

Zabieg jest polecany w szczególności osobom, które są po chemio- lub radioterapii. Makijaż medyczny można wykonać u pacjentów cierpiących z powodu rozszczepu wargi, blizn pooperacyjnych i powypadkowych oraz zmian wrodzonych. Wskazaniami do makijażu korekcyjnego są również cienie pod oczami, teleangiektazje, zmiany po chorobach dermatologicznych oraz ślady po rekonstrukcji twarzy i przeszczepie skóry.

Na czym polega zabieg?

Po znieczuleniu miejsca zabiegowego wprowadza się, za pomocą specjalnej igły, pigment w naskórek. Do zabiegu, w zależności od problemu, wykorzystuje się barwniki w różnych odcieniach.

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego, trwa od 30 minut do kilku godzin.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu kolor obszaru poddanego makijażowi jest bardzo intensywny. Po 3-4 naskórek zaczyna się złuszczać, kolor blednie do ok. 50 % pigmentu wyjściowego. Pigmenty dobiera się tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Po 3-4 tygodniach należy wykonać dopigmentowanie. Jeśli problem, z jakim boryka się pacjent jest duży, makijaż trzeba powtórzyć kilkukrotnie. Efekt, w zależności od miejsca, utrzymuje się od 1 do 8 lat.

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i występuje lekki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. Przez tydzień nie wolno myć obszaru pozabiegowego mydłem. Należy zastąpić to wodą, tonikiem łagodzącym lub płynem micelarnym. Nie powinno się drapać skóry i mocno jej pocierać. Nie wolno korzystać z sauny, basenu i solarium, przez okres ok. 2 tygodni. Przed wyjściem na zewnątrz należy miejsce pozabiegowe nasmarować kremem z filtrem. Na obszar pozabiegowy nie można stosować kosmetyków z zawartością alkoholu. Najlepiej zamienić je na preparaty o działaniu łagodząco-natłuszczającym. W przypadku pigmentacji powiek, warto nawilżać oczy za pomocą tzw. sztucznych łez.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, nowotwory skóry, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegowym, skłonność do tworzenia się bliznowców, dermografizm, objaw Köbnera, HIV, HBV, HCV, przyjmowanie izotretinoiny, sterydów i leków przeciwzakrzepowych, hemofilia, anemia, cukrzyca, alergia na pigment, ciąża.

Średnia cena

Cena zabiegu, w zależności od wielkości obszaru poddanego makijażowi, waha się od 350 do ok. 3 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.