WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

makijaż permanentny brodawek sutkowych

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Makijaż brodawek sutkowych wykonuje się w celu poprawy estetyki ciała i podniesienia samooceny pacjenta. Zabieg pozwala m. in. zmniejszyć skutki wypadków oraz przebytych chorób. Można go wykonać w każdym wieku.

Wskazania

Zabieg jest polecany osobom, które cierpią z powodu bielactwa, zbyt jasnych, niekształtnych brodawek sutkowych oraz blizn pooperacyjnych. Makijaż wykonuje się także pacjentom po mastektomii.

Na czym polega zabieg?

Po znieczuleniu obszaru zabiegowego i wykonaniu wstępnej wizualizacji otoczki brodawki, za pomocą specjalnej igły, zostaje wprowadzony pigment w głębsze warstwy naskórka. Używa się pigmentu kamuflującego (ukrycie pewnych partii) i ciemniejszego pigmentu (uwidocznienie obszaru).

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu brodawki mają intensywny kolor, w ciągu kilku dni bledną do ok. 50 % pigmenty wyjściowego. Blizny zostają zakryte, otoczka sutkowa jest odpowiednia do wielkości piersi. Dobrze wykonany makijaż wygląda bardzo naturalnie. Efekt zabiegu utrzymuje się od 1 do 3 lat. Ile trwa zabieg: Zabieg trwa od 1 do 3 godzin.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i występuje lekki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. Nie wolno drapać i mocno pocierać miejsca zabiegowego. Warto zaopatrzyć się w miękki biustonosz, który nie będzie podrażniał piersi. Przez ok. 2 tygodnie należy powstrzymać się od korzystania z sauny, basenu i solarium. Nie powinno się przez kilka dni myć miejsca zabiegowego wodą z mydłem. Do pielęgnacji piersi powinno się stosować kremy o działaniu łagodząco-natłuszczającym. W porze słonecznej trzeba zabezpieczać skórę kremem z filtrem ochronnym.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, przerwanie ciągłości naskórka w okolicy zabiegowej, choroby nowotworowe, alergia na pigment stosowany podczas zabiegu, cukrzyca, hemofilia, stosowanie sterydów, retinoidów, kortyzonu oraz leków przeciwzakrzepowych, skłonność do powstawania bliznowców, choroby skóry, HBV, HCV, HIV, operacje miejsca poddanego napigmentowaniu (mniej niż pół roku przed zabiegiem), miesiączka, ciąża i karmienie piersią.

Średnia cena

Cena zabiegu, za obie piersi, wynosi od 700 do 3 000 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.