WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

korekcja nieudanego makijażu permanentnego

DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTA

Makijaż permanentny wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od osoby wykonującej zabieg. Niestety po zabiegu nie zawsze możemy cieszyć się zadowalającymi efektami. Wtedy z pomocą przychodzi korekcja nieudanego makijażu.

Wskazania

Zabieg polecany jest osobom, które cierpią z powodu źle wykonanego makijażu permanentnego (zły kształt, nieodpowiedni kolor). Miejscami najczęściej poddawanymi korekcji są brwi, oczy i usta.

Na czym polega zabieg?

W przypadku, gdy pigment po makijażu permanentnym jest za ciemny lub kształt zbyt mocno odbiega od normy, należy go najpierw usunąć laserem. Zazwyczaj wykonuje się od 2 do 6 sesji. Są miejsca, w których nie można wykonać korekcji laserowej, np. kreski na powiece. Zabieg wykonuje się wtedy przy pomocy pigmentów. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego i zaakceptowaniu przez pacjenta wizualizacji wprowadza się, za pomocą specjalnej igły, odpowiedni barwnik w warstwę naskórka. W tym celu używa się kilku barwników (kamuflującego i uwydatniającego kolor).

Ile trwa zabieg

Zabieg, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, trwa od 1 do 2,5 h.

Efekty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu kolor jest intensywny, ale po 3-4 dniach skóra zaczyna się złuszczać i kolor blednie o ok. 40-50 %. Po 3-4 tygodniach wykonuje się korektę makijażu. Dobrze wykonany makijaż wygląda bardzo naturalnie. Skóra zostaje rozświetlona, a twarz wygląda młodziej. Efekty utrzymują się, w zależności od miejsca, od 1,5 do 8 lat.

Zalecenia po zabiegu

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i występuje obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. Przez tydzień miejsce zabiegowe należy myć wyłącznie wodą lub przemywać płynem micelarnym. Nie wolno drapać i mocno pocierać miejsca zabiegowego. Przez okres ok. 2 tygodni najlepiej powstrzymać się od korzystania z sauny, basenu i solarium. Przed wyjściem na zewnątrz należy miejsce pozabiegowe nasmarować kremem z filtrem. Dobrze jest nawilżać skórę poddaną korekcji kosmetykami o działaniu łagodząco-natłuszczającym. W przypadku pigmentacji powiek można nawilżać oczy za pomocą specjalnych kropli.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegowym, skłonność do tworzenia się bliznowców, nowotwory skóry, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, hemofilia, anemia, cukrzyca, dermografizm, łuszczyca, HIV, HBV, HCV, przyjmowanie izotretinoiny, sterydów i leków przeciwzakrzepowych, alergia na pigment, ciąża.

Średnia cena

Cena za jeden zabieg, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, waha się od 300 do 800 zł.

Autor: Agnieszka Mażuchowska

Zadaj pytanie – zaloguj się

Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!

Gabinety wykonujące ten zabieg

Dodaj gabinet

Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.