korekcja nieudanego makijażu permanentnego
DODAJ GABINETZAPYTAJ EKSPERTAMakijaż permanentny wymaga dużej wiedzy i doświadczenia od osoby wykonującej zabieg. Niestety po zabiegu nie zawsze możemy cieszyć się zadowalającymi efektami. Wtedy z pomocą przychodzi korekcja nieudanego makijażu.
Wskazania
Zabieg polecany jest osobom, które cierpią z powodu źle wykonanego makijażu permanentnego (zły kształt, nieodpowiedni kolor). Miejscami najczęściej poddawanymi korekcji są brwi, oczy i usta.
Na czym polega zabieg?
W przypadku, gdy pigment po makijażu permanentnym jest za ciemny lub kształt zbyt mocno odbiega od normy, należy go najpierw usunąć laserem. Zazwyczaj wykonuje się od 2 do 6 sesji. Są miejsca, w których nie można wykonać korekcji laserowej, np. kreski na powiece. Zabieg wykonuje się wtedy przy pomocy pigmentów. Po znieczuleniu miejsca zabiegowego i zaakceptowaniu przez pacjenta wizualizacji wprowadza się, za pomocą specjalnej igły, odpowiedni barwnik w warstwę naskórka. W tym celu używa się kilku barwników (kamuflującego i uwydatniającego kolor).
Ile trwa zabieg
Zabieg, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, trwa od 1 do 2,5 h.
Efekty zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu kolor jest intensywny, ale po 3-4 dniach skóra zaczyna się złuszczać i kolor blednie o ok. 40-50 %. Po 3-4 tygodniach wykonuje się korektę makijażu. Dobrze wykonany makijaż wygląda bardzo naturalnie. Skóra zostaje rozświetlona, a twarz wygląda młodziej. Efekty utrzymują się, w zależności od miejsca, od 1,5 do 8 lat.
Zalecenia po zabiegu
Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i występuje obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. Przez tydzień miejsce zabiegowe należy myć wyłącznie wodą lub przemywać płynem micelarnym. Nie wolno drapać i mocno pocierać miejsca zabiegowego. Przez okres ok. 2 tygodni najlepiej powstrzymać się od korzystania z sauny, basenu i solarium. Przed wyjściem na zewnątrz należy miejsce pozabiegowe nasmarować kremem z filtrem. Dobrze jest nawilżać skórę poddaną korekcji kosmetykami o działaniu łagodząco-natłuszczającym. W przypadku pigmentacji powiek można nawilżać oczy za pomocą specjalnych kropli.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: przerwanie ciągłości naskórka w miejscu zabiegowym, skłonność do tworzenia się bliznowców, nowotwory skóry, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry, hemofilia, anemia, cukrzyca, dermografizm, łuszczyca, HIV, HBV, HCV, przyjmowanie izotretinoiny, sterydów i leków przeciwzakrzepowych, alergia na pigment, ciąża.
Średnia cena
Cena za jeden zabieg, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi, waha się od 300 do 800 zł.
Autor: Agnieszka Mażuchowska
Zadaj pytanie – zaloguj się
Chcesz zadać pytanie lekarzom medycyny estetycznej? Zarejestruj/zaloguj się na portalu i wpisz je poprzez specjalny formularz wybierając kategorię, do jakiej należy. Pytanie zostanie przesłane do lekarzy wykonujących zabiegi z danej kategorii. Odpowiedź zobaczysz na portalu, przyjdzie też do Ciebie powiadomienie mailowo. Zapraszamy!
Gabinety wykonujące ten zabieg
One Clinic
Klinika Urody Jolanta Skuza
Klinika Urody Jolanta Skuza
Permanent Point Patrycja Pierzak
ProTouch makijaż permanentny Zielona Góra
Klinika Kosmedica
Estetyka
Makijaż Permanentny, Marzena Magiera Kalinowska, Twoja Uroda
Perła urody
NL Clinic
Burghardt.Clinic Medycyna Estetyczna i Kosmetologia
FLAWLESS SKIN
Dodaj gabinet
Zapraszamy gabinety i kliniki medycyny estetycznej oraz kosmetologii estetycznej do zaistnienia w naszej bazie. Podstawowa wizytówka jest bezpłatna, w wersji premium zyskujesz dodatkowe możliwości. Daj się zauważyć naszym użytkownikom, poszukującym sprawdzonych miejsc oferujących zabiegi medycyny i kosmetologii estetycznej w całej Polsce.