Zabiegi laserowe z użyciem platformy JouleX

Zabiegi laserowe z użyciem platformy JouleX

1749
0
PODZIEL SIĘ
laser JoulexJouleX to najnowocześniejsza platforma laserowa do twarzy i ciała, w Polsce dostępna obecnie jedynie w Holistic Clinic w Warszawie. Umożliwia wykonanie wielu procedur zabiegowych na różne wskazania i problemy. Nowością jest tzw. hybrydowy laser frakcyjny Halo, który pobudza skórę do naturalnej odnowy, przy małej inwazyjności i znacznie krótszym czasie rekonwalescencji. 
– Naszym celem jest zapewnienie pacjentom Holistic Clinic dostępu do najnowocześniejszych technologii medycznych, dzięki którym dbanie o siebie w naturalny sposób stanie się jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywnie – powiedziała Klaudia Witczak, właścicielka Holistic Clinic, podczas spotkania prasowego wprowadzającego JouleX. Do tej pory nie było możliwości, aby podczas jednego zabiegu rozwiązać wszystkie problemy pacjenta. W większości przypadków, pacjent musiał być poddany serii różnych zabiegów, z których każdy koncentrował się na innym problemie, tj. na likwidacji przebarwień, zmarszczek, wiotkiej skórze czy zamykaniu naczyń krwionośnych. Było to uciążliwe dla pacjenta, ponieważ zabiegi były rozłożone w czasie i wymagały osobnych wizyt u specjalisty, a to z kolei wiązało się ze znacznie wydłużonym okresem wyłączenia z codziennych aktywności. JouleX daje taką możliwość. – Jestem dumna, że platforma laserowa JouleX pojawiła się u nas zaledwie kilka miesięcy po premierze w Stanach Zjednoczonych – dodała podczas spotkania Klaudia Witczak.
Klaudia Witczak, właścicielka Holistic Clinic, z Mają Ostaszewską, ambasadorką kliniki

Na czym polega innowacyjność JouleX?

Platforma laserowa JouleX jest najnowszym urządzeniem wiodącego na świecie producenta laserów medycznych i estetycznych – amerykańskiej firmy Sciton. Jego premiera odbyła się w Denver w marcu 2019 r. Jest najbardziej konfigurowalnym systemem laserowym i fototerapii dostępnym obecnie na rynku usług medycznych i estetycznych. Unikatowość systemu to wiele urządzeń w jednej platformie, z jednoczesnym zastosowaniem inteligentnych technologii i aplikacji. Daje to lekarzowi możliwość dostosowania terapii i metod laserowych do indywidualnych potrzeb pacjenta np. fototerapii BBL, hybrydowego lasera frakcyjnego Halo, lasera naczyniowego ClearV czy hybrydowego lasera wykorzystywanego do leczenia problemów intymnych diVa. Zastosowanie JouleX w praktyce klinicznej zapewnia bezpieczne i bardzo skuteczne przeprowadzenie zabiegów, przy jednoczesnym zmniejszeniu inwazyjności i skróceniu okresu rekonwalescencji, co jest niezwykle istotne dla pacjentów.
Holistic Clinic laser Joulex
dr Agnieszka Bańka-Wrona z Holistic Clinic
– Wyjątkowość platformy JouleX polega na tym, że podczas jednej sesji laseroterapii u pacjenta, zależnie od indywidualnych potrzeb i wskazań, jesteśmy w stanie kompleksowo łączyć zamykanie naczyń (ClearV) z likwidacją przebarwień (BBL), spłycaniem drobnych zmarszczek (Halo), a także niwelować wiotkość skóry (SkinTyte) czy wyszczuplić sywetkę (Allura) – powiedziała dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona z Holistic Clinic.

Wybrane zabiegi wykonywane za pomocą platformy JouleX:

Halo

To absolutna nowość w zakresie regeneracji skóry i zabiegów laserowych. Jego innowacyjność polega na wykorzystaniu technologii hybrydowej, łączącej laser nieablacyjny o długości fali 1470 nm z laserem frakcyjnym ablacyjnym o długości fali 2940 nm. To unikatowe rozwiązanie umożliwia głębokie odmłodzenie skóry z odnową naskórka oraz pobudzenie syntezy nowego kolagenu. Dzięki zastosowaniu tej najnowszej technologii zabieg jest mało inwazyjny, czas rekonwalescencji bardzo krótki, a spektakularne efekty utrzymują się nawet przez kilka lat. Doskonałe rezultaty można osiągnąć już po jednym zabiegu, skóra nabiera blasku, ma równomierny koloryt. W wyniku zabiegu Halo zmniejszą się przebarwienia, a synteza nowego kolagenu wygładza delikatne linie i zmarszczki oraz ujędrnia skórę, która staje się odnowiona i zdrowsza.

laser HalodiVa

Wykorzystuje najnowszą dostępną technologię hybrydowego lasera frakcyjnego, która emituje jednocześnie dwie wiązki laserowe o różnej długości fali. Zabiegi są szybsze i znacznie mniej inwazyjne w porównaniu do laserów stosowanych obecnie w ginekologii estetycznej. Nowością jest także elektronicznie obracana głowica oraz jednorazowe końcówki, co znacznie zwiększa dokładność, bezpieczeństwo i higieniczność zabiegu.

BBL

To innowacyjna technologia, pozwalająca usunąć zmiany skórne, spowodowane aktywnym stylem życia i nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Energia BBL pozwala lekarzowi z dużą precyzją usuwać przebarwienia, plamy starcze i posłoneczne, jak również drobne naczynka i zmiany trądzikowe. W wyniku zabiegu skóra staje się gładsza, odzyskuje jednolity koloryt, zwiększa się jej napięcie, a pory zwężają się. Badania naukowe dowodzą, że regularnie stosowane zabiegi BBL opóźniają proces starzenia się skóry i pobudzają regenerację komórek, a skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd.
dr Marek Pitucha podczas prezentacji lasera JouleX

Skintyte    

Zabiegi światłem szerokopasmowym to doskonała terapia odmładzająca dla pacjentów ze zwiotczałą skórą. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Efekt końcowy to bardziej młodzieńczy wygląd i lifting skóry twarzy. Zabieg SkinTyte wykorzystuje energię podczerwieni, aby głęboko podgrzać kolagen skórny. Proces ten wspiera częściową denaturację i skurczenie kolagenu. Ciepło inicjuje również naturalny proces gojenia, który powoduje utworzenie nowego kolagenu, a to z kolei przyczynia się do zwiększania jędrności skóry. Silne chłodzenie pomaga utrzymać niską temperaturę zewnętrznej warstwy skóry przed, podczas i po każdym impulsie, zapewniając pacjentowi komfortowy i bezpieczny przebieg zabiegu.

Allura

Umożliwia przeprowadzenie najlepszej w swojej klasie lipolizy laserowej, co pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów w dziedzinie modelowania sylwetki. Ten laser o wysokiej mocy i różnych długościach fal uszkadza niepożądany tłuszcz i koaguluje tkankę, dzięki czemu ciało wygląda jędrniej i szczuplej.
Maja Ostaszewska
Maja Ostaszewska z zespołem Holistic Clinic

ClearSilk

To laser neodymowo-yagowy 1064 nm, który daje możliwość wyjątkowo skutecznego leczenia trądziku różowatego i skóry naczyniowej, szczególnie w połączeniu z terapią światłem BBL.

ClearV

Jest to kolejna końcówka lasera neodymowo-yagowego, służąca do zamykania pojedynczych, poszerzonych naczyń – zarówno w obrębie twarzy, kończyn dolnych, jak i innych obszarów ciała. Wysoką skuteczność ClearV gwarantuje m.in. unikatowy system umożliwiający lepsze zlokalizowanie naczyń podskórnych oraz podświetlenie ich pozycji na skórze.
Więcej: www.holisticclinic.pl
PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.