WIRTUALNA KLINIKA

Wyszukaj na WirtualnaKlinika.pl

PERŁY DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ 2020

Organizowany od 16 lat konkurs na najlepsze produkty stosowane w estetyce lekarskiej jest promocją jakości i bezpieczeństwa w tej dziedzinie medycyny. Głosy lekarzy z całej Polski decydują – w tym roku to aż 1205 zgłoszeń! – który z nominowanych produktów otrzyma Perłę Dermatologii Estetycznej. 

Perła Dermatologii Estetycznej 2020Najlepszy peeling:
Noon Aesthtics

Innowacyjne peelingi o wysokim stężeniu, niskim pH<1, ale bez podrażnień, dla każdego typu skóry i przez cały rok. „High Concentration – No Iritation” to myśl przewodnia izraelskiej marki Noon Aesthetics, która chcąc wyróżnić się na tle istniejących preparatów na bazie alfa- i beta-hydroksykwasów opracowała przełomowy związek umożliwiający rozwój profesjonalnych peelingów o wysokim poziomie koncentracji, przy zachowaniu niskiego pH<1, ale bez wywoływania podrażnień. Zawierają one DermShield™ – to unikalna technologiczna tarcza dla skóry, hamująca kaskadę neurogennego zapalenia, jakie jest normalną reakcją skóry na czynniki chemiczne. Noon Aesthetics umożliwia wykonywanie zabiegów z wysoko skoncentrowanymi substancjami u pacjentów z trądzikiem różowatym, pospolitym, AZS, ŁZS czy skórą alergiczną. Izraelska innowacja umożliwia terapie całoroczne, nie wyłączając pacjenta z codziennego funkcjonowania i nie narażając go na uwrażliwienie skóry poprzez intensywne złuszczanie. Noon Aesthetics pozwala na zastosowanie preparatów u osób z różnymi fototypami, a każdy z zabiegów z użyciem peelingów charakteryzuje się wielotorowym działaniem ze względu na preparaty okołozabiegowe o innowacyjnie wysokim stężeniu, jakie oferuje marka, np. kwas azelainowy 25% do codziennego stosowania bez wywoływania podrażnień.
peelingi Noon Aesthetics
W ofercie producenta znajduje się 6 różnych peelingów:
 • G-Peel 50 – kwas glikolowy o stężeniu 50% i pH 0,5, do zastosowania dla najbardziej reaktywnych, alergicznych, suchych skór, idealnie sprawdzający się również na szyi i dekolcie.
 • G-Peel 50 Nanoconstructed Gel – dzięki nanotechnologii i zjawisku tiksotropii preparat penetruje w głąb skóry i działa jak 70% kwas glikolowy.
 • J-Peel Delicate – innowacyjny roztwór popularnego Jessnera, w składzie: 8% kwasu salicylowego, 14% kwasu mlekowego i 12% kwasu cytrynowego zastępującego rezorcynę; dzięki tej zamianie peeling możemy zastosować w zabiegu anti-aging uzyskując efekt rozjaśnienia i napięcia na skórze.
 • P-Peel 20 Nanoconstructed Gel – mieszanina 20% kwasu pirogronowego z 20% kwasem mlekowym – idealne rozwiązanie w walce z melasmą u pacjentów z odwodnioną skórą.
 • P-Peel 40 Nanoconstructed Gel – 40% kwas pirogronowy oraz 5% kwasu mlekowego; peeling stosowany w terapiach przebarwień pozapalnych, powierzchownych blizn i rogowaceniu okołomieszkowym.
 • S-Peel 20 – 20% kwas salicylowy polecany w terapiach dla cer trądzikowych lub przeciwstarzeniowych.

Więcej informacji: www.aestheticconcept.com.pl

Mezoterapia – twarz, szyja, dekolt:
STYLAGE® HydroMAX

To żel zawierający usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu ze sterylną, całkowicie biodegradowalną i nietoksyczną substancją nawilżającą – sorbitolem. Produkt jest przeznaczony do terapii silnie odwodnionej lub wiotkiej skóry dzięki synergicznemu działaniu tych dwóch substancji. Sorbitol wykazuje silne właściwości przeciwutleniające i nawilżające, dzięki którym w preparacie STYLAGE® HydroMAX pomaga utrzymać właściwy poziom nawodnienia skóry. Sorbitol chroni także kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją w skórze tuż po iniekcji. STYLAGE® HydroMAX zapewnia poprawę elastyczności skóry i jej długotrwałe nawilżenie. Efekt mezoterapii jest widoczny natychmiast, już po pierwszym zabiegu – skóra jest napięta, nawilżona i promienna. Regularne zabiegi przy użyciu tego produktu pozwalają na kompleksową regenerację struktury skóry. Zabiegi z użyciem STYLAGE® HydroMAX zaleca się pacjentom z bardzo suchą i odwodnioną skórą, a także profilaktycznie w celu głębokiego nawilżenia skóry, jej odbudowy i poprawy jędrności w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. STYLAGE® HydroMAX jest również doskonałym zabiegiem na skórę dłoni, zapewniając ich natychmiastowe nawilżenie i ujędrnienie.
Więcej informacji: www.stylage.pl
Stylage Hydromax

Mezoterapia – okolica oka:
RRS HA Eyes

RRS® HA Eyes jest resorbowalnym koktajlem do mezoterapii okolicy oczu, zawierającym nieusieciowany kwas hialuronowy oraz roztwór biorewitalizujący. Działanie kwasu hialuronowego jest wzmocnione działaniem biokoktajlu bogatego w witaminy, przeciwutleniacze, składniki poprawiające mikrokrążenie oraz składniki rozjaśniające. Unikalne i synergiczne połączenie składników aktywnych w preparacie RRS® HA Eyes jest dostosowane specjalnie do terapii wymagającej okolicy oka. Zabieg pozwala korygować cienie pod oczami, poprawia krążenie limfatyczne redukując obrzęki, wygładza kontur oka, poprawia napięcie skóry oraz pozwala usunąć drobne zmarszczki. Pojemność fiolki odpowiada ilości preparatu wymaganego do jednorazowej iniekcji okolic obu oczu.
Fiolka o pojemności 1,5 ml zawiera 5 mg/ml kwasu hialuronowego + 27 mg/ml kompleksu biorewitalizującego (11 antyoksydantów, 5 flawonoidów, 3 saponiny, 5 polifenoli, 2 peptydy, 1 mikroelement). Preparat jest wyrobem medycznym klasy III, produkowanym przez znaną i cenioną firmę Skin Tech Pharma Group.
Więcej informajci na www.skintech.com.pl
RRS HA Eyes

Mezoterapia skóry owłosionej:
DR.CYJ Hair Filler

DR.CYJ Hair Filler to wyjątkowy preparat, skutecznie hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost. Jest to pierwszy peptydowy produkt stosowany w terapii wypadania włosów, obecnie znany i rozpoznawalny na całym świecie. Został opracowany przez Koreańskie laboratorium Caregen, światowego lidera w produkcji peptydów biomimetycznych i czynników wzrostu. Wysoka skuteczność zabiegu z wykorzystaniem preparatu DR.CYJ Hair Filler wiąże się z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań: rewolucyjnej, skoncentrowanej formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego, jak również opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – „Sustained Release Technology”. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze – zawieszone w nieusieciowanym kwasie hialuronowym peptydy powoli uwalniają się i penetrują w głąb skóry, stymulując mieszki włosowe do produkcji zdrowych włosów, pobudzając krążenie i poprawiając ukrwienie skóry głowy. Produkt wskazany jest również przed i po przeszczepie.
Dr Cyj Hair FillerDziałanie peptydów:
 • Dekapeptyd-10, Oktapeptyd-11, Oktapeptyd-2 (pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych, zahamowanie apoptozy, stymulacja wzrostu włosa)
 • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 (aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt, pobudzenie komórek macierzystych, namnażanie keratynocytów)
 • Oligopeptyd-54 (zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie, zatrzymanie wypadania włosów)
 • Oligopeptyd-71 (przywrócenie pigmentacji włosów, formowanie nowych włosów)
Peptydowa terapia włosów trwa 2 miesiące i wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Efekty widać już w trakcie kuracji – włosy przestają wypadać i pojawiają się nowe, stają się gęstsze, grubsze i zdrowe. Terapia przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn.
Więcej informacji na: www.antiaging.com.pl

Wypełniacze – odbudowa objętości:
STYLAGE® XXL

To francuski preparat na bazie kwasu hialuronowego, opracowany przez naukowców z Laboratoires VIVACY, z wykorzystaniem unikalnej technologii IPN-Like, polegającej na wzajemnym przenikaniu się dwóch odrębnych, monofazowych sieci kwasu hialuronowego. Technologia ta pozwala uzyskać odpowiednią wiskoelastyczność preparatu, wpływa na równomierność iniekcji i idealne rozmieszczenie produktu w tkankach. Preparat STYLAGE® XXL powstał z myślą o uzupełnieniu dużych ubytków objętości i jest wykorzystywany przez lekarzy do nadawania twarzy odpowiedniego konturu – uwydatnienia kości policzkowych, modelowania brody oraz podkreślenia linii żuchwy. Eksperci Laboratoires VIVACY opracowali STYLAGE® XXL biorąc pod uwagę cechy histologiczne tkanki podskórnej. Wysoka lepkość preparatu sprawia, że jest on lepiej dostosowany do struktury tkanki tłuszczowej. Wysoka elastyczność natomiast oznacza, że preparat wstrzyknięty w tkankę podskórną będzie odporny na nacisk wywierany przez tkanki położone powyżej i nie ulegnie deformacji ani przemieszczeniu. Ponadto zawarty w preparacie mannitol – naturalny przeciwutleniacz, wykazuje silne działanie przeciwrodnikowe, opóźniające degradację kwasu hialuronowego w skórze tuż po iniekcji. Preparat STYLAGE® XXL pozwala na przywrócenie młodszych rysów i harmonijnych proporcji twarzy.
Więcej informacji na: www.stylage.pl

Stylage XXLWypełniacze – konturowanie:
Restylane Lyft

Restylane Lyft to produkt o najwyższej sprężystości na rynku medycyny estetycznej i najmniejszej podatności na odkształcenia, co potwierdzone jest za pomocą obiektywnego wskaźnika – G’ Ponadto Restylane Lyft charakteryzuje się obecnością wiązań mechanicznych i małą liczbą wiązań chemicznych oraz obecnością kontrolowanej, jednorodnej wielkości cząsteczek. Restylane Lyft wykorzystywany jest w celu wykonywania ściśle precyzyjnych iniekcji, posiada wysoką zdolność unoszenia tkanek z jednoczesną najmniejszą podatnością na odkształcenia. Dzięki tym właściwościom Restylane Lyft polecany jest u pacjentów z lepszą kondycją skóry, do głębszych iniekcji, do precyzyjnego podania w okolicę kości jarzmowej, nosa, podbródka i szczęki oraz do uzyskania efektu podparcia tkanek i liftingu.
Więcej informacji na: www.restylane.com
Restylane Lyft

Wypełniacze – usta i okolice
STYLAGE® M

Usta to niezwykle ważny obszar stanowiący o pięknie twarzy, są one kluczowym elementem mimiki, sygnalizującym emocje, decydują o atrakcyjności. STYLAGE® M to preparat na bazie kwasu hialuronowego, który doskonale nadaje się do korekcji tej wymagającej okolicy. Przy pomocy STYLAGE® M można nadać ustom idealny kształt, poprawić ich jędrność i zdecydowanie zwiększyć objętość. To preparat do zadań specjalnych, ponieważ nie tylko pozwala nadać ustom odpowiednią wielkość i kontur, ale także umożliwia wygładzenie nieestetycznych zmarszczek wokół ust oraz podniesienie kącików ust. Unikalne właściwości reologiczne STYLAGE® M zostały osiągnięte dzięki zastosowaniu opatentowanej przez VIVACY technologii IPN-Like, polegającej na wzajemnym przenikaniu się dwóch niezależnych sieci kwasu hialuronowego. Mannitol zawarty w produkcie dodatkowo zabezpiecza kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją w skórze zaraz po iniekcji preparatu.
Oficjalny dystrybutor: Laboratoires Vivacy Polska
Więcej informacji na: www.stylage.pl

Stylage MNici:
APTOS Excellence Method HA

To nici III Generacji – do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia. Proces starzenia jest wielotorowy, odbywa się na kilku płaszczyznach i wymaga holistycznego podejścia dla osiągnięcia efektu odmłodzenia, niezaburzającego harmonii i naturalności. Dlatego w planie leczenia konieczne jest uwzględnienie wszystkich objawów, zarówno pogorszenia jakości skóry, utraty objętości tkanki podskórnej, opadu tkanek, jak również z czasem zmniejszonej zdolności do regeneracji organizmu. Kompleksowe podejście anti-aging zapewnia III Generacja Nici Aptos z linii Excellence Method HA:
 • unosi tkanki i naprowadza je na pierwotne położenie, a tym samym odbudowuje naturalne proporcje i krągłości, bez sztucznego dokładania objętości,
 • przywraca prawidłowe napięcie skóry,
 • likwiduje fałdy i zmarszczki,
 • poprawia naturalną gęstość i jędrność skóry,
 • nawilża,
 • jest małoinwazyjna, z krótkim okres rekonwalescencji, bez śladów interwencji (2 punkty wkłucia),
 • oferuje natychmiastowy, ale i długotrwały efekt korekcji z kompleksową przebudową skóry i uruchomieniem naturalnych procesów przeciwstarzeniowych, wpływających korzystnie na skórę pacjenta i jego samopoczucie na lata.
Dzieje się tak nie tylko za sprawą wielokierunkowych wypustów (ułożonych parami, po 4 szt. na każdym centymetrze nici), opatentowanych przez dr. M. Sulamanidze oraz zintegrowanych z nietraumatyzująca kaniulą (przenikającą tkanki bez ich kaleczenia). Kluczowy dla nowej linii Excellence Method HA jest unikalny skład chemiczny nici: PL(A/CL)HA, czyli kompozycja kwasu mlekowego, kaprolaktonu oraz kwasu hialuronowego. Wpływa ona na długotrwałość efektu zabiegowego, ma drogocenny wpływ na globalną przebudowę skóry, jej rewitalizację i uruchomienie naturalnych procesów samo naprawczych. W okresie od 14-60 dni od implantacji o 55% zwiększa się produkcja kolagenu typu I, odpowiedzialnego za odbudowę gęstości skóry i młody wygląd oraz o 20% produkcja kolagenu typu III, który tworzy stabilny stelaż dla skóry, utrzymując tkanki w pozycji uniesionej.
nici Aptos HA
Liczne badania porównawcze potwierdziły, że dopełnienie nieusieciowanym kwasem hialuronowym wcześniejszej struktury PL(A/CL) wpłynęło na znaczące skrócenie okresu rekonwalescencji. Dzieje się tak dzięki zmniejszeniu procesów zapalnych po zaimplantowaniu nici, a także przyspieszyło proces regeneracji skóry, na skutek wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny już w 14 dniu od zabiegu.
Wszystkie te właściwości powodują wysoki poziom zadowolenia pacjentów, już krótko po zabiegu, potwierdzony przez certyfikowanych lekarzy Aptos.
W ramach linii Excellence Method HA do jednoczesnego liftingu i odmłodzenia dostępne są już 3 produkty, tak aby zagwarantować najskuteczniejsze i najbardziej wszechstronne narzędzie do kompleksowej walki z opadającymi tkankami w obszarze całej twarzy, z uwzględnieniem linii brwi, policzków, żuchwy, a także szyi, z jednoczesną odbudową jakości skóry, przywróceniem naturalnej witalności i działaniem przeciwstarzeniowym.
Więcej informacji: www.aestheticconcept.com.pl

Biostymulacja tkankowa:
Neauvia Stimulate

Neauvia Stimulate to doskonały wybór dla pacjentów cierpiących na brak gęstości i objętości tkanki. Jego unikatowość polega na podwójnym działaniu wypełnienia i biostymulacji. Głębokie wypełnianie zagłębień skóry (w tym zmarszczek głębokich oraz bruzd nosowo-wargowych) oraz biostymulacja i rewitalizacja zapewniają doskonały efekt zabiegu. Stężenie HA na poziomie 26 mg/ml uzupełniono dodatkowo o 1-procentową zawartość hydroksyapatytu wapnia. Hydroksyapatyt wapnia stosowany w wypełniaczach Neauvia występuje w postaci niewielkich cząsteczek (o wielkości od 8 do 12 mikronów) równomiernie rozłożonych w obrębie hydrożelu. Takie rozwiązanie gwarantuje stabilność cząsteczek, które nie mają możliwości migracji. Niewielkie cząsteczki CaHA nie zakłócają czynności fagocytów i są stopniowo uwalniane podczas degradacji implantu. Bezpieczne i optymalne stężenie CaHA może zapewnić doskonałe wyniki, nie powodując działań niepożądanych.
Korzyści:
 • dzięki pobudzaniu procesu neokolagenezy preparat zapewnia trwalszy efekt korekty estetycznej,
 • istotna poprawa poziomu jędrności i gęstości skóry
 • pobudzenie neokolagenzey
 • produkt natychmiast uzupełnia deficyty tkanki nadając jej pożądany kształt i objętość oraz stopniowo poprawia jakość skóry
Więcej informacji na stronie: www.neauvia.pl
Neauvia Stimulate

Zabieg roku 2020:
NLift

Holistyczne podejście pozwala spojrzeć na zabiegi medycyny estetycznej z innej perspektywy niż ta, do której przywykliśmy. Promowanie zabiegów jako połączenie różnych terapii, tak aby osiągnąć najlepsze wyniki w zatrzymaniu procesu starzenia, stało się celem badaczy Neauvia. Smart Combination Therapy to innowacyjne podejście do zabiegów medycyny estetycznej, które łączy wypełniacze, urządzenia kosmeceutyki oraz suplementy w jeden protokół zabiegowy. Technologia SCT została opracowana przez zespół badawczy Neauvia i stanowi ważną oraz nowoczesną koncepcję na rynku estetycznym. Dzięki niej możemy osiągać doskonałe rezultaty w dbaniu o naturalne piękno. Odzwierciedleniem jej jest zabieg #Nlift, który wykorzystuje urządzenie Zaffiro, wypełniacze Neauvia, profesjonalną pielęgnację kosmeceutykami Neauvia oraz suplementy.
#Nlift obejmuje środkową część twarzy i składa się z dwóch sesji, które skutecznie wspomagają naturalne procesy regeneracji skóry, wzrost ilości fibroblastów, biorewitalizację skóry i jej nawilżenie.
Skuteczność #Nlift została potwierdzona badaniami klinicznymi, w których zaobserwowano widoczną poprawę jakości skóry, w tym jej nawilżenia i jędrności, oraz minimalizację odpowiedzi immunologicznej organizmu, czyli działań niepożądanych.
nlift
Protokół #Nlift składa się z dwóch zabiegów:
 1. W pierwszej sesji Neauvia stawia na dogłębne nawilżenie i poprawę jakości skóry. Dzięki działaniu mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe przywrócona zostaje witalność i blask skórze. Staje się ona doskonale nawilżona, wygładzona i jędrna.
 2. Druga sesja Nlift – jest przeprowadzana po tygodniu – i obejmuje zastosowanie wypełniaczy Neauvia, które są odpowiednio dobrane do potrzeb Pacjenta. W tej sesji wykorzystuje się również unikatowy zabieg termoliftingu wzbogacony o peeling wodny urządzeniem Zaffiro, który zapewnia natychmiastowy efekt remodelingu obecnego kolagenu, jak i intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Już po 21 dniach od wykonania całego protokołu #Nlift następuje wzrost fibroblastów o 101%!
Domowa pielęgnacja jest kontynuacją zabiegów w gabinecie i sprawia, że możemy cieszyć się ich efektami przez długi czas. W procedurze pozabiegowej #Nlift znajdziesz takie produkty, jak: ampułkę Anti-Age Booster z serii Neauvia Enhancement System, krem Ceramid Shield oraz aktywne serum C-shot z serii Neauvia Advanced System. Idealne połączenie od wewnątrz jak i na zewnątrz, które neutralizuje wolne rodniki, dogłębnie odżywia i przywraca skórze promienność.
Więcej informacji na: www.neauvia.pl

Urządzenia

Zabiegi liftingujące:
Liftera Advance

Firma Nova Group wprowadziła na rynek rewolucyjne urządzenie, w dziedzinie liftingu twarzy i ciała, wykorzystujące najnowocześniejszą technologię HIFU. Lifting przy wykorzystaniu urządzenia Liftera Advance to nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała. Jest to również pierwszy zabieg, wykorzystujący oryginalną Technologię Dyfuzji Termalnej (TDT™), czyli technologię przeciwstarzeniową, która przyspiesza przebudowę kolagenu, poprzez silne, równomierne podgrzewanie włókien kolagenowych w warstwie skóry właściwej. Wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki wysokiej częstotliwości (HIFU) z szybkością 10 Hz, które nie uszkadzają warstwy powierzchniowej skóry.
Cechą wyróżniającą urządzenie Liftera Advance od innych, jest możliwość wykorzystania 2 rodzajów głowic w ramach jednej procedury zabiegowej – rękojeści liniowej (Line Type) oraz opatentowanej rękojeści punktowej typu Pen, której promień tylko 8mm zapewnia minimalną powierzchnię kontaktu – dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnej dokładności zabiegu, ale i jego bezpieczeństwa, jak również skuteczne opracowanie najbardziej skomplikowanych i trudno dostępnych obszarów twarzy (jak np. okolica oka) i ciała, niemożliwych do opracowania tradycyjnym aplikatorem liniowym. Dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych silników cyfrowych, wartość podawanej energii do tkanki posiada bardzo wysoką dokładność, dzięki czemu użytkownik może mieć pełne zaufanie do stosowanych parametrów.
Liftera Advanced
W zakresie liftingu i modelowania twarzy warstwa skóry i warstwa SMAS, które są celem zabiegu, poddane są działaniu energii cieplnej, przy wykorzystaniu dwóch efektów: techniki mikro-ogniskowania i dyfuzji, aby równomiernie dostarczyć efekt termiczny, do wszystkich warstw skóry. Z kolei podczas ujędrniania i konturowania ciała Technologia TDT™ służy do efektywnego skupiania dyfuzji energii cieplnej, na trzech głębokościach tłuszczowej tkanki podskórnej. Tkanka tłuszczowa jest redukowana, pod wpływem energii termalnej oraz absorbowana przez dużą ilość makrofagów. Dzięki tej technologii można efektywnie uzyskać odpowiednią wartość energii cieplnej w różnych warstwach skóry i tkanki podskórnej, co znajduje skuteczne zastosowanie w zabiegach takich jak: lifting skóry twarzy, poprawa napięcia skóry, modelowanie i kształtowanie sylwetki.
Więcej informacji na: www.novagroup.pl

Modelowanie ciała:
Cooltech

Cooltech to platforma przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała poprzez kontrolowane schładzanie, zwane kriolipolizą. CoolTech w bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy (likwidacji komórek tłuszczowych), dzięki czemu jest skutecznym narzędziem w zabiegach wyszczuplających i modelujących.
Technologia:
 • 6 głowic zabiegowych dedykowanych różnym obszarom ciała
 • Praca w temperaturze do -8°c
 • Głowica z regulowaną próżnią do schładzania tkanki tłuszczowej w sposób selektywny, powoduje apoptozę komórek tłuszczowych
 • Nieinwazyjny, skuteczny, bezpieczny
 • Bez okresu rekonwalescencji
Wskazania:
 • Niszczenie komórek tłuszczowych, trudnych w eliminacji, miejscowo zlokalizowanych: uda, pośladki, biodra, talia, plecy, brzuch, ramiona, podbródek
 • Wyszczuplenie, modelowanie
 • Redukcja cellulitu
Więcej informacji na: www.itpsa.pl
Cooltech

Regeneracja skóry:
Harmony XL PRO

Harmony XL Pro to multiaplikacyjna platforma laserowa najnowszej generacji. Obsługuje różne typy laserów i innych źródeł światła takich jak: laser Er: YAG 2940 nm, Er: Glass 1540 nm, Q-Switch 1064nm i 532 nm, Nd:YAG 1064 nm, światło podczerwone NIR, IPL, UV, LED, ultradźwięki Impact i Dye Vl.
Harmony XL PRO umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Techniki łączone zdecydowanie zwiększają skuteczność zabiegów. Platforma Harmony XL PRO to korzyść z doboru odpowiedniego lasera dostosowanego do problemu pacjenta. To użytkownik komponuje urządzenie dostosowane do potrzeb swoich pacjentów i charakteru swojej działalności, wybierając spośród ponad 30 głowic.
Harmony XL PRO dzięki możliwości rozbudowy pozwala na rozwój prowadzonej działalności na szybko rozwijającym się rynku medycyny estetycznej.
Technologia:
 • System multiaplikacyjny
 • Ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA
 • Możliwość rozbudowy urządzenia w czasie
 • Kompleksowe podejście do pacjenta
 • Możliwość łączenia technologii dla maksymalizacji efektów
 • Skuteczność potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi
Harmony XLWskazania
Harmony XL PRO ma ponad 65 wskazań potwierdzonych certyfikatem FDA. Między innymi:
 • Resurfacing skóry: redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów
 • Zmiany pigmentacyjne
 • Melasma
 • Zmiany naczyniowe
 • Lifting skóry
 • Epilacja
 • Leczenie grzybicy paznokci
 • Trądzik
 • Łuszczyca i bielactwo
 Więcej informacji na: www.itpsa.pl

Technologie w leczeniu skóry:
Lampa LED LPL

Światło LED ma niezwykle szeroki zakres oddziaływania zarówno w zakresie zabiegów estetycznych jak i właściwości leczniczych. Lampa LED LPL to prawdziwy kombajn zadaniowy, którego posiadanie nie tylko niezwykle poszerza ofertę zabiegów w gabinecie, ale również wspomaga ich efekty. Lampa LED LPL wykorzystuje pierwsze na świecie diody LED o wysokiej mocy co sprawia, że jest najskuteczniejszą lampą na rynku. W porównaniu do innych tego typu urządzeń, po raz pierwszy efekty zabiegów są tak unikalne i uzyskiwane w tak krótkim czasie.
Użycie lampy LED LPL gwarantuje najkrótsze procedury zabiegowe i czas leczenia. Opcja łączenia trzech długości światła stwarza niezwykle szeroki zakres terapii, a możliwość zapamiętywania programów zabiegowych zdecydowanie ułatwia pracę. Zabiegi są bezbolesne i nie doprowadzają do uszkodzenia tkanek skóry, co z kolei sprawia, że nie wymagają rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do codziennych czynności tuż po zabiegu. Lampa LED LPL wyróżnia się najmocniejszymi lampami na rynku: światło niebieskie – 100mWcm2, światło czerwone – 115mWcm2, podczerwone – 330mWcm2 i posiada certyfikat amerykańskiej agencji FDA.
Lampa LED
Fototerapia lampą LED LPL ma niezwykle szeroki wachlarz działania. Można wyróżnić jej działanie odmładzające, ujędrniające, lecznicze jak również wspomagające zabiegi.
W kwestii odmładzania odpowiednia terapia lampą może spłycić zmarszczki oraz zniwelować przebarwienia powstałe w wyniku fotostarzenia się skóry. Jeśli chodzi o zastosowanie na problematycznych częściach ciała to naświetlanie zarówno pomaga pozbyć się rozstępów, blizn jak i niweluje cellulit i ujędrnia ciało, zostawiając je sprężyste i elastyczne.
Lampa LED LPL to też zabiegi o działaniu leczniczym. Odpowiednio dobrane światło leczy trądzik, bielactwo a nawet łuszczycę. Pomaga również w walce z problemami skóry głowy: odpowiednia terapia leczy nadmierne wypadanie włosów, łupież oraz stany zapalne.
 Fototerapia lampą jest też idealnym uzupełnieniem zabiegów medycyny i chirurgii estetycznej. Sprawia że skóra szybciej się regeneruje, usuwa siniaki, opuchliznę, skraca czas gojenia, redukuje ból i działa antybakteryjnie. Dzięki temu efekty zabiegów czy operacji są szybciej widoczne, czas rekonwalescencji jest zdecydowanie skrócony, a efekt końcowy jest jeszcze bardziej spektakularny.
Więcej informacji na: www.estheticmedical.pl

Epilacja:
Soprano Titanium

Soprano Titanium to przełomowa platforma do depilacji, która łączy w sobie maksymalną funkcjonalność z komfortem zabiegu. Nowa głowica Quattro 3D posiada dużą powierzchnię spotu zabiegowego wynoszącą aż 4 cm2. Zabiegi są przez to bardzo szybkie, ponieważ możemy pracować na obszarze nawet do 600 cm2. Dzięki aż trzem długościom fal (Alexandryt 755 nm, Speed 810 nm oraz ND:YAG 1064 nm) podczas zabiegu uszkadzane są struktury włosa na różnych głębokościach, a sama epilacja jest bardzo precyzyjna i doskonale sprawdzi się na fototypach skóry I-VI oraz skórze opalonej.
Soprano depilacja
Technologia:
 • Unikalny i wydajny aplikator quattro 3d, którego powierzchnia spotu wynosi aż 4 cm2
 • Technologia 3d łączy w sobie trzy najbardziej efektywne długości fal laserowych – alexandryt 755 nm, speed 810 nm oraz nd:yag 1064 nm.
 • Urządzenie posiada dwa miejsca na podłączenie głowic, funkcja ta eliminuje czas poświęcany na przełączanie aplikatorów podczas zabiegu.
 • Zaawansowany system chłodzenia ice plus™, który w sposób ciągły chłodzi skórę i ułatwia regulację temperatury podczas zabiegu.
 • Duży ekran 15” oraz system android pomagają wykonać zabieg w sposób intuicyjny i przyjazny dla pacjenta.
 • Wbudowana aplikacja smart clinic, która pozwala rozwinąć biznes oraz w prosty sposób usprawnić proces jego zarządzania.
 • Dla fototypów skóry i-vi oraz skóry opalonej.
Więcej informacji na: www.itpsa.pl

Innowacyjność
Thunder

Thunder MT to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje aż dwie długości fali: aleksandrytową (755) oraz neodymowoyagową (1064 nm). Jest to nowy, złoty standard wśród zabiegów, ponieważ Mixed Technology pozwala na wykorzystanie obydwu fal oddzielnie, razem lub stosowanie ich jedna po drugiej. Unikalny, super eliptyczny kształt plamki lasera równomiernie pokrywa większe powierzchnie i tym samym sprawia, że zabieg jest bardzo szybki i komfortowy dla pacjenta.
Thunder laser
Technologia:
 • Mixed technology – połączenie dwóch długości fali: aleksandrytowej (755 nm) oraz neodymowo-yagowa (1064 nm).
 • Zintegrowany system chłodzenia skóry skin cryo
 • Dwie innowacyjne głowice: optimized oraz optiscan th
 • Technologia automotion™ – zwiększa szybkość i precyzje przeprowadzanego zabiegu
 • Idealny do każdego rodzaju włosów oraz skóry
Wskazania:
 • Dermatologiczne zmiany naczyniowe
 • Odmładzanie skóry
 • Łagodne zmiany barwnikowe
 • Zmiany dermatologiczne stóp
 • Trądzik zapalny
 • Leczenie blizn
 • Łagodne zmiany skórne
 • Usuwanie owłosienia na każdym fototypie skóry

Dermokosmetyki

Skóra tłusta i łojotokowa:
Eau Thermale Avène Cleanance Comedomed Koncentrat przeciw niedoskonałościom

Eau Thermale Avène Cleanance Comedomed Koncentrat przeciw niedoskonałościom
redukuje krosty, zaskórniki i ogranicza ich ponowne pojawianie się. Koncentrat przeciw niedoskonałościom pomaga zmniejszać ryzyko powstawania krost i zaskórników oraz ogranicza ponowne pojawianie się zmian trądzikowych.
To produkt nowej generacji, który poprawia jakość twojej skóry. Zmiany trądzikowe są znacząco zredukowane, skóra w ciągu dnia jest zmatowiona, a pory zwężone.
Wysoce skoncentrowana formuła ze składnikami aktywnymi:
 • Comedoclastin™ – składnik aktywny z opatentowanymi właściwościami, reguluje nadmierne wydzielanie sebum,
 • Woda Termalna Avène – koi i łagodzi podrażnienia.
Ten produkt stanie się elementem twojej codziennej rutyny poprzez ograniczenie pojawiania się nowych zmian trądzikowych, regulowanie nadmiernego wydzielania sebum oraz redukowanie efektu „świecenia się” skóry. Lekka, płynna konsystencja bez tłustego wykończenia, Cleanance Comedomed szybko się wchłania.
Udowodniona skuteczność po 7 dniach.

krem Avene na trądzikRedukcja zmarszczek:
Skoncentrowane witaminy w ampułkach [ABC]

Współczesne kobiety nie chcą być oceniane przez pryzmat wieku aczkolwiek pojawiające się zmiany na skórze jak zmarszczki, przebarwienia, utrata jędrności i blasku nie zawsze są wynikiem upływającego czasu. Trzy rodzaje serum w ampułkach, sformułowane na bazie trzech wysoce skoncentrowanych witamin kluczowych w dermatologii wprowadza nowe standardy w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Wystarczy 7 dni, a kondycja skóry ulega znakomitej poprawie: staje się lepiej napięta, wyrównana, pełna własnego, zdrowego blasku. Ampułki można stosować naprzemiennie, samodzielnie lub mieszać kosmetykami, których używamy na co dzień.

SVR ampułki

 • Ampułka [A] zawiera witaminę A (retinol) w stężeniu 0,3% w tym: 0,1% to czysty retinol, a 0,2% w formie kapsułkowanej czyli zamkniętej w liposomach. Pozwala to na stopniowe wnikanie witaminy do głębszych warstw skóry. Dzięki takiej formule jest bardzo dobrze tolerowana i maksymalnie bezpieczna. Dzięki właściwościom mikrozłuszczającym skóra staje się gładka, zmienia się jej struktura, a niedoskonałości znikają. Wskazania: skóra normalna, tłusta, nawet wrażliwa, rozszerzone pory, widoczne niedoskonałości, nierówna struktura i/lub z widoczne zmarszczki.
 • Ampułka [B3] zawiera 5% Niacynamid w swojej najczystszej postaci połączony z trzema wielkościami kwasu hialuronowego. Intensywnie nawilża, koi oraz wzmacnia skórę dzięki czemu jest ona odporniejsza na działanie agresywnych czynników zewnętrznych a zmarszczki i drobne linie ulegają spłyceniu. Minimalistyczna formuła zawiera jedynie 12 składników, bez substancji zapachowych. Do skóry normalnej, suchej, wrażliwej, pozbawionej komfortu, odwodnionej, skłonnej do zaczerwienień i zmarszczek spowodowanych jej suchością.
 • Ampułka [C] zawiera doskonale tolerowaną postać stabilizowanej, aktywnej witaminy C w bardzo wysokim 20% stężeniu. Jej struktura jest zbliżona do czystej formy witaminy C, ale dzięki mniejszemu rozmiarowi wnika głębiej do skóry, co zwiększa skuteczność jej działania. Stymuluje produkcję kolagenu, skóra jest lepiej dotleniona, wzmocniona, odżywiona i gładsza, przywraca skórze energię, dodając jej blasku i redukując oznaki zmęczenia. Do wszystkich rodzajów skóry pozbawionej blasku, matowej, z wyraźnymi oznakami zmęczenia, nierównej i z przebarwieniami.
Więcej informacji na: www.pl.labo-svr.com

Pielęgnacja włosów:
REVITALASH® Hair Collection

Wyjątkowo skuteczna linia do włosów i skóry głowy ze znanym opatentowanym Biopeptin Complex® doktora Michaela Brinkenhoffa. To lecznicza formuła dedykowana cienkim, przerzedzonym, osłabionym włosom kobiet i mężczyzn. Dedykowana również wszystkim pacjentom o wysokiej świadomości dbania o zdrowie włosów i skórę głowy.
W skład linii wchodzą:
 • Szampon REVITALASH® Thickening Shampoo o leczniczym i oczyszczającym działaniu na włosy i skórę głowy. Zawiera bogactwo ekstraktów roślinnych wspomagające utrzymanie optymalnego stanu skóry głowy i włosów m.in. białko lnu, liść nieśplika japońskiego, korę wierzby, żeń-szeń, zieloną herbatę, nasiona bobu. Wzmacnia naskórek włosa dzięki biotynie i kreatynie oraz zwiększa grubość łodygi włosa.
 • Odżywka pogrubiająca do spłukiwania REVITALASH® Thickening Conditioner doskonale nawilża i wygładza włókno włosa, wzmacnia naskórek oraz pogrubia łodygę włosa. Dzięki zastosowaniu szamponu i odżywki zrewitalizowane, nawilżone i odżywione włosy nabierają zdrowej objętości, wyglądają na grubsze i lepiej się układają.
 • REVITALASH® Volume Enhancing Foam – pianka stymulująca wzrost włosów z zaawansowaną formułą zawierającą chroniony patentem Biopeptin Complex®. To siła niezbędnych substancji odżywczych, wzmacniające działanie peptydów, lipidów i biotyny oraz ochronne działanie wysokiej jakości wyciągów roślinnych m.in. miłorzębu japońskiego, żeń-szenia, swertii japońskiej, palmy sabałowej czy białka pszenicy. Ten łatwy w aplikacji produkt o lekkiej konsystencji stymuluje wzrost włosów, pomaga odbudować strukturę włosa, nadaje włosom połysk oraz dodaje im objętości.
Więcej informacji na: www.revitalalash.com.pl

Nowość roku 2020!
Dermokosmetyki Noon Aesthetics

Noon Aesthetics to izraelska marka debiutująca w Polsce, oferująca profesjonalne kosmetyki do gabinetów medycyny estetycznej. Jej produkty bazują na alfa i beta-hydroksykwasach o wysokich stężeniach i pH poniżej 1, zawierających unikalną, opatentowaną technologię DermShield™, która zapobiega typowym dla kwasów skutkom ubocznym, takim jak podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i nieprzyjemne odczucia. Ten zestaw właściwości otwiera nowe możliwości leczenia pacjentów z bardzo wrażliwą skórą.
Noon Aesthetics
Kosmeceutyki do użytku domowego, podobnie jak linia profesjonalna, również bazują na technologicznej nowości DermShield™, która umożliwiła Noon Aesthetics opracowanie farmaceutycznej linii produktów do pielęgnacji skóry Paraceutical, zawierających składniki aktywne o przełomowo wysokich stężeniach. Przykładem dermokosmetyku będącego innowacją oferowaną przez Noon Aesthetics jest Azelaic Forte 25, krem o zawartości 25% kwasu azelainowego oraz 5% alfa arbutyny, jedyny produkt o tak wysokim stężeniu kwasu azelainowego nie podrażniający skóry, do stosowania 2 razy dziennie. Azelaic Forte 25 doskonale poradzi sobie ze zmianami chorobowymi związanymi z trądzikiem różowatym, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym eliminuje nadmiar bakterii. Wysokie stężenie kwasu azelainowego gwarantuje selektywne działanie rozjaśniające, umożliwiając bezpieczną walkę z hiperpigmentacjami, nie zmieniając naturalnie ciemnej karnacji. Kosmeceutyk wybiela przebarwienia pozapalne powstałe w konsekwencji trądziku pospolitego. Alfa arbutyna będąca naturalną pochodną Hydrochinonu hamuje działanie tyrozynazy odpowiedzialnej za proces produkcji melaniny, nie niosąc ryzyka podczas długotrwałego stosowania. Dermokosmetyk Azelaic Forte 25 firmy Noon Aesthetics jest preparatem całorocznym, nie powoduje fotouczulenia, może być stosowany u kobiet w ciąży oraz jako wsparcie dla antybiotykoterapii. Doskonale sprawdzi się jako produkt po terapii laserowej na przebarwienia.
Więcej informacji na: www.aestheticconcept.com.pl
Gratulujemy wszystkim laureatom!

Dodaj komentarz


Nasi eksperci

ZAPYTAJ EKSPERTA

Gabinety i kliniki