PODZIEL SIĘ
pH formula - krem V.I.T.A. C

Od dawna wiadomo, że kwas askorbinowy jest ważny dla naszego organizmu. Powszechnie znany jako witamina C, służy nam nie tylko jako element diety, ale i składnik kosmetyków. Niestety, jest bardzo niestabilny: w roztworach rozkłada się pod wpływem powietrza, światła i temperatury. Aby maksymalnie wykorzystać działanie witaminy C, marka pH formula stworzyła V.I.T.A. C. Radiance Release – preparat używany w gabinetach kosmetologicznych.

Nasz ekspert: kosmetolog Ewa Cichowska-Habdas, właścicielka kliniki Belle Femme. Ukończyła studia wyższe na Akademii Medycznej w Łodzi, na wydziale farmacji. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie zdobyte w gabinetach w Łodzi i Warszawie, a teraz także we własnym gabinecie w Gdańsku.
www.belle-femme.com.pl

Dla kogo?

Z dobroczynnych właściwości kwasu askorbinowego może skorzystać każdy. Najbardziej zadowoleni będą posiadacze cery poszarzałej, z przebarwieniami. Teoretycznie jest to zabieg całoroczny, jednak ze względu na obecność kwasów w preparacie przygotowującym, najbardziej sprzyjającą porą roku na jego wykonanie jest jesień.

V.I.T.A. C. jest bardzo bezpieczny; jedyne przeciwwskazania do jego stosowania to ciąża i ostre zmiany zapalne. Osoby borykające się z trądzikiem różowatym nie powinny się obawiać: witamina C wzmacnia skórę i uszczelnia naczynia krwionośne. Także łuszczycy i atopicy mogą z niego korzystać bez obaw, jeżeli objawy choroby są wyciszone. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ostateczną decyzję odnośnie wykonania zabiegu podejmuje osoba go wykonująca.

Przebieg zabiegu

Po dokładnym demakijażu na twarz nakładany jest preparat przygotowujący – jego bazę stanowią delikatne kwasy. Czysta witamina C o najwyższym stężeniu zostaje wymieszana z aktywatorem bezpośrednio przed zabiegiem – dzięki temu roztwór nie traci swoich właściwości. Przy aplikacji preparatu dokładnie wmasowuje się go w skórę. Po kilku minutach skóra staje się intensywnie czerwona, jednak nie należy się niepokoić – jest to normalny objaw działania kosmetyku i ustępuje po ok. 30 minutach. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych, podczas tego zabiegu nie używa się neutralizatora. Na zakończenie twarz przeciera się tylko łagodzącym mleczkiem, przywracającym skórze jej naturalne pH.

pH formula stworzyła krem V.I.T.A. C

Efekty zabiegu

Jest to idealny zabieg na odświeżenie twarzy przed wielkim wyjściem – na drugi dzień skóra wygląda promiennie i świeżo. Aby podtrzymać ten efekt i chronić cerę po zabiegu, Ewa Cichowska-Habdas zaleca użycie CC kremu marki pH formula. W odróżnieniu od klasycznych podkładów, produkt ten został stworzony z myślą o stosowaniu po zabiegach estetycznych. Posiada właściwości kryjące oraz korygujące, chroni przed promieniowaniem słonecznym i spowalnia procesy starzenia.

CC kremu marki pH formula

Belle Femme Studio Kosmetyki Leczniczej i Estetycznej
ul. Morenowe Wzgórze 4
80-283 Gdańsk
tel. 885 287 287
www.belle-femme.com.pl

 

logo Belle Femme Studio Kosmetyki Leczniczej i Estetycznej