PODZIEL SIĘ
Dr Kaliszewska podczas wykonywania pokazowego zabiegu z wykorzystaniem peelingu chemicznego
Dr Kaliszewska podczas wykonywania pokazowego zabiegu z wykorzystaniem peelingu chemicznego

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Uroda Bez Tabu. 27 października w klinice Estetiqa dr Kaliszewska spotkałyśmy się, aby w przyjaznej atmosferze dowiedzieć się jak najwięcej o peelingach chemicznych.

Dr Anna Kaliszewska
Dr Anna Kaliszewska

Nie bez przyczyny stały się one jedynymi z najpopularniejszych zabiegów. Kwasy znajdujące się w zastosowanych preparatach zapobiegają fotostarzeniu, spłycają powstałe zmarszczki i blizny, likwidują trądzik oraz zaskórniki, zmniejszają łojotok i przebarwienia, zwężają pory… Lista zalet jest bardzo długa. Doktor Anna Kaliszewska szczegółowo opisała możliwe zachowania skóry po zabiegu, skutki uboczne i sposób pielęgnacji cery podczas okresu regeneracji. Przyjazna, kameralna atmosfera sprzyjała zadawaniu najbardziej szczegółowych pytań oraz umożliwiała relaks przy lampce wina i poczęstunku.
Nie zabrakło też dodatkowej atrakcji, w ramach których np. na jednej z uczestniczek spotkania został wykonany przykładowy zabieg z wykorzystaniem peelingu pirogronowego.

W celu usystematyzowania przekazanej wiedzy, dzięki wsparciu doktor Anny Kaliszewskiej, powstała ściąga z podstawowymi informacjami o najpopularniejszych peelingach. Oto one:

 • peeling migdałowy
  Jeden z popularniejszych kwasów, to właśnie kwas migdałowy. Ma najsłabsze działanie fotouczulające. Inicjuje procesy regeneracyjne w skórze, a regularnie stosowany trwale poprawia poziom jej nawilżenia. Spłyca blizny i rozjaśnia przebarwienia. Zwiększa produkcję kolagenu, co skutkuje poprawą jędrności cery.
 • peeling pirogronowy
  Sprawdza się przy cerze trądzikowej, zanieczyszczonej. Dzięki wysokiemu stężeniu reguluje wydzielanie sebum, a także nawilża i rozjaśnia. Może być stosowany nawet na skórze z aktywnymi zmianami trądzikowymi, łojotokowym zapaleniem czy rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.
 • peeling glikolowy
  Dzięki bardzo małym rozmiarom cząsteczek kwasu glikolowego, ma on zdolność do działania w najgłębszych warstwach skóry. Jego właściwości złuszczające zapobiegają zatykaniu się ujść gruczołów łojowych, co skutkuje zmniejszeniem ilości wągrów. Peeling stosowany regularnie stopniowo pogrubia skórę i poprawia jej fakturę, co jest bardzo pożądanym efektem.
 • peeling salicylowy
  Dedykowany przede wszystkim posiadaczkom cer tłustych i trądzikowych, jednak może być też stosowany przy skórze suchej, skłonnej do zanieczyszczeń. Ponieważ kwas salicylowy nie jest rozpuszczalny w wodzie, bez problemu przenika przez warstwę łojową skóry. Peeling na jego bazie działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybiczo, przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu zmian zapalnych.
 • Dermamelan
  Nie jest to peeling, a pełna kuracja – jedna z najskuteczniejszych likwidujących przebarwienia. Podobnie jak wcześniej wymienione preparaty silnie złuszcza, depigmentuje i odmładza. Dla otrzymania trwałego i całkowitego efektu, poza zabiegiem w gabinecie wymagane jest też systematyczne stosowanie kremu wybielającego przez ok. 3 miesiące. Dodatkową zaletą Dermamelanu jest jego działanie zwężające pory i zmniejszające łojotok.
 • Ferulac Peel
  Przeznaczony dla osób, które chciałyby zlikwidować widoczne na skórze oznaki starzenia. Intensywnie odmładza, zmniejsza zmarszczki mimiczne i przebarwienia, nawilża, stymuluje produkcję kolagenu. Zapewnia dodatkową ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB.

Już wkrótce kolejne spotkania z cyklu Uroda Bez Tabu – zapraszamy!