Ujędrnienie skóry i poprawa owalu

Ujędrnienie skóry i poprawa owalu

7596
0
PODZIEL SIĘ

Dr Izabela LenartowiczWypełniacze kwasu hialuronowego pozwalają odbudować ubytki tkanki, poprawić owal twarzy i uzyskać efekt naturalnego liftingu. Wiele kobiet obawia się jednak nienaturalnego, przerysowanego rezultatu. Zabieg Neauvia Stimulate & Lift pozwala ładnie wymodelować owal i wypełnić bruzdy i zmarszczki, jednocześnie stymulując odbudowę kolagenu w skórze – dzięki czemu efekt liftingu i odmłodzenia jest bardzo naturalny. 

Ten wyjątkowy zabieg – obejmujący 3 wizyty w gabinecie – poleca dr Izabela Lenartowicz, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Med Estetica w Katowicach.

POZNAJ BLIŻEJ NASZEGO EKSPERTA>>>

Na czym polega stymulacja skóry?

Wraz z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa, a skóra traci włókna podporowe w postaci gęstej siatki naturalnego kolagenu. W rezultacie już po 40. roku życia twarz traci młodzieńczą objętość, dochodzi do obniżenia policzków i pojawienia się fałdów oraz bruzd, opadają kąciki ust, na skroniach i brodzie tworzą się charakterystyczne wgłębienia. Celem liftingu z zastosowaniem preparatu o działaniu biostymulującym kwasu jest odbudowa utraconej objętości i poprawa owalu twarzy – nie tylko na skutek natychmiastowego wypełnienia bruzd i ubytków (tak działa kwas hialuronowy), ale też pobudzenia fibroblastów do produkcji nowych zdrowych włókien kolagenowych. 

Innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia

kwas hialuronowyHydroksyapatyt jest naturalnym składnikiem mineralnym tkanki łącznej, występującym w kościach i zębach. Podawany do skóry w postaci hydroksyapatytu wapnia niezwykle silnie stymuluje fibroblasty do produkcji własnego kolagenu, dzięki czemu skóra stopniowo się zagęszcza i ujędrnia, a efekt liftingu jest bardzo naturalny.

Z kolei kwas hialuronowy silnie nawilża skórę i pozwala natychmiast wypełnić zmarszczki i ubytki skóry. Naukowcy z laboratoriów Neauvia postanowili połączyć te dwie substancje i korzyści płynące z ich podania w jednym innowacyjnym zabiegu Neauvia Stimulate & Lift. Zabieg zapewnia natychmiastowy efekt uzupełnienia deficytów tkanki oraz jednocześnie długofalową biostymulację skóry, stopniowo poprawiając jej jakość i gęstość. Co więcej, dzięki pobudzaniu procesu neokolagenezy, preparat zapewnia trwalszy efekt korekty estetycznej.

Jak wygląda zabieg?

Pełen protokół Stimulate & Lift obejmuje 3 zabiegi:

  • W czasie pierwszej wizyty wykonuje się aplikację  usieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem 1% hydroksyapatytu wapnia (Neauvia Stimulate) i mezoterapię nieusieciowanym kwasem hialuronowym z dodatkiem aminokwasów stanowiących główne składniki kolagenu: glicyny i l-proliny (Neauvia Hydro Dleuxe) – ten zabieg trwa ok. 60 minut.
  • Po upływie odpowiednio 4 i 8 tygodni wskazane są kolejne dwie aplikacje nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem aminokwasów – te zabiegi są krótsze, trwają ok. 45 minut. Po wykonaniu całego protokołu zobaczysz pełen efekt Stimulate & Lift.

Preparat Neauvia Stimulate najczęściej podaje się kaniulą z jednego wkłucia (po każdej stronie twarzy) – praktycznie jest to bezbolesne. Natomiast mezoterapię wykonuje się cienką igłą, wcześniej skórę można znieczulić kremem.

Co ważne, preparaty Neauvia Organic powstają z użyciem kwasu hialuronowego pozyskiwanego z bakterii Bacillus subtilis, a do ich sieciowania wykorzystuje się polimer PEG pozwalający na otrzymanie sieci wykonanej w technologii IPN – to gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów i minimalne ryzyko alergizacji oraz działań niepożądanych. Hydroksyapatyt wapnia zastosowany w preparacie Neauvia Stimulate występuje natomiast w postaci niewielkich cząsteczek (o wielkości od 8 do 12 mikronów) równomiernie rozłożonych w obrębie hydrożelu. Takie rozwiązanie gwarantuje stabilność cząsteczek, które nie mają możliwości migracji.

 

Uroda bez tabuEfekty zabiegu

Połączenie działania wypełniającego i biostymulującego oraz nawilżenie i poprawa kondycji skóry prowadzą do widocznej poprawy jej napięcia i uniesienia opadającego owalu twarzy. Już po pierwszym zabiegu zauważalny jest efekt nawilżenia i rozświetlenia skóry, a także wypełnienia ubytków i zmarszczek. Działanie hydroksyapatytu wapnia zaczyna być widoczne po ok. 2 tygodniach i potem stopniowo nasila się – z czasem dochodzi do powstania w skórze rusztowania z nowych włókien kolagenowych. Wypełnienie utrzymuje się około roku, natomiast stymulacja skóry do produkcji kolagenu trwa nawet do 2 lat od wykonania zabiegu.

wzrost kolagenu

starzenie się skóryWskazania do zabiegu

Zabieg Stimulate & Lift przeznaczony jest dla osób po 30-40. roku życia, które obserwują u siebie opadające policzki, utratę młodzieńczego owalu, wiotkość i coraz mniejszą elastyczność skóry, cienie pod oczami czy widoczne bruzdy nosowo-wargowe. Wszystkie te objawy są skutkiem zmniejszającej się wraz z wiekiem produkcji substancji budujących w skórze, takich jak: kwas hialuronowy, elastyna czy kolagen, oraz stopniowej utraty podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg polecany jest też młodszym osobom, nawet ok. 30. roku życia, które intensywnie uprawiają sport i się odchudzają. Charakterystyczna jest dla nich tzw. twarz biegacza (opadające rysy, zanik tkanki tłuszczowej). Zabieg sprawdzi się też w okresie menopauzalnym, zwłaszcza u kobiet, które stosowały antykoncepcję hormonalną – u nich skóra wiotczeje dużo szybciej. Stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu, zapobiegniemy tym gwałtownym zmianom.

Med Estetica
Klinika Medycyny Estetycznej
ul. Zabrska 7/1
40-083 Katowice
tel. +48 605 198 555
biuro@medestetica.com.pl
www.medestetica.com.pl