PODZIEL SIĘ
Kobieta trenuje box

Uważasz, że drogeryjne kosmetyki przeciwzmarszczkowe czy litfingujące to za mało aby walczyć ze zmarszczkami lub poprawić owal twarzy? Poznaj 4 skuteczne zabiegi odmładzające, polecane przez dr Agnieszkę Bliżanowską z Centrum Well Derm.

Kosmetyki przeciwstarzeniowe pielęgnują nasz naskórek: nawilżają go, uszczelniają, przez co zabezpieczają przed odwodnieniem, pełnią funkcję ochronną przed zewnętrznymi czynnikami, w tym przed bardzo groźnym dla naszej urody i zdrowia promieniowaniem słonecznym

– Ma to bardzo duże znaczenie w kuracjach anty-ageing, ale bądźmy szczere, jeszcze żaden krem przeciwzmarszczkowy nie sprawił, że zmarszczki zniknęły. Takie cuda to tylko w gabinecie medycyny estetycznej – podkreśla dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm.

Baby botoks na pierwsze zmarszczki

Jak wynika z badań, a także doświadczeń dr Bliżanowskiej, botoks to w gabinetach medycyny estetycznej najczęściej wykonywany zabieg.

– Zabiegi z toksyną botulinową są bardzo skuteczne, bezpieczne, praktycznie bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji, a to oznacza, że pacjent po jego wykonaniu ani przez chwilę nie jest wyłączony z życia codziennego – wymienia zalety zabiegu ekspert.

Skąd więc medialne afery z botoksem w tle? Jak tłumaczy ekspert to skutek braku umiaru zarówno ze strony lekarza jak i pacjenta. Jeśli masz pierwsze zmarszczki mimiczne i nie chcesz, żeby się pogłębiały nie wahaj się. Rozsądnie podana toksyna botulinowa np. w minimalnych dawkach – baby botoks – daje niezwykle naturalne efekty. Twarz zachowuje mimikę, nadal wyraża emocje, ale zmarszczki są widocznie wygładzone.

Termolifting na poprawę owalu twarzy

Zauważasz to zwykle po 30-35 roku życia, owal zaczyna tracić swój kształt, policzki są bardziej płaskie kąciki ust delikatnie kierują się w dół. Twarz zaczyna nabierać smutnego wyrazu. Co więcej skóra jest cieńsza, bardziej wiotka, mniej sprężysta. To efekt grawitacji i postępujących procesów starzenia. Jak sobie pomóc? Podgrzać skórę za pomocą światła podczerwonego. Lifting termiczny Zaffiro powoduje, w pierwszym etapie, termo-skurcz istniejących włókien kolagenowych (natychmiastowy efekt liftingu), w drugim uruchamia proces neokolagenogenezy czyli powstawanie nowych włókien kolagenowych (który trwa najbliższe kilka miesięcy). To sprawia, że skóra młodnieje w oczach, a efekt działania zabiegu jest wydłużony.

Laserowy resurfacing na odnowę

Nie dość, że masz zmarszczki, to jeszcze musisz przykrywać makijażem przebarwienia, może nawet potrądzikowe blizny. Zauważyłaś też, że twoja skóra jest coraz mniej elastyczna. Rozwiązanie dla Ciebie to resurfacing twarzy za pomocą lasera. (tak to ten zabieg, który bardzo lubią gwiazdy np. Jennifer Lopez czy Jennifer Aniston). Światło lasera wykonuje w skórze tysiące mikrouszkodzeń, w ten sposób skóra dostaje sygnał do silnej autoregeneracji, powstaje nowa zdrowa jednolita tkanka. Laserowy resurfacing to takie urodowe 4 w 1. Pierwsze efekty zauważysz już po 2-3 tygodniach od zabiegu. Po serii zabiegów zmarszczki będą znacząco wygładzone, przebarwienia rozjaśnione, blizny spłycone, a skóra gęstsza i bardziej sprężysta.

Liftingujące nici

Jesteś w wieku 40+ i widać to po twojej skórze, chciałabyś odzyskać utracony owal i wygładzić zmarszczki, zależy ci też na tym, żeby twoja skóra była w lepszej kondycji. Nie szukaj jeszcze chirurga plastycznego – tu wystarczy wszczepienie za pomocą igły lub igło-kaniuli nici liftingujących To metoda bezoperacyjnego liftingu, którego efekty są podobne do tego po operacji.

Siła nici tkwi w ich budowie. Są one wyposażone w mikro-zaczepy, które otaczają nić ze wszystkich stron. Nić jest dość gruba, dzięki czemu jest w stanie dobrze unieść zwiotczałą skórę – tłumaczy dr Bliżanowska.

Ale działanie nici nie polega tylko na uniesieniu owalu. Po 2 tygodniach od ich wprowadzenia dochodzi do intensywnego procesu wytwarzania nowych włókien kolagenowych wokół nici, pobudzenia produkcji elastyny i naturalnego kwasu hialuronowego. Wzdłuż nici powstaje naturalne rusztowanie dla skóry. Po 2 latach nici zostają wchłonięte przez organizm, ale konstrukcja nadal podtrzymuje tkanki – skóra nie wraca do punktu wyjścia sprzed zabiegu! Co potrafią nici? W zależności od miejsca ich wszczepienia można osiągnąć efekt liftingu całej twarzy, wymodelować linię żuchwy i policzków, zlikwidować „chomiki”, unieść brwi, wyszczuplić twarz.