PODZIEL SIĘ
Mesoestetic

Kosmetologię estetyczną doceniają coraz bardziej także lekarze medycyny estetycznej. Jest doskonałym wsparciem dla inwazyjnych zabiegów – na etapie przygotowania skóry i dla przedłużenia uzyskanych efektów. 

Carles Font MartinO trendy i nowości w tej dziedzinie zapytaliśmy Carlesa Fonta Martina, dyrektora eksportu Mesoestetic, hiszpańskiej firmy będącej twórcą m.in. Cosmelanu, Acnelanu, wypełniaczy, pilingów i kuracji antiaging. 

Jakie są obecnie najsilniejsze trendy w medycynie estetycznej?

Pacjenci coraz częściej szukają mało inwazyjnych zabiegów, oczekując naturalnych efektów. To oznacza, że powoli są coraz bardziej skłonni wybierać te techniki w miejsce chirurgii plastycznej. Dzięki temu nie tylko mogą uzyskać bardziej naturalną poprawę wyglądu, ale też uniknąć długiego okresu rekonwalescencji, przy mniejszym nakładzie finansowym.

W jaki sposób kosmetologia uzupełnia medycynę?

Produkty Mesoestetic są kosmeceutykami, a więc produktami kosmetycznymi tworzonymi zgodnie ze standardami farmaceutycznymi. Ich stosowanie może poprawić efekty uzyskane wcześniej zabiegami medycznymi. Pomagają też podtrzymać je na dłużej. Firma Mesoestetic produkuje ponad 300 produktów i jest obecna w ponad 90 krajach na całym świecie. Preferencje lekarzy i pacjentów różnią się więc w zależności od kraju i kultury, a także rodzaju skóry, wieku pacjenta i wielu innych czynników.

Ważną rolę w medycynie estetycznej odgrywają dziś pilingi. Jakie tutaj są trendy?

Stosowanie pilingów chemicznych pozwala leczyć skórę i utrzymywać ją w dobrej kondycji. Zapewniają jej promienny wygląd i lepsze napięcie. Ostatnim trendem w tej dziedzinie jest stosowanie łączonych kwasów w kilku warstwach. To oznacza, że w trakcie jednego zabiegu używa się kilku kwasów jednocześnie, aby poprzez synergię ich działania poprawić jego efektywność. W stosowaniu pilingów bardzo ważne jest to, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego specjalistę. Jeśli pacjent dokładnie przestrzega zaleceń, zabieg jest całkowicie bezpieczny.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MESOPEEL >>>

pilingi chemiczne mesopeel

kuracje Mesoestetic, kuracje z witaminą C
To kuracja o silnym działaniu rozświetlającym, antyoksydacyjnym i nawilżającym skórę. Specjalna stabilna forma witaminy C (glukozyd askorbylu) gwarantuje jej maksymalne przyswajanie i wysoką aktywność w procesach metabolicznych.

Jak Mesoestetic wykorzystuje witaminę C – zwaną witaminą młodości?

Mamy całą linię kosmetyków i profesjonalną kurację z witaminą C. Produkujemy też witaminę C do zastosowania w mezoterapii i mikronakłuwaniu. Dzięki temu pacjent może wybrać ją w formie najbardziej dogodnej dla siebie.

POZNAJ WSZYSTKIE KURACJE MESOESTETIC >>>

Nowym zabiegiem na rynku jest Acnelan. Dla kogo przeznaczona jest terapia?

To zabieg medyczny, który został opracowany i przetestowany przez dermatologów. Może być wykonywany tylko przez lekarzy. Skierowany jest do osób ze skórą tłustą i trądzikową. W gabinecie nakładana jest na max. 3 minuty maska, następnie spray neutralizujący po pilingu preparat zamykający pory. Obowiązkowo potem trzeba nałożyć krem ochronny SPF 50+. Rekomendujemy wykonanie 3 sesji co 15 dni.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ACNELANIE >>>

Acnelan kuracja na trądzik

Mesoestetic proponuje połączenie mezoterapii z karboksyterapią. Jakie są najlepsze wskazania do tego zabiegu?

To połączenie sprawdza się w zasadzie w każdym wskazaniu. Może być stosowane w kuracjach anti-aging, antycellulitowych, na cienie i worki pod oczami itp. Najważniejsze, aby odpowiednio dobrać składniki, dawkę i głębokość aplikacji, w zależności od zabiegu, jaki ma być wykonany.

CZYTAJ WIĘCEJ O TYM POŁĄCZENIU >>>

mesohyal

Wyłącznym dystrybutorem Mesoestetic jest Urgo Aesthetics / Bioprofil Polska Sp. z o.o.
www.facebook.com/URGOAesthetics

logo Mesoestetic

URGO logo

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ