Tixel 2 – frakcyjne odmładzanie skóry z wykorzystaniem ciepła

1800
0
PODZIEL SIĘ

System frakcyjnego odmładzania skóry Tixel 2 daje efekty porównywalne do lasera frakcyjnego CO2. Urządzenie nie wykorzystuje jednak promieniowania, a jedynie naturalne ciepło i technologię tzw. termomechanicznej ablacji. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny, nie wymaga długiej rekonwalescencji. Zapowiada się na hit 2020 roku! 

Na czym polega termomechaniczna ablacja skóry (TMA)?

Tixel 2Termomechaniczna ablacja skóry polega „podgrzewaniu” skóry do temperatury 400 stopni C. W głowicy urządzenia jest umieszczona mała metaliczna końcówka zakończona mikroigłami przypominającymi kształtem piramidy o wysokości 1,25 mm. W trakcie zabiegu te mikroigły – nagrzane do 400 stopniu C – są mechanicznie opuszczane w dół i przez ułamek sekundy dotykają skóry. Dzięki temu wytwarzany jest kontrolowany efekt efekt termiczny, podobny do działania lasera frakcyjnego. Intensywność zabiegu kontrolowana jest przez czas kontaktu końcówki ze skórą (lub poprzez czas impulsu). Wraz ze wzrostem czasu impulsu zwiększa się ilość energii dostarczanej do skóry. Końcówka wysusza i rozłamuje warstwę rogową przy minimalnej koagulacji – nie ma więc krwawienia, a struktura skóry nie zostaje naruszona. Skutkuje to pobudzeniem procesów przebudowy skóry, ale też powstaniem długo utrzymującego się kanalika, który zwiększa wchłanialność substancji stosowanych na powierzchni skóry. Daje to możliwość jednoczesnego nałożenia na skórę dobroczynnych preparatów pielęgnacyjnych, np. kwasu hialuronowego. Co ważne, zabieg nie boli, u większości pacjentów nie jest nawet konieczne stosowanie miejscowego znieczulenia!

Jakie są wskazania do zabiegu Tixel 2?

Zabieg prowadzi do przebudowy, odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Redukuje zmarszczki, zmniejsza widoczność otwartych porów, leczy blizny potrądzikowe i rozstępy, wyrównuje teksturę skóry i jej koloryt, zmniejsza przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne. W przeciwieństwie do większości laserów może być bezpiecznie stosowany na powieki (celem ich ujędrnienia i delikatnego liftingu) – to jeden z nielicznych zabiegów na tę okolicę. Świetne rezultaty daje w odmładzaniu szyi, dekoltu i dłoni, a więc miejsc szczególnie narażonych na przyspieszone starzenie się.

Tixel 2
Spektakularny efekt odmłodzenia metodą Tixel 2 (fot. Bogdani Dermatologia)

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

Już jeden zabieg daje widoczny efekt, ale dla uzyskania optymalnych zabiegów zaleca się wykonać 3-4 powtórzenia (co miesiąc).

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Przez 3-4 godziny po zabiegu na skórze utrzymuje się lekka opuchlizna, może też pojawić się rumień i uczucie gorąca. W zależności od intensywności zabiegu (ablacyjnego bądź nieablacyjnego) okres rekonwalescencji waha się od 1 do 4 dni. Dzień po na skórze mogą pojawić się mikrostrupki, które znikają po ok. 3 dniach. Można je przykryć makijażem.

Więcej o Tixel 2 na:
www.dermatologia.bogdani.pllogo Bogdani

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.