Terapie wzmacniające włosy

Terapie wzmacniające włosy

543
0
PODZIEL SIĘ

gęste włosyWłosy są naszą wizytówką – według badań to właśnie na ich kondycję zwracamy uwagę w pierwszej kolejności w kontaktach z innymi, i to one w dużej mierze decydują o pierwszym (niezatartym) wrażeniu, jakie robimy. Nic więc dziwnego, że już nastolatki poszukują sposobów na gęste, lśniące włosy, a sezonowe problemy z ich osłabieniem i wypadaniem są dla wielu kobiet – w każdym wieku – powodem do frustracji (nie mówiąc już o chorobach, takich jak łysienie plackowate). Wydawałoby się, że panowie lepiej znoszą utratę włosów, ale dla tych, którzy w młodości cieszyli się bujną czupryną, początek łysienia nierzadko oznacza prawdziwy dramat. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i terapie peptydowe. Zobaczcie, jak działają oraz kiedy i jakich realnych efektów można się po nich spodziewać – i zaplanuj już teraz skuteczną terapię na ten rok! 

Katarzyna PtasznikKuracje peptydowe poleca: Katarzyna Ptasznik, dyrektor zarządząjąca AntiAging Institute, inicjatorka powstania Instytutu Terapii Peptydowych, która o włosach wie wszystko, ponieważ sama od lat borykała się z problemem ich wypadania i osłabienia. Terapie peptydowe były więc dla niej odkryciem nie tylko zawodowym, ale też prywatnym. Sprowadza do polskich gabinetów innowacyjne produkty do zabiegów medycznych na skórę głowy oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej prosto z największej na świecie firmy biotechnologicznej produkującej peptydy – Caregen z siedzibą w Korei.

Dlaczego włosy wypadają?

Każdy włos żyje przeciętnie 4 lata – od 2 do 6 – i przez ten czas przychodzi 3 fazy: wzrostu, zamierania oraz spoczynku. W przypadku zdrowych włosów około 85-90% z nich znajduje się w fazie wzrostu. Dziennie w naturalnym procesie fizjologicznym tracimy ok. 100 włosów. Czasami jednak cykl życia zostaje z jakiegoś powodu zakłócony – wtedy włosy zaczynają wypadać nadmiernie.

Łysienie androgenowe

To najczęstsza przyczyna utraty włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, uwarunkowana genetyczne i hormonalnie. Za utratą włosów na takim podłożu stoi aktywność 5 alfa reduktazy – enzymu, pod którego wpływem dochodzi do przekształcenia testosteronu w jego aktywną formę, tzw. dihydrotestosteron (DHT), który powoduje obkurczenie mieszków włosowych i wypadanie włosów. Dzieje się tak, jeśli istnieje genetycznie uwarunkowana nadwrażliwość mieszków włosowych na DHT. U osób, u których jej nie stwierdzono, mimo aktywności 5 alfa reduktazy nie dochodzi do wypadania włosów. U mężczyzn utrata włosów zaczyna się w okolicach skroni, ale rzadko dochodzi do całkowitego wyłysienia. Z reguły wygląda to tak, że na czubku głowy włosy stają się cieńsze, a z czasem może pozostać jedynie pas włosów po bokach i z tyłu głowy – mieszki włosowe umiejscowione na potylicy są odporne na DHT, dlatego rzadko kiedy panowie łysieją w tej okolicy. U kobiet, u których problem najczęściej nasila się po 50. roku życia, włosy stają się cieńsze równomiernie, na całej głowie, a linia włosów nie cofa się.

wypadanie włosówSezonowa utrata włosów 

Z powodu tego problemu cierpi wiele osób w każdym wieku. Dlaczego tak się dzieje? Mianowicie jesienią i wiosną dochodzi, prawdopodobnie na skutek działania hormonów, do zakłócenia naturalnego rytmu wymiany włosów, dzięki któremu człowiek nie traci wszystkich włosów jednocześnie, jak zwierzęta podczas linienia. U człowieka jedne włosy są w danej chwili w fazie wzrostu (faza anagenowa), inne w fazie odpoczynku (faza telogenowa), a jeszcze inne zaczynają fazę regeneracji (faza neogenowa, początek nowej fazy wzrostu) – dzięki temu pełna wymiana włosów jest niezauważalna (trwa ok. 3 lat i powtarza się średnio 25 razy w ciągu życia). Jednak dwa razy w roku dochodzi do tzw. synchronizacji fazy telogenu – wtedy większa niż normalnie ilość włosów będących w fazie wzrostu kończy swój cykl życiowy i przechodzi w fazę spoczynku, a następnie – po upływie kolejnych 3 miesięcy – wypada. Efekty wiosennej synchronizacji – w postaci nasilonego wypadania włosów – zobaczysz więc właśnie jesienią, a jesiennej – wczesną późną zimą/wczesną wiosną. Zwykle jest to stan przejściowy, ale jeśli nałożą się na niego inne czynniki – takie jak stres, nieodpowiednia pielęgnacja czy uboga dieta – konieczna może okazać się pomoc profesjonalisty.

Wypadanie na podłożu hormonalnym

Estrogeny wydłużają fazę wzrostu włosa (anagenu), wpływając pozytywnie na kondycję włosów. Gdy dochodzi do spadku ich poziomu – włosy ulegają osłabieniu i zaczynają wypadać. To z tego właśnie powodu na nadmierne wypadanie włosów skarży się większość kobiet w okresie karmienia piersią – związane to jest z nagłym spadkiem estrogenu i zwiększonym wydzielaniem prolaktyny. Podobnie dzieje się w okresie menopauzy – w kobiecym organizmie spada wtedy znacząco poziom estrogenów, a rośnie androgenów – które powodują osłabienie i zanik mieszków włosowych, w efekcie dochodzi do przerzedzenia i ścieńczenia włosów na całej powierzchni głowy.

wypadanie włosów u kobietInne przyczyny wypadania włosów

Włosy mogą też wypadać na skutek stresu, ubogiej w składniki odżywcze diety, osłabienia organizmu, anemii, przewlekłych chorób, działania szkodliwych czynników zewnętrznych, a nawet nieodpowiedniej pielęgnacji (np. noszenie przez wiele lat doczepek, wiadomo też, że mocne ściąganie włosów gumką u małych dziewczynek może osłabiać cebulki i powodować problemy z wypadaniem włosów w przyszłości). Łysienie może też być jednym z objawów chorób, takich jak niedoczynność tarczycy czy cukrzyca.

Nowość! Peptydowa terapia włosów Dr.Cyj Hair Filler

DR Cyj Hair FillerTen innowacyjny zabieg stał się już hitem w gabinetach medycyny estetycznej. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego, w którym są zawieszone. Dzięki opatentowanej innowacyjnej Technologii Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. To powoduje, że zabieg jest niezwykle skuteczny w walce z problemem łysienia. Preparat zawiera:

  • Dekapeptyd-10, Dekapeptyd-11, Oktapeptyd-2 – pobudzają angiogenezę w obrębie mieszków włosowych, hamują apoptozę i stymulują wzrost włosa,
  • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 – aktywują wzrost włosa poprzez białka Wnt, pobudzają komórki macierzyste i namnażają keratynocyty,
  • Oligopeptyd-54 – blokuje wpływ DHT powodujący łysienie,
  • Oligopeptyd-71 – przywraca pigmentację włosów i stymuluje formowanie nowych włosów.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy. Trwa ok. 30 min i jest praktycznie bezbolesny, więc nie wymaga znieczulenia. Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dla podtrzymania efektu zaleca się zabieg przypominający po 6 miesiącach. Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów. Natomiast kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

Peptydowe nanokosmetyki

Uzupełnieniem kuracji Dr.Cyj Hair Filler jest domowa pielęgnacja kosmetykami Renokin, które dzięki innowacyjnej formule zapewniają głębokie wnikanie składników aktywnych w skórę. Zaawansowany, skondensowany kompleks peptydowy został zamknięty w podwójnej nanokapsule, co umożliwia jego głęboką penetrację w tkanki skórne. Dzięki temu hamuje wypadanie włosów i stymuluje mieszki włosowe do produkcji mocnych, grubych korzeni włosowych. Sprawia, że włosy rosną zdrowsze, mocniejsze, bardziej lśniące. W skład linii wchodzą:

  • Szampon Renokin – sprawdzona klinicznie formuła, powoduje, że włosy są dłuższe, grubsze i zdrowsze. Stymuluje i wzmacnia kondycję włosów i skóry głowy, tworząc zdrowe środowisko do odbudowy włosów.
  • Odżywka Renokin – intensywnie odżywia suche włosy po ich umyciu, dodając im blasku.
  • Serum Renokin – opatentowane peptydy biomimetyczne stymulują komórki włosów, utrzymując skórę głowy i mieszki włosowe zdrowsze. Dzięki aktywnym składnikom włosy są bujniejsze, pełniejsze i lśniące. Stabilizowany dwuwarstwowy system enkapsulacji zapewnia pełną absorpcję składników aktywnych.

Renokin

Mezoterapia skóry głowy

Dermaheal HLZabieg polega na ostrzyknięciu skóry głowy aktywnymi składnikami, które nie tylko hamują wypadanie włosów, ale też stymulują ich odrastanie. Za jeden z najskuteczniejszych preparatów do mezoterapii skóry głowy uważany jest rekomendowany już od wielu lat przez lekarzy Dermaheal HL. Zawiera on aż 56 aktywnych składników, w tym 13 witamin, 24 aminokwasy i 4 peptydy biomimetyczne, dzięki którym skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Ponadto wspomaga odrastanie włosów poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Co ważne, nowo rosnące włosy są grubsze, gęstsze, zdrowsze, lepiej się układają, jest ich więcej. Zabieg doskonale nawilża i odżywia włosy i skórę głowy. Najlepiej jest powtórzyć serię 3-4 ostrzyknięć co 3 tygodnie. Uzupełnieniem kuracji jest stosowanie w domu profesjonalnych kosmetyków z gamy Dermaheal. W jej skład wchodzą:

  • Szampon Dermaheal – doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy umożliwiając wchłonięcie jak największej ilości aktywnych składników. By uzyskać jednoczesny efekt odrastania włosów i zapobiegania wypadaniu, należy stosować wraz z Odżywką Dermaheal i Serum Dermaheal.
  • Odżywka Dermaheal – zapewnia intensywne odżywienie włosów i skóry głowy oraz zapobiega utracie włosów i wspomaga ich ponowny wzrost, intensywnie nawilża.
  • Serum Dermaheal – zawarte w nim wysokie stężenie peptydów biomimetycznych i innych aktywnych składników intensywnie pielęgnuje cebulki włosa, zapobiegając ich utracie i stymulując ich wzrost.

Dermaheal

Kiedy zobaczysz efekty?

Stosując terapie peptydowe na skórę głowy musisz uzbroić się w cierpliwość. Włos musi mieć czas, aby na nowo wejść w swój zdrowy cykl życia, aby można było docenić skuteczność zabiegów. Większość osób, które miały wykonany zabieg Dr.Cyj, potwierdza, że już jeden zabieg hamuje wypadanie włosów – ale na pojawienie się nowych włosków będzie trzeba poczekać ok. 6 tygodni. Włosy rosną też gęstsze, np. z jednej cebulki zamiast jednego wyrastają trzy włosy. Łysi mężczyźni nie powinni natomiast liczyć na cud – włosy, oczywiście, z czasem się pojawią (pod warunkiem, że cebulki włosów były aktywne, tylko „uśpione” – dlatego tak ważna jest diagnoza lekarza przed dobraniem metody leczenia), ale nie będzie to bujna czupryna, jaką mieli w młodości! Taki efekt może dać tylko transplantacja włosów. Dlatego w myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć – terapie hamujące wypadanie włosów warto zacząć stosować jak najwcześniej, jak tylko pojawi się problem. Pamiętaj też, że domowa pielęgnacja jest uzupełnieniem (a nie substytutem) terapii profesjonalnych – powoduje, że włosy są lepiej odżywione, zdrowsze, bardziej sprężyste, łatwiej się układają. Peptydowe szampony i odżywki mogą być stosowane zarówno u dzieci, jak i dorosłych, kobiet i mężczyzn. Polecamy!

efekty dr cyj
Efekty peptydowej terapii włosów Dr.Cyj Hair Filler

Więcej o terapiach wzmacniających włosy na:
www.antiaging.com.pl

Więcej o peptydowej terapii włosów Dr.Cyj Hair Filler:
www.drcyj.pl

Dr Cyj logo

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.iBeauty.pl. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ