PODZIEL SIĘ
usta

Okolica ust to obszar, na którym szybko widać pierwsze zmarszczki i niedoskonałości skóry. Jeśli nie chcesz korzystać z laserów bądź wypełniaczy, spróbuj zabiegu, który do tej pory znany był ze swoich świetnych efektów w leczeniu opadających powiek – Plexr, wykorzystujący nową technologię plazmową.

Zmarszczki palacza

Pionowe zmarszczki wokół ust to problem nie tylko osób palących papierosy. Za ich pojawianie odpowiedzialny jest mięsień okrężny ust i procesy starzenia się skóry. Początkowo widoczne są jedynie podczas mimiki, z biegiem czasu utrwalają się i pozostają widoczne nawet w stanie spoczynku mięśnia. Dla kobiet może być to szczególnie uciążliwe, gdyż zmarszczki te często wkraczają na kontur ust i sprawiają, że makijaż widocznie się rozpływa. Aby im zapobiegać, warto przestrzegać kilku prostych zasad.

– Najlepszą strategią opóźnienia procesów starzenia w skórze i w całym organizmie są działania profilaktyczne. Najważniejsze z nich to unikanie promieniowania ultrafioletowego, tytoniu i zanieczyszczeń. Powstawanie zmarszczek opóźnia używanie filtrów ochronnych przeciwsłonecznych o wysokim numerze fotoprotekcji, stosowanie kosmetyków zawierających antyoksydanty, retinoidy i inne substancje aktywne oraz zbilansowana dieta – radzi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova.

Technologia mikrowiązki plazmy

Kiedy na profilaktykę jest już za późno, warto skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Ze zmarszczkami świetnie poradzi sobie Plexr. Urządzenie działa na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Technologia ta powoduje jonizację powietrza między końcówką urządzenia a skórą, dzięki czemu lekarz uzyskuje możliwość kontrolowanej sublimacji naskórka oraz leczenia zmian skórnych, niwelowania zmarszczek i usuwania nadmiaru skóry w bezpieczny sposób.

Plexr, technologia plazmowaPlazma zastosowana w urządzeniu nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej. Wiele badań klinicznych udowadnia, iż jest to urządzenie dające naprawdę spektakularne efekty.

– Chętnie stosuję go nie tylko w niwelowaniu zmarszczek palacza, ale również przy tzw. liniach marionetki – tłumaczy dr Ewa Rybicka. W zależności od zaawansowania zmian zaleca się wykonanie od jednego do trzech zabiegów, co 6 tygodni. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które dążą do uzyskania naturalnych efektów, bez konieczności korzystania z bardziej inwazyjnych procedur.

Poznaj też Plexr w nieinwazyjnej korekcie opadających powiek:

 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.