Targi Warsaw Dental Medica Show

Targi Warsaw Dental Medica Show

1465
0
PODZIEL SIĘ

Już 6-8 września 2018 w Warszawie odbędą się pierwsze Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej – to odpowiedź m.in. na rosnące zainteresowanie stomatologów wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Organizatorem wydarzenia jest Ptak Warsaw Expo. To pierwsze w Polsce targi i forum integrujące te dwie specjalności. 

Dental Medica ShowMiędzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej Warsaw Dental Medica Show to nowe wydarzenie w wyjątkowej formule, łączącej imprezę branżową z show z udziałem gwiazd. Wydarzenie skierowane jest do lekarzy dentystów, lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną, higienistek i asystentek stomatologicznych, a także przedstawicieli biznesu stomatologicznego oraz przemysłu dentystycznego.

W części targowej na uczestników czekać będzie około 150 stoisk polskich i zagranicznych wystawców. Oprócz wystawców z branż stomatologii i medycyny estetycznej, w specjalnych strefach: Luksusu, Relaksu, Hobby i Architektów, pojawią się też wystawcy oferujący m.in. projektowanie i wyposażenie gabinetów czy ekskluzywne produkty (samochody, biżuterię i ubrania) oraz usługi. Kongres Warsaw Dental Medica Show to aż 90 sesji wykładów i 35 sesji warsztatów prowadzonych przez praktyków. Za udział w kongresie przyznawane będą punkty wymagane przez Ministerstwo Zdrowia.

W programie wydarzenia znajdą się także dwa wieczory z gwiazdami – pełne tańca, muzyki i dobrego humoru, które mają ułatwić uczestnikom integrację i budowę kontaktów.

Moderatorem konferencji będzie prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Przewodniczącym rady naukowej został dr hab. n. med. Jan Kowalski, który podkreśla, że program naukowy został stworzony wspólnie z lekarzami medycyny estetycznej, a oferta kongresowa skierowana jest do wszystkich lekarzy – zarówno parających się stomatologią, jak i tych, którzy w usługach dla pacjentów mają, lub planują mieć także zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzoczaszki. W programie są również sesje dla asystentek i higienistek stomatologicznych.

Wśród prelegentów znalazło się wielu specjalistów stomatologii (m.in. dr n. med. Marcin Aluchna, dr hab. n. med. Paweł Plakwicz, dr hab. n. med. Jan Kowalski) oraz medycyny estetycznej , m.in. dr n. med. Franciszek Strzałkowski, dr n. med. Elżbieta Podgórska z wykładami o medycynie przeciwstarzeniowej, dr n. med. Anna Skwarek, dr n. med. Agnieszka Więckiewicz czy dr n. med. Bartosz Pawlikowski.

Na targi wystawcy przygotowali też specjalne promocje.

Szczegóły na www.dentalmedicashow.pl

O czym na kongresie będzie mówił dr n. med. Bartosz Pawlikowski, specjalista dermatolog? Zdradził nam to podczas konferencji prasowej Warsaw Dental Medica Show: 

Dlaczego stomatolog może być dobrym lekarzem medycyny estetycznej? Mówi Małgorzata Kasprzak-Guzek, dyrektor generalny Aesthetic Medicine School szkolącej lekarzy stomatologów w zakresie medycyny estetycznej:

 

 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.