PODZIEL SIĘ
odmładzanie

Czasu zatrzymać się nie da. Jednak medycyna estetyczna zna wiele sposobów na to, jak spowolnić jego działanie na skórę i dać jej przysłowiowy „drugi oddech”, aby wyglądała młodziej, zdrowiej, bardziej witalnie. Zaawansowana laseroterapia dostarcza najwięcej sposobów na odmładzanie skóry – dlatego też uznawana jest zarówno przez pacjentów, jak i przez lekarzy za królową anti-agingu. Ale zacznijmy od początku.

Uroda bez tabuDr Krzysztof MirackiNasz ekspert: dr Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, specjalista otolaryngolog. Wraz z małżonką Kariną Dudek-Miracką od ośmiu lat wspólnie prowadzi prestiżową markę estetyczną Klinika Miracki. Ukończył pierwszą w Polsce Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej, uzyskując tytuł Lekarza Medycyny Estetycznej nadawany i honorowany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz amerykańskiego prestiżowego stowarzyszenia ASLMS (American Society for Laser Medicine & Surgery). Specjalizuje się w zaawansowanych technikach odmładzania skóry z wykorzystaniem urządzeń laserowych. www.klinikamiracki.pl

POZNAJ BLIŻEJ NASZEGO EKSPERTA>>>

Starzenie skóry – główni winowajcy

Na starzenie skóry wpływa wiele czynników. Powiedzieć, że to czas jest głównym winowajcą – to jakby nie powiedzieć nic. Bo przecież sam czas nie ma fizycznego wpływu na strukturę skóry, powstawanie zmarszczek, bruzd, utratę owalu twarzy, wiotczenie skóry. Te podstawowe objawy starzenia skóry zauważamy mniej więcej od 30. roku życia – wszystko zależy od indywidualnych uwarunkować, trybu życia, stanu zdrowia. Najczęściej w ciągu jednego roku widzimy gwałtowne pogorszenie kondycji skóry – traci ona swoją świetlistość i sprężystość, w dotyku staje się mniej aksamitna i gładka. W kolejnych latach pojawiają się pierwsze zmarszczki, które z czasem ulegają pogłębieniu. Skóra wokół oczy staje się „papierowa” i opada dewastując kształt oka, podobnie skóra wokół ust. Pojawiają się „chomiki”, czyli zaburzenie owalu dolnej części twarzy. Objawów starzenia się skóry jest bez liku i nie trzeba ich wyliczać w nieskończoność – większość kobiet doskonale je zna z porannej analizy przed lustrem.

Na tempo powstawania tych objawów wpływa cała masa czynników. Od zewnętrznych, takich jak ekspozycja skóry na słońce i inne czynniki atmosferyczne, poprzez te, które sami dostarczamy do swojego organizmu, czyli nie zawsze doskonale zbilansowany pokarm lub używki typu kawa, alkohol, tytoń, aż po te nieuniknione, wewnętrze. I te ostatnie stanowią główną przyczynę starzenia skóry. Nasza skóra posiada naturalne rusztowanie, którym jest kwas hialuronowy, kolagen i elastyna. Wraz z upływem czasu organizm dostarcza ich skórze coraz mniej, co powoduje, że staje się ona bardziej podatna na wiotczenie, traci naturalną gęstość, a przez to opada, a zmarszczki nie rozprasowują się w sposób naturalny i pozostają na powierzchni skóry. Dodatkowo wraz z upływem czasu zmienia się struktura kostna oraz zanika tkanka tłuszczowa w twarzy. Przez te elementy skóra „opina” obszar zbyt mały dla swojej powierzchni. A tam, gdzie znajdują się jej nadmiary – zaczyna opadać i poddawać się grawitacji.

Laseroterapia – światło, które odmładza

Na szczęście medycyna estetyczna wkraczając w świat najnowszych odkryć naukowych odnalazła dobroczynną moc laserów, które jak żadna inna metoda terapeutyczna kompleksowo odmładzają skórę. A konkretnie – pomagają jej zintensyfikować naturalne procesy regeneracyjne. Lasery w medycynie estetycznej, w kontekście anti-agingu realizują dwa podstawowe cele: nie tylko likwidują lub silnie redukują objawy starzenia się skóry, ale przede wszystkim stymulują ją do produkcji kolagenu i elastyny, przez co procesy starzenia stają się znacznie bardziej spowolnione. W terapiach odmładzających stosujemy cały wachlarz metod odmładzających, które kolejno wpływają na poszczególne objawy starzenia skóry:

  • likwidują wiotkość i przywracają sprężystość,
  • przywracają zdrowy koloryt skóry,
  • obkurczają opadającą skórę przywracając dawny owal twarzy,
  • wygładzają i spłycają zmarszczki,
  • liftingują skórę.

Objawy, które zwalczamy za pomocą laseroterapii:

  • zmarszczki i bruzdy,
  • utrata owalu twarzy,
  • opadanie kącików ust, oczu,
  • utrata owalu twarzy,
  • utrata zdrowego kolorytu skóry, przebarwienia.

Najlepsze laserowe terapie anti-agingowe:

Smart Lipo Precision TX

Laser Smart Lipo z głowicą Precision TX jest najbardziej radykalną laserową terapią liftingującą. Unikalny, autorski zabieg liftingu laserowego, jaki przeprowadzamy w Klinice Miracki, polega na wprowadzeniu światłowodu pod skórę pacjenta w trzech lub pięciu (zależnie od zaawansowania objawów starzenia) punktach. W odróżnieniu od klasycznych metod liftingu ta terapia nie pozostawia blizn, bowiem punkty wejścia światłowodu pod skórę są niewielkie i szybko ulegają wygojeniu.

Następnie lekarz precyzyjnie prowadzi światłowód pod skórą – zaś emitowane z niego światło lasera dokonuje głębokich termicznych zmian w skórze, dokładnie w linii, w której niezbędne jest zbudowanie nowych włókien kolagenowych. Skóra poddana gwałtownemu działaniu termicznemu zostaje zbodźcowana do intensywnej produkcji owych włókien kolagenowych – odbudowuje je w miejscach, gdzie operował laser. Dzięki temu powstaje nowe, naturalne rusztowanie, które będzie podtrzymywać prawidłowy owal twarzy. Podczas zabiegu skóra ulega obkurczeniu, przez co wygładzają się zmarszczki.

Oczywiście efekt zabiegu nie jest widoczny natychmiast. Przez kilka tygodni po zabiegu pacjent musi nosić specjalne ubranko uciskowe, które będzie pełniło rolę zewnętrznego rusztowania dla skóry, podczas gdy ona będzie ulegała naturalnej przebudowie. Rezultaty zabiegu pojawiają się stopniowo, do około pół roku. Po tym czasie skóra jest znacząco odmłodzona, wygładzona, a owal twarzy wraca do pięknego młodego kształtu. Co najważniejsze, wszystkie procesy odmładzające wiążą się z naturalną pracą organizmu, który sam wytworzył kolagen i elastynę. I efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

Odmładzanie PicoSure

Laser PicoSure

Drugą doskonałą metodą laserowego odmładzania jest ekskluzywny zabieg PicoSure. W tym przypadku dodatkowo, poza pobudzeniem skóry do produkcji kolagenu i elastyny, mamy do czynienia z gruntowną poprawą kolorytu skóry i usunięciem przebarwień, które wraz z wiekiem szpecą i postarzają twarz. Pikosekundowy laser PicoSure ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest laserem nieinwazyjnym, nie przerywa ciągłości naskórka. A zatem po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych czynności bez konieczności długiej rekonwalescencji.

Procedura PicoSure polega na frakcjonowaniu skóry. Laser powoduje głęboko w skórze, pomijając zewnętrzną warstwę naskórka, mikroskopijne zniszczenia całych kolumn komórek. Pozostawia wokół nich kolumny komórek nienaruszonych, co sprawia, że skóra z łatwością odbudowuje te termicznie zniszczone przestrzenie. Efekt działania lasera jest identyczny jak w przypadku poprzedniej metody – skóra gwałtownie wytwarza kolagen i elastynę, co w rezultacie powoduje wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Dodatkowo, działanie lasera PicoSure zwalcza przebarwienia, przez co skóra zyskuje zdrowy, naturalny koloryt.

Icon 1540 + iPixel – koalicja przeciw starzeniu

W terapiach odmładzających w Klinice Miracki stosujemy również laserowe terapie łączone, które jednoczesnie odmładzają skórę od zewnątrz i od wewnątrz. Najlepszym przykladem takiej terapii jest skojarzona terapia iPixel i Icon 1540. Pierwszy z laserów jest laserem ablacyjnym, co oznacza, że poprzez jego działanie gwałtownie zostaje odparowana woda z naskórka – co skutkuje głębokim peelingiem laserowym. Zewnętrzna warstwa naskórka zostaje zredukowana peelingiem, a zatem powierzchowne nierówności znikają. Z drugiej strony działamy nieablacyjnym frakcyjnym laserem Icon, który przeprowadza w głębi skóry procesy kolumnowego rozgrzewania komórek. Co – jak w przypadku poprzednich opisywanych laserów – powoduje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra wygładzona zostaje od zewnątrz, a od wewnątrz zastymulowana do produkcji naturalnego rusztowania. Efekt – głębokie, radykalne odmłodzenie.

Klinika Miracki logo

Klinika Miracki
al. Wilanowska 67, 02-765 Warszawa Mokotów
ul. Królewska 18, 00-103 Warszawa Centrum
al. KEN 54, 02-797 Warszawa Ursynów
tel. 221 030 030, 605 905 608
mail. rejestracja@klinikamiracki.pl
www.klinikamiracki.pl

 

Uroda bez tabu

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.