PODZIEL SIĘ
SVR Densitium Rose Eclat

Krem SVR Densitium Rose Eclat o różanym zabarwieniu nie tylko ma intensywne działanie przeciwstarzeniowe i antygrawitacyjne, ale też błyskawicznie przywraca skórze młodzieńczy blask i świeży, lekko różowy odcień.

Densitium to linia dermokosmetyków SVR, która przeciwdziała procesom starzenia. Od 30. roku życia rysy twarzy tracą swoją ostrość, a po upływie kolejnych 10 lat wiotczenie skóry staje się bardziej widoczne. Dotyczy to szczególnie konturu twarzy i szyi, co często prowadzi do powstania podwójnego podbródka, utraty jędrności na policzkach, powiekach i bruzdach nosowo-wargowych. Przyczyną tych zmian jest atrofia skóry 
oraz grawitacja, która wpływa na zmianę proporcji oraz opadanie zarówno tkanki tłuszczowej, jak i kości oraz mięśni twarzy. Wraz z wiekiem w skórze następują też zmiany w strukturach komórkowych 
oraz spowolnienie mikrocyrkulacji, co wpływa na utratę naturalnego, młodzieńczego blasku skóry i  zmianę jej kolorytu. Przyczyną jest glikacja – jeden z kluczowych procesów przyspieszających starzenie skóry, podczas którego cząsteczki glukozy łączą się z białkami skóry, m.in. kolagenem i elastyną, nieodwracalnie je niszcząc, co skutkuje pojawieniem się zmarszczek, utratą jędrności i elastyczności.
Glikacja może prowadzić do:
 • zmiany kolorytu skóry, która staje się bledsza i traci swój naturalny, lekko różowy odcień – skóra nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych oraz tlenu, osłabione naczynia krwionośne nie pracują prawidłowo, a skóra traci blask i nabiera „żółtawego” odcienia;
 • wiotczenia skóry, co objawia się m.in. podwójnym podbródkiem, wiotkością skóry na szyi, opadaniem powiek – dzieje się tak, bowiem białka skóry właściwej, wrażliwe na procesy oksydacyjne, wzmagają produkcję wolnych rodników i prowadzą do rozpadu kolagenu i elastyny.

SVR Densitium Rose EclatSVR Densitium Rose Eclat
(50 ml, 184,90 zł, w aptekach)

To pierwszy krem przeciwstarzeniowy w SVR, który działa antygrawitacyjnie, zapobiega utracie blasku i młodzieńczego kolorytu skóry. Działa na  6 parametrów  starzenia się skóry:
 • elastyczność
 • jędrność
 • gęstość
 • nawilżenie
 • wzmocnienie
 • rozświetlenie
Działanie antygrawitacyjne krem zawdzięcza takim składnikom, jak:
 • Bio-Calcium – sole wapnia to najczęściej występujące sole mineralne w naszym organizmie, na które  zapotrzebowanie rośnie wraz z wiekiem. 
Bio-Calcium zastosowane w produktach linii Densitium jest transportowane do komórek skóry i natychmiast przez nią asymilowane.  Bio-Calcium stymuluje syntezę lipidów wzmacniających cement międzykomórkowy, a co za tym idzie – strukturę skóry.
 • Ultrafragmentowany kwas hialuronowy o bardzo małej masie cząsteczkowej – intensywnie nawilża skórę, również w jej głębokich warstwach, i przywraca skórze gęstość. Pobudza proliferację fibroblastów i keratynocytów wzmacniając macierz zewnątrzkomórkową.
 • Majestem – wyciąg z szarotki alpejskiej, stymuluje syntezę kolagenu, co poprawia sprężystość skóry. Wzmacniające działanie najbardziej widoczne jest zwłaszcza w obszarze podwójnego podbródka, konturu twarzy i skóry szyi.
Natomiast za przywrócenie młodzieńczego blasku odpowiada nowy składnik aktywny –Prodizia, pozyskiwany z ekstraktu z drzewa jedwabnego. Jest to wyjątkowo skuteczny detoksykant:
 • zmniejsza ilość odpadów metabolizmu komórkowego (lipofuscyn) o  81%
 • zmniejsza o  70% ilość glikotoksyn, które uszkadzają naczynia krwionośne, co skutkuje poprawą mikrocyrkulacji
 • zwiększa ilości energii w komórce (synteza ATP –nośnik energii dla komórek) 
o ponad 182%
W efekcie skóra odzyskuje młodzieńczy koloryt, energię i blask. Dodatkowo naukowcy z Laboratorium SVR, zainspirowani kolorymetrią i faktem, że każdy kolor posiada barwę dopełniającą, a wymieszane dają jasny i świetlisty odcień bieli, połączyli subtelny róż (przeciwieństwo żółtego odcienia skóry) z delikatnymi pigmentami soft-focus, aby natychmiastowo przywrócić skórze naturalny blask.
Krem na jedwabistą, lekką konsystencję o świeżym, przyjemnym zapachu i różowym zabarwieniu, co zapewnia przyjemność stosowania i komfort dla skóry.
PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.