Stymulacja młodości!

Stymulacja młodości!

1105
0
PODZIEL SIĘ
Dr Beata Dethloff
Dr n. med. Beata Dethloff, lekarz medycyny estetycznej

Coraz większą popularność zdobywa medycyna antystarzeniowa, oparta na holistycznym podejściu do zdrowia i urody. W ten trend wpisują się też zabiegi medycyny estetycznej, których celem jest stymulowanie naturalnych procesów młodości zachodzących w skórze oraz profilaktyka anti-aging. Ich regularne wykonywanie warto też połączyć z odpowiednią pielęgnacją, która z jednej strony będzie działać ochronnie, a z drugiej wzmocni efekty zabiegów – poleca dr n. med. Beata Dethloff, lekarz medycyny estetycznej, doktor endokrynologii.  

Kolagen jak nowy!

Jedną z najlepszych substancji stymulujących produkcję kolagenu w skórze jest hydroksyapatyt wapnia, który naturalnie występuje w ludzkim ciele – jest to minerał będący ważnym składnikiem tkanki łącznej, zębów czy kości. Podany drogą iniekcji stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych – które z czasem zastępują stworzone przez niego rusztowanie. W efekcie dochodzi do naturalnego odmłodzenia rysów twarzy i poprawy gęstości skóry.

Neauvia zabiegi Jednym z moich ulubionych preparatów jest Neauvia Organic Stimulate, w którego składzie połączono kwas hialuronowy z niedużą ilością hydroksyapatytu wapnia – wyjaśnia dr Beata Dethloff. – Dzięki temu nie tylko poprawia jakość skóry i jej nawilżenie, ale też stymuluje produkcję kolagenu, prowadząc do uzupełnienia ubytków i odbudowy objętości – zawsze z naturalnym efektem odmłodzenia rysów twarzy. Poprawa jest szybko widoczna i potem nasila się z czasem – stymulacja kolagenu trwa bowiem ok. 4-6 miesięcy.Neauvia StimulateTen preparat daje tkankom dobre podparcie, więc sprawdza się też u mężczyzn (ich skóra jest grubsza niż nasza), jest świetny do wypełnienia zanikających z czasem ubytków na skroniach czy odbudowy brody albo żuchwy. Co dodatkowo ważne, do sieciowania kwasu hialuronowego zawartego w tym preparacie wykorzystano polimer PEG, który w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych (tj. BDDE) nie prowadzi do powstawania szkodliwych substancji mogących wywołać niepożądane reakcje w skórze. Pracuję na tym preparacie od wielu lat i nigdy nie doszło do żadnych powikłań po jego podaniu. 

Witamina młodości

Holistyczne podejście do anti-agingu zakłada też m.in. stosowanie odpowiedniej suplementacji. – Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj przede wszystkim witamina C – mówi nasz ekspert. – Nie tylko jest ona silnym antyoksydantem, ale też kofaktorem powstawania kolagenu w skórze. Dlatego warto stosować ją równolegle ze wszystkimi zabiegami mającymi na celu pobudzenie fibroblastów do pracy (także z mezoterapią, laserami frakcyjnymi czy urządzeniami) – zarówno do środka, jak i zewnętrznie na skórę. Jeśli planujemy serię zabiegów w gabinecie, rozłożoną np. na 3 miesiące, to przez cały ten czas warto wspomagać się witaminą C. Efekty zabiegów będą duże lepsze!

Pielęgnacja anti-aging

W gamie kosmeceutyków Neauvia Organic znajdziesz krem i serum Vitamin C, które nie tylko zawierają stabilną formę witaminy C, ale także koenzym Q10, będący bardzo silnym antyoksydantem, chroniącym skórę na poziomie komórkowym. Wszystkie preparaty z gamy Neauvia Cosmeceuticals zawierają ponadto kwas hialuronowy (dzięki trzem zakresom masy cząsteczkowej wnika on w różne warstwy skóry) oraz, co warte podkreślenia, czynniki wzrostu, które wspierają naturalny proces regeneracji skóry. – Jednym z moich ulubionych produktów jest też fluid Rebalancing Make-up – mówi dr Beata Dethloff. – Zawiera on kwas hialuronowy, czynniki wzrostu oraz enzymy ATP dostarczające komórkom energię niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Zapewnia idealne krycie, bez efektu maski, nie zatyka porów, pięknie wygładza skórę, może też być aplikowany po zabiegach medycyny estetycznej. Stosuję go sama i polecam moim pacjentkom.

Idealny plan zabiegów

Zasada umiaru powinna obowiązywać w każdym obszarze życia, a w poprawie wyglądu – szczególnie! Jeśli przesadzisz, może dojść do przerysowania rysów twarzy – także w przypadku tak „niewinnych” zabiegów, jak mezoterapia biostymulująca skórę do wzmożonej produkcji kolagenu. Może efekt nie będzie aż tak nienaturalny jak po podaniu zbyt dużej ilości klasycznych wypełniaczy, ale z czasem rysy mogą zacząć się niekorzystnie zmieniać.

Z drugiej strony jeśli już decydujesz się na zabiegi, pamiętaj, aby robić je regularnie. – Po serii 2-3 zabiegów na start zalecam robienie zabiegów przypominających np. co 4-6 miesięcy – mówi dr Beata Dethloff. – Pacjenci trzymający się tej zasady mają dużo lepsze efekty niż ci, którzy na kolejną wizytę przychodzą dopiero po roku lub jeszcze później. Wtedy zwykle trzeba wykonać więcej zabiegów, aby nadrobić stracony czas. Skóra regularnie poddawana zabiegom biostymulującym naprawdę wolniej się starzeje.

Nie tylko twarz

Pamiętaj, że o młodym wyglądzie decyduje nie tylko twarz. Jakie zastosowania preparatów Neauvia Organic poleca jeszcze nasz ekspert?

Okolice oczu
Neauvia Rheology, zabieg na usta– Robiąc mezoterapię, np. Neauvia Hydro Deluxe, nigdy nie omijam okolic oczu. W tym miejscu świetnie też sprawdza się delikatny i niezwykle plastyczny preparat do wypełnień Neauvia Rheology, którym można wypełnić zagłębienie w dolinie łez bez ryzyka powstania obrzęków – poleca ekspert.

Dłonie 
– Bardzo lubię stosować na dłonie preparat Neauvia Stimulate podawany kaniulą przez jeden otwór, efekt odmłodzenia jest naprawdę rewelacyjny – mówi dr Dethloff. – Od razu widać wypełnienie ubytków, a potem jeszcze przez ok. 6 miesięcy skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu, więc jej struktura i gęstość widocznie się poprawiają.

Usta
Wygląd ust też zdradza wiek. Z czasem nie tylko tracą one objętość, a ich kąciki zaczynają opadać, ale też stają się przesuszone i wiotkie. – Na usta najbardziej lubię stosować delikatne preparaty kwasu hialuronowego, które nie dają zbyt dużego powiększenia ich objętości. Jednym z moich ulubionych jest Neauvia Rheology, który wspaniale odżywia i nawilża usta, odświeżając ich wygląd i korygując kształt w niezwykle naturalny sposób. 

Odmładzanie dla młodych

Pamiętaj, że anti-aging to przede wszystkim profilaktyka i warto zacząć o niej myśleć już w młodym wieku. 20-25-latkom nasz ekspert poleca pielęgnacją bogatą w antyoksydanty (a więc przede wszystkim witaminę C) oraz ochronę skóry przed słońcem. – Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można zastosować serię peelingów – poleca dr Beata Dethloff. – Marka Neauvia Organic ma w ofercie gamę kwasów (glikolowy, salicylowy, pirogronowy i migdałowy), które łączy się ze składnikami aktywnymi o ukierunkowanym działaniu, np. przeciwtrądzikowym czy rozjaśniającym przebarwienia. Dzięki temu nie tylko mamy efekt złuszczenia martwego naskórka, co polepsza wchłanianie kremów i innych kosmetyków, ale też działamy na skórę regenerująco i odmładzająco.

Klinika Dr Beata Dethloff
ul. Nowogrodzka 21, Warszawa
tel. 791 010 000

CH Stara Papiernia (1 piętro)
Al. Wojska Polskiego 3, Konstancin-Jeziorna
tel. 510 940 792
www.drbeatadethloff.pl

Więcej informacji o marce Neauvia na:
www.neauvia.pl

neauvia_logo-1