PODZIEL SIĘ
mężczyzna w okularach

Nosisz okulary i chcesz się ich w końcu pozbyć? A może dopadły cię problemy z widzeniem wynikające ze starczowzroczności i musisz zacząć nosić okulary do czytania, a wcale tego nie chcesz? Specjaliści ze Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej Mega-Lens w Warszawie polecają – jako alternatywę dla okularów – wyjmowane soczewki kontaktowe bądź trwałe soczewki fakijne i wewnątrzgałkowe, które zdobywają coraz więcej zwolenników wśród mężczyzn 40+.

Soczewki kontaktowe

dr Anna Klemarczyk
dr Anna Klemarczyk

– Obecnie soczewki kontaktowe pozwalają korygować różne wady wzroku, w tym astygmatyzm czy starczowzroczność, która pojawia się praktycznie u każdego w wieku 40-45 lat, czasami trochę później – wyjaśnia dr Anna Klemarczyk, okulistka z kliniki Mega-lens. – W tym wypadku świetnie sprawdzają się soczewki progresywne, które zapewniają dobre widzenie do bliży, do odległości pośrednich (np. komputer) oraz do dali.

O czym pamiętać, decydując się na soczewki kontaktowe? 

  • Nowoczesne soczewki silikonowo-hydrożelowe mają bardzo dobrą przepuszczalność dla tlenu, dzięki czemu są komfortowe w noszeniu, nie powodują przesuszenia czy podrażnienia oka;
  • Powinny być dobierane przez okulistę – lekarz zapewni precyzyjny dobór soczewek dla jak najlepszej korekcji wzroku (pamiętaj chociażby o tym, że nie zawsze w jednym i drugim oku jest ta sama wada!);
  • Soczewki mogą być jednodniowe, 2-tygodniowe bądź miesięczne (wyjmowane co wieczór bądź noszone dłużej w trybie „night & day”) – wariantów jest wiele, lekarz pomoże ci dobrać najlepsze w zależności od wady wzroku i stylu życia;
  • W lecznicy Mega-lens każdy pacjent kupujący soczewki jest od razu uczony ich codziennej „obsługi”, która naprawdę nie jest taka trudna, jak może się początkowo wydawać.

Coraz więcej pacjentów wybierających soczewki kontaktowe to mężczyźni!

Soczewki fakijne

dr Marek Czubak
dr Marek Czubak

To soczewki wszczepiane do wnętrza gałki ocznej bez usuwania własnej soczewki pacjenta. – Polecane są młodym osobom do 35-45. roku życia w zasadzie z dowolną wadą wzroku, które chcą uwolnić się od konieczności noszenia okularów – wyjaśnia dr Marek Czubak, okulista i mikrochirurg z Ośrodka Mikrochirurgii Oka Mega-lens. – Jest to doskonała alternatywa dla laserowej korekcji wzroku, a tej metody jestem przeciwnikiem, ponieważ uszkadza ona rogówkę. U wielu pacjentów dochodzi po jakimś czasie do wznowy wady wzroku, nie można też u nich zastosować, gdyby zaistniała taka konieczność, soczewek wieloogniskowych. Natomiast wszepienie soczewki fakijnej jest w pełni odwracalne, nie uszkadza rogówki ani powierzchni oka, w związku z czym nie dochodzi u tych pacjentów do dolegliwości związanych z wysychaniem oka, co często zdarza się po laserowej korekcji wady wzroku.

Soczewki wewnątrzgałkowe

Są one wszczepiane w miejsce naturalnej soczewki u pacjentów powyżej 45. roku życia. Pozwalają skorygować dowolną, nawet dużą wadę wzroku, w tym wysoki astygmatyzm, jest to też metoda leczenia zaćmy. Nowością są soczewki wieloogniskowe, które pozwalają trwale pozbyć się problemu starczowzroczności.

Mega-Lens

– W naszej klinice zabieg wymiany soczewek przeprowadzamy unikalną metodą bezultradźwiękowej fakoemulsyfikacji, która polega na mechanicznym rozdrobnieniu jądra soczewki bez stosowania ultradźwięków. Daje ona największe bezpieczeństwo dla rogówki i wewnętrznych struktur oka – mówi dr Marek Czubak. – Operację możemy przeprowadzić jednoczasowo obuocznie, co jest bardziej komfortowe ze względu na logistykę zabiegu (jeden przyjazd, jedno przygotowanie, jeden stres) oraz polecane ze względu na szybszą neuroadaptację do nowego sposobu widzenia. Jako pierwszy ośrodek w Polsce wprowadziliśmy też 4 lata temu innowacyjny, zaawansowany technologicznie system wspomagający pracę chirurga – Verion, dzięki któremu zabiegi są bardziej precyzyjne i zapewniają pacjentowi bardzo dobry efekt optyczny. W zasadzie zaraz po operacji (trwającej kilkanaście minut) pacjent od razu widzi dobrze!

logo Mega-lensAdresy filii MEGA-LENS w Warszawie:

  • ul. Polna 30A – ośrodek mikrochirurgii oka
  • al. Jana Pawła II 66 – centrum korekcji wad wzroku, poradnia okulistyczna dla dzieci
  • ul. Polna 30 – centrum leczenia jaskry
  • ul. Puławska 111A – centrum diagnostyki i leczenia jaskry oraz chorób siatkówki
  • ul. Surowieckiego 8 – specjalistyczna lecznica okulistyczna

Więcej na: www.megalens.com.pl, www.operacjezacmy.pl
Tel. tel. +48 22 825 11 33