PODZIEL SIĘ
Puregraft visual

Metoda Puregraft®, czyli system do wydajniejszego oczyszczania tkanki tłuszczowej, prawdziwy hit w Stanach Zjednoczonych, dostępny jest już również w Polsce.

Autotransplantacja tkanki tłuszczowej znajduje coraz szersze zastosowanie w procesach modelowania ciała. Ważne jednak, aby pozyskany materiał pozwalał na uzyskanie przewidywalnego i długotrwałego efektu.  Jest to możliwe dzięki właściwemu pobraniu, oczyszczeniu oraz podaniu tkanki.

Odpowiednie przygotowanie tkanki tłuszczowej do przeszczepu pozwala na uzyskanie materiału, który nie będzie posiadał zanieczyszczeń, lecz zachowa swoje właściwości (np. lepkość), co w rezultacie pozwoli na jego długotrwałe przyjęcie. Metoda Puregraft®, w porównaniu do separacji grawitacyjnej i wirowania frakcjonującego, pozwala uzyskać lepsze rezultaty oczyszczenia z krwi, wolnych lipidów i nadmiaru płynu.

Dlaczego Puregraft®?

System zapewnia oczyszczenie, podczas którego dochodzi do selektywnej filtracji tkanki, zachowuje czynniki wzrostu oraz usuwa ponad 97% lipidów oraz czerwonych i białych krwinek. Taka procedura zapewnia najlepszą jakość pobranego materiału, jednocześnie przy krótkim czasie oczekiwania. Sam proces oczyszczania trwa mniej niż 15 minut.

System pobierania, oczyszczania i podawania HAPI PACK

Puregraft® to jeden z elementów HAPI PACK – zestawu do skutecznego pobierania tkanki tłuszczowej, jej oczyszczenia i iniekcji. Odpowiednie pobranie zapewniają kaniule Strim, pozwalające na uzyskanie jednorodnej tkanki tłuszczowej, gwarantujące mniejszy ból w trakcie zabiegu oraz mniej siniaków. Sterylność zabiegu umożliwia FAT Lock – konektor do zapewnienia zamkniętego systemu pobrania i iniekcji tkanki tłuszczowej, natomiast wydajne podanie urządzenie Lipopen.

Zalety Puregraft®:

  • Wydajne oczyszczanie w mniej niż 15 minut
  • Zamknięty system zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia
  • System selektywnej filtracji zachowuje ważne czynniki wzrostu oraz usuwa ponad 97% lipidów oraz czerwonych i białych krwinek
  • Znacznie obniżona zawartość wolnych lipidów i komórek krwi minimalizuje stany zapalne (a przez to skraca również czas rekonwalescencji
  • Technika oczyszczania zmniejsza uszkodzenie tkanki, zwiększając równocześnie jej żywotność