PODZIEL SIĘ
zabieg Reverse Peel

Reverse Peel to nie „zwykły” peeling, który poprzez aktywne działanie kwasów i proces złuszczania rozjaśnia przebarwienia. To nowa innowacyjna koncepcja progresywnej redukcji melasmy oraz innych typów zmian pigmentacyjnych. Nowatorstwo tego zabiegu polega na oddziaływaniu na wszystkie trzy poziomy skóry, w których odkłada się nadmiar melaniny – bez wywoływania stanu zapalnego. Jak dokładnie działa i na jakie efekty możesz liczyć? 

Czym jest melasma?

Przebarwienia powstają w wyniku nadmiernej produkcji melaniny, która odpowiada za koloryt naszej skóry. Barwnik ten gwarantuje ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych i zagęszczając się chroni skórę, co w efekcie wywołuje krótkotrwałą opaleniznę. Nieprawidłowe działanie melanocytów, czyli komórek wytwarzających melaninę, powoduje powstawanie przebarwień będących objawem nierównomiernego bądź nadmiernego gromadzenia się barwnika.

Natomiast melasma (inaczej: ostuda) to najczęściej występujące i najbardziej uporczywe ze wszystkich przebarwień, ponieważ często nagromadzenie melaniny znajduje się we wszystkich warstwach skóry, również tych najgłębszych. Melasma często związana jest z czynnikami hormonalnymi i najczęściej występuje u kobiet w ciąży, przyjmujących antykoncepcję hormonalną lub hormonalną terapię zastępczą w okresie menopauzy. Charakteryzuje się przebarwieniami o jasno- lub ciemnobrązowym zabarwieniu, o nieregularnym kształcie, bardzo wyraźnie odgraniczającymi się od skóry. Najczęściej występuje na obszarach, które są eksponowane na promienie słoneczne: czoło, policzki, górna warga, nos, podbródek. Melasma jest jednym z najtrudniejszych do usunięcia problemów estetycznych – wymaga to nie tylko usunięcia miejscowo nagromadzonej melaniny, ale też zahamowania jej nadmiernej produkcji.

3-fazowe działanie Reverse Peel

Efektywność tego zabiegu polega na działaniu w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu zawarte w preparacie substancje są w stanie zahamować nieprawidłowe, nadmierne wydzielanie melaniny, a następnie potrafią wyprowadzić ją do zewnętrznych warstw skóry i usunąć poprzez bardzo delikatne złuszczenie. Niezwykle ważne jest to, że w odróżnieniu od innych dostępnych dotychczas metod Reverse Peel działa 3-fazowo w taki sposób, że nie wywołuje reakcji zapalnej, a tym samym nie pobudza melanocytów do nadmiernej produkcji melaniny.

Walka z przebarwieniem w Reverse Peel to:

  • Etap pierwszy: blokada – opatentowana formuła łącząca kwas trichlorooctowy z H2 O2 i kwas kojowy. Substancje te, dzięki obecności kwasu TCA, penetrują w głębokie warstwy skóry. Uwolniony tam nadtlenek wodoru powoduje utlenianie melaniny blokując receptory komórkowe odpowiedzialne za produkcję melaniny, a silna substancja rozjaśniająca kwas kojowy – rozpoczyna swoje działanie depigmentujące.
  • Etap drugi: rozjaśnianie – to chelatacja jonów metali. Peeling o wysokim stężeniu kwasu mlekowego, fitowego znajdując się w głębokich warstwach skóry rozpoczyna swoje działanie rozjaśniające. Melanina wychwytywana przez mieszankę substancji, w kolejnym etapie zostanie usunięta w procesie złuszczania przez hydroksykwasy.
  • Etap trzeci: usuwanie – to peeling składający się z hydroksykwasów: kwasu salicylowego, kwas glikolowego i kwasu migdałowego, które złuszczają zewnętrzne warstwy skóry. Zawiera również kwas fitowy chelatujący żelazo.

Reverse PeelJak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny i polega na nakładaniu produktu na obszar poddawany jego działaniu i wmasowaniu go w skórę. Każdy etap nakładany jest na ok. 3-15 minut. Bezpośrednio po zabiegu aplikowane jest serum rozjaśniające Reverse Serum WiQo, a skóra zabezpieczana koloryzującym kremem w kompakcie z wysokim filtrem słonecznym ICP Cream SPF50+.

Pielęgnacja po zabiegu

Dla podtrzymania i wzmocnienia efektów zabiegu, w domu zalecane jest stosowanie dwóch produktów WiQo:

Serum rozjaśniające Reverse Serum

Zawiera idealnie dobrane składniki aktywne, które redukują przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych. Kwas ferulowy, kwas liponowy oraz glabrydyna odpowiedzialne są za hamowanie produkcji melaniny, laktoferyna chelatuje żelazo, kwas aminoetylofosfonowy ogranicza tworzenie melaniny, a kwas traneksamowy zmniejsza proces melanogenezy w melanocytach. Mieszanka tych substancji działa silnie rozjaśniająco na przebarwienia. Jedwabista konsystencja czyni z serum Reverse produkt o łatwej i przyjemnej aplikacji. Kroplomierz zapewnia szybką i precyzyjną aplikację. Preparat nakładamy wykonując delikatny masaż aż do całkowitego wchłonięcia.

Reverse SerumKoloryzujący krem w kompakcie ICP Cream

Koloryzujący krem w kompakcie o jedwabistej konsystencji, który maskuje niedoskonałości skóry już po nałożeniu jednej warstwy. Ujednolica kolor skóry bez podkreślania zmarszczek, ukrywa przebarwienia i zaczerwienienia. Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną SPF 50+, zrówno przed promieniowaniem UV, jak i światłem widzialnym, przeciwdziała defektom powstającym w procesie fotostarzenia się skóry. Łatwo się rozprowadza tworząc delikatną warstwę ochronną, a jednocześnie czyni skórę jedwabiście gładką i wydobywa z niej naturalny zdrowy koloryt. Zawiera nawilżający wyciąg z orchidei i witaminy E.

Ip creamJak często powtarzać zabieg Reverse Peel?

Zabieg wykonuje się co 15-30 dni lub zgodnie z zaleceniami profesjonalisty. Terapia zwykle zaczyna się od co najmniej 3 zabiegów w odstępach tygodniowych, a następnie wydłużane są odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami w zależności od intensywności melasmy i zaobserwowanych rezultatów.

Efekty

Reverse Peel to progresywny zabieg redukujący melasmę i skórno-naskórkowe przebarwienia skóry. To znaczy, że efekty pojawiają się stopniowo, w miarę wykonywania kolejnych zabiegów – ich ilość i częstotliwość jest dobierana indywidualnie w zależności od rozległości, głębokości i charakteru zmian. Przebarwienia zanikają po serii zabiegów, a efekt utrzymuje się przez długi czas. Stopniowo pojawiające się rezultaty to dodatkowo widoczna poprawa wyglądu skóry oraz przeciwdziałanie powstawaniu nowych przebarwień.

Zalety zabiegu

  • Skuteczny w przypadku opornej i nawracającej melasmy
  • Działa w głębokich warstwach skóry bez wywoływania procesu zapalnego
  • Stopniowo rozjaśnia przebarwienia i zapobiega ich nawrotom
  • Można dostosować jego intensywność do stopnia tolerancji skóry pacjenta
  • Może być wykonywany na wszystkich fototypach skóry
  • Może być łączony z innymi zabiegami

Więcej na: www.fenice.pl

logo Fenice

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.