PODZIEL SIĘ

Choć karboksyterapia była znana już w latach 20-tych XX wieku, na rynku medycyny estetycznej znalazła zastosowanie dopiero w 1995 roku, kiedy Luigi Parassoni na XVI Krajowym Kongresie Medycyny Estetycznej w Rzymie zaprezentował terapię dwutlenkiem węgla jako skuteczny sposób leczenia zaawansowanego cellulitu. Przez ostatnie dwadzieścia lat aparatura do wprowadzania CO2 pod skórę znacząco się zmieniła, dzięki czemu zabieg ten coraz rzadziej kojarzy się z dyskomfortem, a częściej z precyzją i zadowalającymi rezultatami.

Karboksyterapia jest zabiegiem wykonywanym w celach terapeutycznych przy użyciu dwutlenku węgla podawanego w stanie gazowym drogą podskórną. CO2 to bezbarwny i bezzapachowy gaz, który wzmaga naturalne procesy w organizmie, dzięki czemu ma tak duże zastosowanie w medycynie estetycznej. Polecany do leczenia cellulitu, miejscowej tkanki tłuszczowej, rozstępów skóry, biorewitalizacji twarzy i ciała oraz cieni pod oczami. Terapię dwutlenkiem węgla szeroko wykorzystuje się również w aspekcie zdrowia. Jej lecznicze właściwości stosowane są w reumatologii, dermatologii, medycynie sportowej, ginekologii i chirurgii plastycznej i estetycznej.

Metody podawania
Dwutlenek węgla podawany jest podskórnie poprzez iniekcję. Podanie iniekcyjne odbywa się za pomocą urządzenia ze sterylnym gazem, specjalnych sterylnych filtrów oraz 13 mm igieł.

Dawkowanie
Dawki zmieniają się w zależności od indywidualnych potrzeb klientki. Ważne parametry, które warto ustalić to: końcowy rezultat, patologię danego obszaru i miejsca nakłucia. Odpowiedni dobór dawki zależy od tego jak rozległy jest obszar do leczenia i ewentualnego problemu pacjentki. Zazwyczaj CO2 jest aplikowane w najwyższej dawce wynoszącej 150cm3 na minutę. Urządzenie Reology 2 jest w stanie podać aż 600cm3 na minutę. Pierwszy zabieg rozpoczyna się od podania najmniejszej dawki a dopiero przy następnym zabiegu zwiększa się dozowanie, aby dojść do ustalonej wcześniej wartości.

Przed i po karboksyterapii
Przed i po karboksyterapii (źródło: itpsa.pl)

Gwarancja całkowitego bezpieczeństwa
Zabieg Reology2, jako jedyne urządzenie na rynku posiada dodatkowe filtry UV, które w 100% oczyszczają gaz CO2 wprowadzany pod skórę. Reology2 posiada również czujnik przepływu, który zatrzymuje dostarczanie gazu w momencie, kiedy następuje blokada tkanek. Zastosowanie czujnika chroni tkanki przed uszkodzeniem, a dzięki temu gaz zostaje skierowany dokładnie w patologiczny obszar.

Odczucia pacjenta
Reology2 ma możliwość regulacji temperatury gazu wtłaczanego pod skórę, co dla pacjenta oznacza najłagodniejsze odczucia podczas zabiegu. Również możliwość regulacji szybkości przepływu gazu, dzięki czemu, można kontrolować jak czuje się pacjent. Dzięki użyciu manualnej igły, wykonuje się tylko do 5 wkłuć na obszarze zabiegowym, co znacznie wpływa na komfort podczas zabiegu.

Reology2 – skuteczność
Dzięki podaniu odpowiedniej dawki gazu i precyzyjnej kontroli podczas zabiegu, osiągalne są widoczne i trwałe efekty. Możliwość regulacji temperatury gazu od 28 do 42 stopni ma także wpływ na efekty końcowe zabiegu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ