Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

Rekonstrukcja brwi po chemioterapii

5480
0
PODZIEL SIĘ

Aleksandra WąsikMakijaż permanentny jest świetną metodą korekcji cienkich lub niekształtnych brwi. To też jedyny sposób na mało inwazyjną rekonstrukcję brwi w wypadku alopecji np. po chemioterapii. Zabieg przywraca wielu kobietom poczucie atrakcyjności i pewność siebie.

Jakie techniki stosuje się do odbudowy brwi makijażem permanentnym i na jaki efekt możesz liczyć? Wyjaśnia Aleksandra Wąsik, główny szkoleniowiec oraz właściciel marki Fashion Brows, wicemistrzyni International Championship 2015, juror mistrzostw międzynarodowych oraz Mistrzostw Polski (www.fashionbrows.eu).

POZNAJ BLIŻEJ NASZEGO EKSPERTA>>>

Praca linergisty oparta jest na dwóch podstawowych technikach. Zabiegi wykonuje się manualnie lub przy użyciu maszyny. Istnieje wiele metod rekonstrukcji brwi lub poprawy ich wyglądu, mogą one być oparte na pracy manualnej czy maszynie, lub łączyć w sobie obie techniki pracy. O zastosowaniu konkretnej techniki czy metody linergista decyduje zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientki oraz efekt, jaki sam chce uzyskać.

rekonstrukcja brwi Aleksandra Wąsik

Perfekcja wymaga precyzji

Najważniejszy jest rysunek. To właśnie przygotowanie do zabiegu powinno trwać najdłużej. Perfekcyjne dopasowane brwi, narysowane z uwagą krok po kroku, będą stanowić najdoskonalszą oprawę oka. Zadowolenie i akceptacja rysunku przez klientkę są absolutnie niezbędne.

Microblading

Jedną z metod wykorzystywanych podczas rekonstrukcji brwi jest microblading. To metoda manualna, pozwalająca linergiście stworzyć włoski do złudzenia przypominające naturę. Mikroostrze uprzednio zanurzone w pigmencie, delikatnie nacina skórę, w którą wprowadzany jest barwnik. Tę metodę często wykorzystuje się też do zagęszczania i regulowania naturalnych brwi. Idealnie wpasowane włoski pomiędzy tymi, które rosną, wtapiają się w obraz perfekcyjnej brwi.

Uroda bez tabu

Combo Brows

Metody tzw. combo brows pozwalają bardziej wystylizować brew, łącząc w sobie różne techniki i sposoby pracy. Microblading combo to naturalnie wyglądające włoski oraz cieniowanie, które wygląda jak naturalne brwi po zabiegu delikatnej henny. Inne metody combo brows mogą być wykonywane maszyną, np. maszynowy włos i cieniowanie. W przypadku całkowitego braku owłosienia warto łączyć techniki i metody, aby uzyskać możliwie najbardziej naturalny efekt. Łączenie technik często jest też wykorzystywane do naprawy nieprawidłowo wykonanej mikropigmentacji. Czy to za pomocą maszyny, czy też manualnie, możemy uzyskać efekt głębi i trójwymiarowości. Nie bez znaczenia jest też dobór odpowiedniego barwnika.

rekonstrukcja brwiEfekty

Po ok. 4 tygodniach od zabiegu można w pełni ocenić jego efekt. Tyle czasu potrzebuje skóra do pełnego wyleczenia i przebudowy. Po tym okresie można wykonać korektę. Widać wtedy, jak barwnik zachowuje się w skórze i ewentualnie można poprawić miejsca, które tego wymagają.

Uroda bez tabu

logo Fashion Brows

FashionBrows
ul. Piotrkowska 31/4
25-510 Kielce
tel. +48 724 385 057
permanentnykielce@gmail.com
www.fashionbrows.eu

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.