
Zalecenia po zabiegach modelowania ciała
Celem zabiegów modelujących ciało jest redukcja nadmiernie zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Uszkodzenie komórek tłuszczowych powoduje „upłynnienie” ich zawartości, która w postaci glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych jest usuwana z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Aby usprawnić ten proces, bardzo ważne jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pozabiegowych.
O czym pamiętać szczególnie?
Regularny wysiłek fizyczny
Przez pierwsze 1-3 dni unikaj intensywnego wysiłku fizycznego – twoje ciało może być lekko obolałe i tkliwe. Potem jednak zadbaj o regularny, systematyczny wysiłek fizyczny – wtedy efekty zabiegów będą jeszcze lepsze i trwalsze! Co to oznacza w praktyce? Nie musisz się forsować ani codziennie biegać na siłownię czy do klubu fitness – wystarczy umiarkowany ruch, np. codzienny półgodzinny spacer czy jazda na rowerze. Pamiętaj, że to nie tylko kwestia wyglądu, ale też zdrowia!
Picie wody w dużych ilościach
Najlepiej 2-3 litry dziennie – to bardzo ważne! Woda usprawnia bowiem proces drenażu, detoksykacji i usuwania rozbitych w zabiegu komórek tłuszczowych. Dzięki temu szybciej zobaczysz efekty zabiegu. Picie wody jest też niezbędne dla osiągnięcia lub utrzymania wymarzonej sylwetki – dzięki temu procesy lipolityczne zachodzą sprawniej, szybsza jest przemiana materii, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, nie zatrzymujesz wody w organizmie, więc unikasz obrzęków, masz też mniejszy apetyt. Jeśli nie lubisz pić czystej wody, wzbogać jej smak np. arbuzem, cytryną, miętą (bez cukru!). Możesz też pić herbaty owocowe i ziołowe.
Suplementacja witaminą C
Jeśli wykonałaś zabieg mający na celu nie tylko wysmuklenie sylwetki, ale też ujędrnienie skóry poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, warto też wprowadzić na co najmniej miesiąc suplementację witaminą C, która dodatkowo wzmocni ten efekt – witamina ta ma bowiem udowodnione działanie stymulujące proces neokolagenezy. Bonusem będzie rozjaśniona i promienna skóra, a także silna ochrona przed wolnymi rodnikami. Możesz też stosować kosmetyki z witaminą C – takie serum pięknie poprawi wygląd i kondycję dekoltu czy grzbietów dłoni.
Lekka dieta
Pamiętaj, że żaden zabieg nie zastąpi diety i wysiłku fizycznego! Celem zabiegów modelujących nie jest odchudzanie, ale pozbycie się zbędnych krągłości z miejsc opornych na tradycyjne metody. Jeśli chcesz utrzymać lub poprawić uzyskane efekty, trzymanie lekkiej, zdrowej diety jest niezbędne! Wzbogać dietę w niskokaloryczne warzywa i produkty pełnoziarniste, ogranicz węglowodany proste i tłuszcze, nie przejadaj się i nie podjadaj, ostatni posiłek spożywaj najpóźniej na godzinę przed snem.
Codzienna pielęgnacja
Skóra ciała szybko wiotczeje i traci elastyczność, zwłaszcza w takich obszarach, jak brzuch, uda, pośladki, ramiona, ale też nad kolanami czy pod linią biustonosza. Dlatego z wiekiem nawet szczupłe i zgrabne kobiety mogą odczuwać dyskomfort związany z odsłanianiem ciała w bikini. Skóra staje się też coraz bardziej sucha i szorstka, na łokciach, kolanach i ramionach może ulegać nadmiernemu rogowaceniu, na łydkach natomiast wskutek przesuszenia może pękać i tworzyć nieestetyczną „rybią łuskę”. Dlatego stosowanie balsamu nawilżającego to podstawa codziennej pielęgnacji ciała (tak samo jak aplikacja kremu na twarz) – już od młodych lat! W sklepach znajdziesz wiele różnych balsamów (np. ujędrniających, przeciwstarzeniowych, antycellulitowych) – wybierz ten, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Wykonuj też regularnie peeling całego ciała – nie tylko wygładza skórę, ale też ułatwia wchłanianie składników aktywnych zawartych w balsamie, zwiększając jego skuteczność.
