PODZIEL SIĘ
Piekna skora latem

Ty pewnie lubisz słońce, ale twoja skóra niekoniecznie. I ma rację – słońce to największy wróg twojej urody. Są jednak zabiegi, które pomogą przygotować się na letni słoneczny atak.

Skok do wody – mezoterapia

Czy można przygotować się na frontalny atak słońca, które odpowiada za fotostarzenie skóry?

dr Agnieszka Bliżanowska
dr Agnieszka Bliżanowska

Oczywiście, że tak. Nawet na tydzień przed urlopem – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. – Trzeba wtedy sięgnąć po ekspresowe zabiegi, wiążące się z koniecznością nakłuwania skóry. Najlepiej wzmocni skórę przed latem seria mezoterapii rzadkim (nieusieciowanym) kwasem hialuronowym. Mezoterapię wykonujemy co 2-3 tygodnie. Ale nawet jeden zabieg na tydzień przed plażowaniem zbuduje w skórze solidny rezerwuar wody, dzięki któremu będzie ona odporna na wysuszenie i zmarszczki związane z odwodnieniem.

Gdy do mezoterapii dołożyć stosowanie serum z antyoksydantami (m.in. z witaminą C), skóra podwoi obronę przed destrukcyjnym działaniem słońca. Pod wpływem promieni UV dochodzi do nadprodukcji wolnych rodników. Rozrywają one włókna kolagenowe i uszkadzają m.in. DNA komórek. Skóra traci jędrność i staje się podatna na zmarszczki grawitacyjne. Po prostu szybciej się starzeje. Antyoksydanty hamują ten proces.

Skin Love – Twoja skóra go pokocha

Jeśli wybierasz zabiegi bezigłowe, u progu wakacji sprawdzi się zabieg Skin Love. Dzięki niemu zaprezentujesz latem swoje najpiękniejsze oblicze. Metoda zaspokaja 3 potrzeby skóry, która przez najbliższe miesiące będzie często kąpać się w słońcu. Pierwsze wyzwanie to delikatne, ale skuteczne oczyszczenie, tak by twarz nie była narażona latem na zatykanie porów, zanieczyszczenia i wypryski.

Eksfoliacja dodatkowo ją dotleni, pobudzi do odnowy oraz  zwiększy wchłanianie składników aktywnych zawartych w letnich kremach. Cera będzie rozjaśniona i odzyska blask – wyjaśnia dr Bliżanowska. Drugi etap zabiegu Skin Love koncentruje się na ujędrnieniu. Za sprawą endermologii uruchomimy naturalną produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu. To ważne, ponieważ pod wpływem promieni UV wolne rodniki niszczą tkanki skóry, odpowiedzialne za jędrność. Aby wolne rodniki były bez szans, w trzecim etapie Skin Love skóra dostanie solidną porcję antyoksydantów. Wszystkie etapy zabiegu są komfortowe i przyjemne.

Pierwszy krok – letnie oczyszczanie. Nawet latem można wykonać komfortowy zabieg manualnej eksfoliacji lub bezinwazyjnej hydroabrazji Jet Peel. Zabieg przygotuje skórę do kontaktu ze słońcem, oczyści, nawilży i dotleni. Zwiększy także skuteczność kolejnych zabiegów oraz domowej pielęgnacji.

Drugi krok  odmładzający masaż. Ujędrnienie i lifting bez skalpela za pomocą Endermologii LPG® (Endermolift) lub masażu ręcznego. Twarz stanie się pełna blasku i będzie wyglądać na wypoczętą. Dodatkowo wzrośnie poziom nawilżenia za sprawą stymulacji skóry do produkcji naturalnego kwasu hialuronowego.

Trzeci krok – antyoksydanty, czyli bomba witaminowa dla skóry. Renomowane preparaty SkinCeuticals przygotują cerę do kontaktu ze słońcem i promieniami UV, które przyczyniają  się do powstawania zmarszczek. Solidna dawka antyoksydantów intensywnie nawilży, rozjaśni i pobudzi fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.