Program medycyny przeciwstarzeniowej

Program medycyny przeciwstarzeniowej

962
0
PODZIEL SIĘ

Dziś popularność zdobywa medycyna anti-aging, której celem jest nie tylko odmłodzenie skóry, ale szerzej – przedłużenie życia i podniesienia jego jakości poprzez zmianę stylu życia na bardziej zdrowy. Jeśli taki masz plan na ten rok, a dotychczasowe próby okazywały się nieudane, być może czas udać się po pomoc do specjalisty anti-agingu?

Na czym polega medycyna przeciwstarzeniowa?

Przede wszystkim na holistycznym podejściu do pacjenta. Łączy wiedzę z różnych dziedzin nauk medycznych, aby zapewnić pacjentom możliwie długie, komfortowe
i wolne od chorób życie – a zachowanie dobrego wyglądu jest jednym z elementów tej „układanki długowieczności”. Dlatego w klinice anti-aging „z prawdziwego zdarzenia” możesz liczyć na pełną diagnostykę swojego stanu zdrowia oraz wsparcie ze strony różnych specjalistów – lekarza medycyny estetycznej, dietetyka, endokrynologa, ginekologa itp. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie chorobom, w tym dietozależnym, wzmacnianie układu odpornościowego organizmu, pomoc w modyfikacji codziennych nawyków, tak aby jak najdłużej czerpać przyjemność z życia.

Ciekawe pakiety anti-aging, obejmujące diagnostykę, konsultacje i zabiegi, oferuje klinika Dr Kubik w Gdyni (więcej na www.drkubik.pl).

Długość naszego życia w 20% uwarunkowana jest genetycznie – reszta zależy od wielu czynników, takich jak styl życia, środowisko, dieta. Wpływ na to, w jakiej kondycji i czy w ogóle dożyjemy starości zależy od wielu czynników, w tym: prawidłowej masy ciała, diety bogatej m.in. w zdrowe kwasy tłuszczowe i antyoksydanty, odpowiedniej aktywności fizycznej, sprawności umysłowej, umiejętności redukowania stresu i wypoczywania. Na te czynniki – w przeciwieństwie do genów – możesz mieć wpływ, warto się więc nauczyć mieć je pod kontrolą. Na podstawie dokładnej diagnozy Twojego stanu zdrowia specjalista anti-aging będzie w stanie zalecić Ci np. odpowiednią suplementację, zmiany w stylu żywienia (tutaj warto udać się do osoby zajmującej się żywieniem przeciwstarzeniowym), a w kwestii wyglądu – rozplanowane w czasie zabiegi opóźniające starzenie się skóry.

Genetyka a zdrowie i uroda

To przyszłość medycyny przeciwstarzeniowej. Analiza genetyczna pozwala określić, co dana osoba powinna jeść, a czego unikać, aby jak najdłużej zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych. Na jej podstawie ustalany jest indywidualny plan dietetyczny uwzględniający genetycznie uwarunkowane zdolności metabolicznego każdego człowieka. W teście iGenesis badane są m.in. możliwość organizmu do przetwarzania tłuszczów i węglowodanów, obecność tzw. genu otyłości, zapotrzebowanie na witaminy i makroskładniki, zdolności antyoksydacyjne organizmu itp.

Co ciekawe, badania genetyczne pozwalają nam też lepiej zaplanować zabiegi przeciwstarzeniowe. Przykładowo osoby z genetycznie uwarunkowaną skłonnością do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek z uwagi na polimorfizm genu odpowiedzialnego za syntezę kolagenu, ale jednoczesną zdolnością do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia, powinny częściej korzystać z zabiegów stymulujących produkcję kolagenu. Jeśli natomiast mamy skłonność do uszkodzeń oksydacyjnych, warto zadbać o odpowiednią dietę i suplementację, stosować filtry oraz wybierać zabiegi redukujące działanie wolnych rodników.

Więcej o testach genetycznych na www.dfmedica.eu

Dieta przeciwstarzeniowa

Carocelle
Carocelle – suplementy z likopenem i resweratrolem

To podstawa zdrowego stylu życia! Postaraj się włączyć do swojego codziennego menu składniki i dania, które są bogate w antyoksydanty, witaminę C i zdrowe kwasy tłuszczowe. Warto też pomyśleć o regularnej suplementacji antyoksydacyjnej. Pamiętaj też, że dowiedziono, iż osoby, które się nie przejadają, żyją dłużej! Ponadto ważnym czynnikiem jest… szczęście związane z wydzielaniem endorfin!

Poznaj tzw. superfoods dla zdrowia i pięknej skóry>

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.