PODZIEL SIĘ
Peel Mission Antiscar gel

Blizny powstają w wyniku uszkodzenia skóry właściwej np. po urazie, operacji czy stanach zapalnych. Ich leczenie jest trudne i czasochłonne, ale jeśli stosujesz się do wszystkich zaleceń pielęgnacji – przynosi dobry efekt estetyczny. Czasami trzeba wesprzeć terapię profesjonalnymi zabiegami, np. laseroterapią czy mikronakłuwaniem. Marka Peel Mission wprowadza do gabinetów profesjonalny żel silikonowy AntiScar Gel do stosowania na blizny – jedyny taki preparat rekomendowany też po zabiegach bazujących na kwasach. Co go wyróżnia? 

Blizna jest efektem procesu naprawczego, jaki „włącza się”, gdy dojdzie do uszkodzenia skóry. Organizm zaczyna wtedy wytwarzać nowe naczynia krwionośne w miejscu rany, powstaje też nowa tkanka łączna, tzw. zastępcza, która zbudowana jest z dużej ilości namnażających się włókien kolagenowych. Można powiedzieć, że tworzenie się blizny jest pewnego rodzaju terapią ratunkową dla skóry – ale ponieważ proces ten następuje bardzo szybko, skóra nie zabliźnia się równomiernie i powstają blizny, często nierówne i przerośnięte (niektóre osoby mają też tendencję do przerostów tkanki i są narażone na powstawanie tzw. bliznowców czy keloidów).

Peel Mission Antiscar gelAby wspomóc proces gojenia się skóry i prawidłowe zabliźnianie tkanek w miejscu urazu, zaleca się stosowanie w codziennej pielęgnacji specjalnych silikonowych żeli na blizny. Silikon charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością tlenu i jednocześnie utrzymuje prawidłową wilgotność w miejscu blizny – dzięki temu stwarza optymalne warunki przyspieszające jej gojenie się, łagodzi też uczucie napięcia i świądu, zmiękcza i uelastycznia skórę.

Co wyróżnia AntiScar Gel?

Żel Peel Mission – dostępny w salonach kosmetycznych – to coś więcej niż żel silikonowy na blizny. Jest jedynym tego typu preparatem rekomendowanym też do stosowania po zabiegach z kwasami, np. po peelingach chemicznych – intensywnie nawilża bowiem skórę, stymuluje jej przebudowę i wspomaga regenerację. To także jedyny produkt na blizny w bezpiecznym opakowaniu airless – uniemożliwia ono dostanie się do środka zanieczyszczeń i bakterii, co jest szczególnie ważne w przypadku leczenia uszkodzeń skóry. Żel jest transparentny, szybkoschnący i bezzapachowy. Umożliwia wykonanie makijażu.

Swoje działanie zawdzięcza – poza silikonem – trzem składnikom wspomagającym odbudowę skóry. Są to:

  • Krzemionka – wpływa na reorganizację struktury tkanki łącznej oraz wypełnia nierówności skóry. Ponadto stymuluje regenerację komórek naskórka i skóry właściwej oraz zapobiega degradacji elastyny i kolagenu.
  • Kwas hialuronowy – wiąże wodę w tkance blizny, zapobiega tworzeniu się keloidów.
  • Niacynamid – prekursor koenzymów biorących udział w przemianach energetycznych komórki oraz syntezie ważnych dla funkcjonowania skóry składników budulcowych.

Żel należy stosować na oczyszczoną i osuszoną skórę, aplikując go cienką warstwą 2-3 razy dziennie. Pozostawić przez kilka minut do wyschnięcia – wtedy można nałożyć makijaż, jeśli żel stosowany jest na twarzy.

logo Antiscar gelWięcej informacji znajdziesz na:
www.peel-mission.pl

 

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.