PODZIEL SIĘ
postanowienia noworoczne na 2019 rok

Postanowienia noworoczne na 2019 nie muszą dotyczyć tylko poważnych życiowych decyzji. Warto też zmienić coś w swoich nawykach pielęgnacyjnych, aby cieszyć się jeszcze bardziej atrakcyjnym i młodszym wyglądem! A czasami drobna zmiana może zdziałać cuda. Poniżej 7 nawyków, które warto wprowadzić w ramach postanowień noworocznych – jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś w ubiegłych latach:-)

1. Codziennie będę dokładnie oczyszczać twarz

Niezmiennie nr 1 na liście nawyków pielęgnacyjnych. Codzienne dokładne oczyszczanie twarzy, rano i wieczorem, to podstawa – niestety często zaniedbywana. Twarz możesz myć na mokro (pianka lub żel z wodą) albo z użyciem mleczka micelarnego (lepsze rozwiązanie dla osób z bardzo wrażliwą skórą) – w zależności od preferencji. Ważne jednak, aby robić to dokładnie, do czystego wacika. Bardzo dobrą metodą jest dwuetapowe oczyszczanie stosowane przez Azjatki. Resztek makijażu pomoże się pozbyć np. płyn dwufazowy. Wiele osób mających problem z zaskórnikami czy wypryskami na skórze potwierdza, że stan ich cery poprawił się, gdy tylko rzetelnie zaczęły przestrzegać zasad dokładnego oczyszczania skóry rano i wieczorem!

2. Skorzystam z programu zabiegów

Koniec z przypadkowością w korzystaniu z profesjonalnych zabiegów! Dobrze przygotowany program – rozłożony na wiele miesięcy, a może nawet na cały rok – przyniesie najlepsze efekty w poprawie jakości i wyglądu skóry. Co ważne, zwykle opłaca się to też bardziej finansowo niż korzystanie ze „złotych strzałów”. Zdaj się na doświadczonego lekarza i kosmetologa, którzy wspólnie zaplanują dla Ciebie najbardziej korzystną opcję, indywidualnie dobraną do potrzeb Twojej skóry i możliwości czasowych oraz finansowych. Dzięki temu będziesz czuła się bezpiecznie.

3. Zrobię przegląd kosmetyczki

Czy wiesz, że podobno nawet 60% osób używa źle dobranych kosmetyków? To skutkuje pogłębiającymi się problemami ze skórą i ciągłym niezadowoleniem, a także mniejszą efektywnością wykonywanych zabiegów. A wystarczy wybrać się do kosmetologa lub dermatologa na tzw. przegląd kosmetyczki. Profesjonalista pomoże Ci rozpoznawać potrzeby skóry i właściwie dobierać do nich codzienną pielęgnację. Wiele osób obawia się, że będą „zmuszone” do kupowania drogich profesjonalnych kosmetyków – niekoniecznie! Możesz poprosić o dobór preparatów z masowej lub średniej półki, choć zwykle specjaliści od skóry zachęcają do kupienia choćby 1-2 bazowych preparatów (np. serum) z linii profesjonalnych lub dermokosmetycznych. Dzięki wyższemu stężeniu substancji aktywnych szybko przyniosą efekty.

4. Włączę do pielęgnacji serum

Ten często niedoceniany kosmetyk powinien stać się podstawą Twojej pielęgnacji, zwłaszcza w okresach, w których skóra jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, np. zimą czy latem. Szczególnie cenne jest serum antyoksydacyjne, np. z witaminą C i kwasem ferulowym, które stanowi tarczę dla wolnych rodników i neutralizuje ich szkodliwe działanie, jednocześnie rozjaśniając i odmładzając skórę. Stosuj je na dzień. Nocą warto sięgnąć po kuracje regenerujące i naprawcze.

5. W tym roku postawię na regenerację skóry

Regeneracja to hasło 2019 roku! Zgodnie z zaleceniami tzw. medycyny regeneracyjnej dla zachowania młodego wyglądu skóry w pierwszej kolejności ważna jest poprawa jej jakości i kondycji. A to możemy uzyskać poprzez poprawę jej zdolności naprawczych i regeneracyjnych. W domu – wspomóż jej nocną regenerację odpowiednio dobranymi kremami i kuracjami, a w gabinecie – takimi zabiegami, jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, laseroterapia czy terapie z komórkami macierzystymi.

6. Nie będę ulegać trendom 🙂

Dzisiejszym kanonem piękna jest naturalność. Jeśli w poprzednich latach nieco przesadziłaś z poprawkami wyglądu, zrób sobie postanowienie powrotu do swojej naturalnej urody. Nie oznacza to, że w ogóle masz nic nie robić. Wręcz przeciwnie – dbałość o jakość skóry i delikatne poprawki estetyczne są jak najbardziej wskazane. Zdaj się na poradę doświadczonego lekarza, który poprowadzi Cię przez ten proces. I pamiętaj – wszystko, co przesadzone (zbyt duże usta, zbyt wypukłe policzki, zbyt gładkie czoło) – wbrew pozorom postarza, a nie odmładza!

7. Wykonam w końcu zabieg, o jakim marzę!

Koniec z odkładaniem w nieskończoność decyzji o pierwszym botoksie, powiększeniu ust czy usunięciu przebarwień, które irytują Cię za każdym razem, gdy patrzysz w lustro bez makijażu. Nie będzie lepszego momentu i zawsze znajdzie się coś, na co będziesz chciała wydać pieniądze bardziej niż na wizytę w gabinecie. Tutaj jednak nagrodą jest nie tylko młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd, ale też lepsze samopoczucie. Możesz skorzystać z oferty medirat (dostępnej w większości gabinetów), jeśli zabieg przekracza Twoje możliwości finansowe, lub poprosić lekarza, aby tak ustawił kurację, żeby jej koszt się w nich zmieścił. Wszystko jest możliwe! I pamiętaj – tutaj nie warto ryzykować podejrzanymi promocjami u niesprawdzonych i niedoświadczonych osób, bezpieczeństwo jest najważniejsze! Torebkę, która okazała się podróbą, możesz schować głęboko w szafie, swojej twarzy nie!

Pięknego 2019 roku!

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ