PODZIEL SIĘ
tołpa krem po zabiegach, tołpa neutro

Podrażnienie skóry najczęściej jest stanem przejściowym, wywołanym np. zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, nieprawidłową pielęgnacją lub czynnikami środowiskowymi. Aby przyspieszyć regenerację skóry, konieczne jest stosowanie wtedy specjalnych dermokosmetyków, które nie tylko ukoją skórę i naprawią mikrouszkodzenia, ale też uszczelnią płaszcz hydrolipidowy skóry, chroniąc ją przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

tołpa dermo face neutro

Podrażnienie zwykle ma charakter przejściowy, ale u osób ze skórą nadwrażliwą może być przewlekłe i nawracające. Bez względu na przyczyny, charakteryzuje się: zaczerwienieniem, uczuciem kłucia, napięcia oraz pierzchnięciem przyjmującym postać suchych, łuszczących się i szorstkich miejsc. Czasem odczuwalny może być również łagodny świąd. Powodem zmian jest osłabienie bariery ochronnej skóry i zwiększona utrata wody z naskórka. Może się także rozwijać reakcja zapalna. Skóra w tym czasie wymaga pielęgnacji polegającej przede wszystkim na regeneracji i ochronie przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych. Potrzebuje także ukojenia i nawilżenia, które zapewni jej komfort.

Oczyszczanie
2 razy dziennie oczyszczaj skórę z zanieczyszczeń i makijażu. Najlepszym wyborem są kosmetyki z minimalną ilością składników i nie wymagające użycia wody, wybierz np. płyn micelarny lub emulsję micelarną. W przypadku skóry suchej lepsze będzie mleczko, a skóra normalna i mieszana dobrze zareaguje na delikatny żel.

Tonizacja
Dla dopełnienia oczyszczania zastosuj tonik po każdym umyciu twarzy. Przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje ją na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

Pielęgnacja na dzień
Ma przede wszystkim chronić skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych przez uszczelnianie naturalnego płaszcza ochronnego. Ważne jest też odpowiednie nawilżenie i regeneracja naskórka.

Pielęgnacja na noc
Oprócz wzmacniania funkcji bariery ochronnej krem na noc powinien przyśpieszać regenerację naskórka, łagodzić podrażnienia, działać przeciwzapalnie i ograniczyć przeznaskórkową ucieczkę wody.

tołpa:® dermo face, neutro

Ta wyspecjalizowana linia powstała z myślą o odpowiedniej pielęgnacji skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej, podrażnionej, z mikrouszkodzeniami. Jej formuła oparta jest na torfie tołpa:® i roślinnych składnikach aktywnych, które zostały tak dobrane, by ukoić podrażnioną skórę w wyniku nadreaktywności spowodowanej zarówno skłonnością do alergii, jak i po zabiegach z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Przyspieszają regenerację mikrouszkodzeń, eliminują dyskomfort pieczenia, ściągnięcia i szorstkości. Redukują zaczerwienienia i zapewniają ochronę przed drażniącym wpływem czynników zewnętrznych. W skład linii wchodzą:

krem tołpa neutro, krem po zabiegachneutro, neutralny krem-mgła łagodzący (40 ml, 39,99 zł)

Łagodzi podrażnienia, nawilża i przyspiesza odbudowę bariery ochronnej. Koi i przywraca komfort skórze podrażnionej, nadreaktywnej i skłonnej do alergii. Eliminuje dyskomfort pieczenia, ściągnięcia i szorstkości. Redukuje zaczerwienienia. Ma fizjologiczne pH, dzięki temu sprzyja regeneracji mikrouszkodzeń. Pozostawia na skórze delikatną, nietłusta warstwę ochronną i zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi. Badanie aparaturowe na grupie 40 osób wykazało, że krem zwiększa nawilżenie skóry o 38% zaraz po zastosowaniu i utrzymuje nawilżenie przez 12 godzin.
KUP TUTAJ >>>

neutro, neutralny krem-opatrunek regenerujący (40 ml, 39, 99 zł)

krem tołpa, tołpa neutroKrem łagodzi podrażnienia, intensywnie nawilża i koi skórę. Działa antybakteryjnie. Eliminuje dyskomfort pieczenia, ściągnięcia i szorstkości. Redukuje zaczerwienienia. Ma fizjologiczne pH, dzięki temu sprzyja regeneracji mikrouszkodzeń. Wzmacnia barierę ochronną i przywraca komfort. Tworzy na skórze niewidoczny opatrunek i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Badania wykazały, że zaraz po zastosowaniu zupełnia barierę ochronną skóry i ogranicza ucieczkę wody o 45%, a także łagodzi podrażnienia i redukuje zaczerwienienia o 12%.
KUP TUTAJ >>>

Skuteczność dermokosmetyków tołpa: dermo face, neutro została potwierdzona w badaniach dermatologicznych w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego oraz badaniach aparaturowych na grupie 80 osób. Nie spotkasz w nich alergenów, sztucznych barwników, silikonów, oleju parafinowego oraz konserwantów. Znajdziesz naturalny kolor, roślinne składniki aktywne, fizjologiczne pH oraz opakowanie bezpieczne dla środowiska – poddawane recyklingowi.

Kosmetyki tołpa można kupić na www.tolpa.pl

logo Tołpa

PODZIEL SIĘ
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od 20 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). WirtualnaKlinika.pl to portal dla takich kobiet jak ja sama – zainteresowanych profesjonalnymi metodami poprawy wyglądu, które szukają rzetelnych informacji na ich temat i nie chcą ulegać ani modom, ani mitom związanym z tą dziedziną. I traktują zabiegi jako sposób na naturalne podkreślenie urody, a nie jej „przerobienie”. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@wirtualnaklinika.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ