PODZIEL SIĘ
łysienie

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów przeciwko wypadaniu włosów jest Dr.Cyj Hair Filler wykorzystujący moc peptydów. To hit w gabinetach medycyny estetycznej, wybierany często przez mężczyzn z objawami łysienia androgenowego. Teraz terapię uzupełnia domowa pielęgnacja z peptydowymi kosmetykami Pelo Baum. Na czym polega ich kompleksowe działanie? Na jakie efekty można liczyć? 

U mężczyzn najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, które dotyka nawet 70-80% panów, objawiając się charakterystycznym „cofaniem się” włosów na zakolach, a potem, w miarę postępowania tego procesu, często także ich utratą na wierzchołku głowy. Rzadko kiedy mężczyzna łysieje kompletnie. Uważa się, że problem ten ma podłoże przede wszystkim genetyczne. Głównym czynnikiem sprawczym jest dihydrotestosteron (DHT), który powstaje z testosteronu pod wpływem aktywności enzymu 5 alfa reduktazy, którego najwyższe stężenie występuje właśnie na głowie (to dlatego łysiejący panowie mogą mieć bujne owłosienie na klatce czy brzuchu). U mężczyzn wrażliwych na DHT prowadzi to do obkurczenia i miniaturyzacji mieszków włosowych, co powoduje stopniowe osłabienie, ścieńczenie i w końcu wypadanie włosów. „Uśpione” cebulki nie produkują nowych włosów albo są one tak słabe, że szybko wypadają. Jeśli mężczyzna nie ma genetycznie uwarunkowanej nadwrażliwości mieszków na DHT, do łysienia nie dojdzie mimo wzmożonej aktywności 5 alfa reduktazy. Co ciekawe, cebulki włosów umiejscowione z tyłu głowy, w okolicy potylicy, są odporne na działanie dihydrotestosteronu i zwykle to właśnie stąd pobiera się materiał do przeszczepów.

łysienie androgenoweObecnie uważa się, że najlepsze efekty w leczeniu łysienia androgenowego daje połączenie metod farmakologicznych polegających na stosowaniu (doustnie bądź miejscowo) leków hamujących aktywność enzymu 5 alfa reduktazy (przede wszystkim finasteryd). Terapię taką przeprowadza się po dokładnej diagnozie przyczyn wypadania włosów i zawsze pod kontrolą lekarza. Daje ona bardzo dobre efekty w połączeniu z zabiegami hamującymi wypadanie włosów, takimi jak Dr.Cyj Hair Filler. Dzięki temu efekty są szybciej widoczne, praktycznie już po 1 zabiegu – na efekt leczenia farmakologicznego inhibitorami 5 alfa reduktazy trzeba poczekać kilka miesięcy, poza tym są pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Długotrwałe stosowanie finasterydów, zwłaszcza w młodym wieku, może też mieć wpływ na libido i potencję.

Dr.Cyj Hair Filler – peptydowa terapia włosów w gabinecie

Na czym polega zabieg? Na ostrzyknięciu skóry głowy (techniką mezoterapii) koktajlem peptydowym, którego celem jest rewitalizacja mieszków włosowych. W efekcie fryzura przestaje się przerzedzać, a odżywione mieszki są pobudzone do produkcji nowych, zdrowych włosów. Zabieg trwa ok. 30 min i jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

Jak działają w skórze peptydy? Preparat zawiera unikalną formułę 7 peptydów i kwasu hialuronowego, która pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy, a także odżywia mieszki włosowe. Są to:

  • Dekapeptyd-10, Dekapeptyd-11, Oktapeptyd-2 – pobudzają angiogenezę w obrębie mieszków włosowych, hamują apoptozę i stymulują wzrost włosa,
  • Dekapeptyd-18, Dekapeptyd-28 – aktywują wzrost włosa poprzez białka Wnt, pobudzają komórki macierzyste i namnażają keratynocyty,
  • Oligopeptyd-54 – blokuje wpływ DHT powodujący łysienie,
  • Oligopeptyd-71 – przywraca pigmentację włosów i stymuluje formowanie nowych włosów.

DR Cyj Hair Filler

Jak często trzeba powtarzać zabieg? Cała terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Dzięki wykorzystaniu w formule innowacyjnej opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych, tak naprawdę preparat działa na skórę głowy non stop przez 8 tygodni! Dzieje się tak, ponieważ minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Po 6 miesiącach warto wykonać zabieg przypominający.

Kiedy widać efekty? Już pierwszy zabieg zatrzymuje wypadanie włosów, co zwykle obserwuje się po 4 tygodniach od jego wykonania, a więc już w połowie terapii. Kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe przyspieszając odrost włosów.

efekty Dr Cyj Hair FillerKomu polecany jest zabieg? Wszystkim mężczyznom z objawami łysienia androgenowego – im wcześniej na nie zareagujesz, tym utrata włosów będzie mniej dotkliwa, a efekty terapii lepsze. Zabieg polecany jest też mężczyznom planującym przeszczep włosów – dla wzmocnienia graftów do pobrania i potem do pobudzenia przeszczepionych cebulek do produkcji mocnych, zdrowych włosów. To też świetne rozwiązanie dla wszystkich osób o cienkich, słabych i przerzedzonych włosach – celem ich zagęszczenia.

Gdzie wykonać zabieg? Sprawdź listę gabinetów w całej Polsce>

Pelo Baum – peptydowa terapia włosów w domu

Uzupełnieniem zabiegu Dr.Cyj Hair Filler jest innowacyjna intensywna terapia domowa, która wzmacnia i przedłuża efekty zabiegu. Zaawansowany, skondensowany kompleks peptydowy został zamknięty w podwójnej nanokapsule, co umożliwia mu głęboką penetrację w tkanki skórne. Dodatkowo oprócz peptydów (Oligopeptyd-54, Decapeptyd-25, Oligopeptyd-41) w formule znajdują się witaminy (retinol i biotyna) oraz ekstrakty roślinne.

pielęgnacja włosów Pelo BaumCodzienna pielęgnacja stymuluje mieszki włosowe do produkcji mocnych, grubych korzeni włosowych, odżywia skórę głowy i korzeń włosa poprzez proliferację komórek macierzystych, a także oddziałuje na DNA włosów, wzmacniając ich strukturę i sprawiając, że są mocniejsze i zdrowsze. Cała terapia składa się z 3 etapów:

Krok 1 – mycie
Szampon Pelo Baum wspomaga lepszą absorpcję aktywnych składników, tworząc zdrowe środowisko do odbudowy włosów.

Krok 2 – nawilżenie
Odżywka Pelo Baum Intensywnie odżywia i nawilża włosy, nadając im blask i zapobiegając ich przesuszeniu.

Krok 3 – intensywna kuracja
Serum Pelo Baum intensywnie dba o skórę głowy i mieszki włosowe, zatrzymując wypadanie włosów i przyspieszając ich odrost.

Więcej na:
www.drcyj.pl

 

Dr Cyj logo